Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Etkilendiğiniz Son Söz Nedir?

Aschian Çevrimdışı

Aschian

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey ruhum sakın umutsuzluğa düşme! Umulur ki o güzel günler, tersleyen değil, hoş karşılayan, güler yüzle yeniden gelecektir... Öyleyse ey ruhu soylu! Güzelce sabretmesini bil."

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh el Fewzan رحمهم الله و حفظهم الله ;

"İnsanlar namaz kılmayıp, kalplerinde din olduğunu söylüyorlar. Kalplerinde din olsaydı, namaz kılarlardı."

(Al ittihaf syf 536 )

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
كما قال الشاعر:

"ومن لم يمت بالسيف مات بغيره
تعددت الأسباب والموت واحد"

Şâirin dediği gibi:

"Kılıç ile ölmeyen başka bir sebep ile ölür.
Sebepler çeşit çesit olsa da, ölüm aynı ölümdür."

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
إنها لخسارة عَظِيمَةٌ
أَنْ تَكُونَ جَنَّةً عَرْضُهَا كَعَرْض السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ ثُمَّ لَا تَجِدُ لَك مكانًا فِيهَا

Cennet'in genişliği yerler ve gökler kadar olsun ve sen orada kendin için bir mekan bulama! Bu ne büyük hüsrandır.

leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ilimden faydalandığınız vakit,onu insanlara öğretiniz ki onlarda yararlansınlar ve bu suretle eseriniz dünya ahirette görünmüş olsun.
Seyyid Ahmet Er-Rufai

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Bu kadar tefrika, bölünmelerden sonra bizi ancak Mehdi birleştirir."

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
IMG_20210213_160033.jpg

Abdullah b. Mesud'un kızına hitabı ...

Nihat Alkış Çevrimdışı

Nihat Alkış

Mucem
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim, islami oyunlar bölümünü daha faydalı hale getirebiliriz. Bu başlık altında en son etkilendiğiniz bir söz yada bir nasihat varsa yazarsanız hepimiz faydalanırız inşAllah.

:islam-tr::cemaat:islam-tr:
Ben gayri İslam'i bir sistemde adaletin olabileceğine inanmıyorum. Adalet; yalnızca bizi yaratan, bize nimet veren Allah’ın şeriatıyla mümkün olabilir.
Siz dünyada beni mahkeme ettiniz, ben de Kıyamet Günü’nde hem sizi hem de diğer daireleri Allah’ın huzurunda mahkeme edeceğim! H.B

Üst Ana Sayfa Alt