Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Etiyopyalı Müslümanları Yaptığı Muazzam Bir Cami

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cami_1419427259.jpg

Etiyopyalı Müslümanları yaptığı muazzam bir cami

Afrika kıtasının en fakir ülkeleri arasında yer alan Etiyopya'da, müslümanların dinlerine bağlılıklarını çok zor şartlar dahi olsa yaptıkları cami ile gösteriyorlar.
cami_1419427113.jpg

Etiyopya'da bir cami...

Ellerinden geldiğince dinlerini yaşamayan çalışan halk, bunun ispatı olarak ağaçtan yaptıkları camii ile ibadetlerini sürdürüyorlar. İnsanlara şunu demek gerekiyor; eğer dininizi yaşamak istiyorsanız size hiç bir şey engel olamaz.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Rabbim yardimcilari olsun, bizler güzel camilerimize gidip namaz kilamiyoruz (basta ben) onlar ise iman aski ile kendilerine zor sartlara ragmen bir cami insa etmisler. biz müslümansak onlar ne???:uzgnm: gitme imkanim olsaydi o kardeslerle o camide namaz kilardim
belki Rabbimin hosuna gider, benimde imanim kuvvetlenirdi. param olsaydi onlara küçük bir cami yapardim ama ne yazikki yok
ben kolay sartlarda dinimi yapamiyom ama onlar zor sartlarda bile dinlerini yasiyorlar:uzgnm:
Allah bizi sevdigi kullari arasina alsin ve dinimizi güzel sekilde yasamayi nasip etsin, ve bu her sartlara dahil

Üst Ana Sayfa Alt