Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Evleneceği Kişiye Kalpleri Isınması İçin, Bardağın İçine Yazılıp Okunmuş Suyu Anne Babaya İçirmek Câiz mi?

G Çevrimdışı

gönül65

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar evlenmek istediğim insanı ailem istemiyor başka bir ilde olduğu için.erkek arkadaşımda bir hocaya gitmiş oda suyun içine bir kağıda dua yazıp bırakmış bu suyu yemeklerine filan konulsun demiş aile sevginize karşı çıkmaz demiş.ilk başta çok korktum ama mecburiyetten yaptım.bu nedir acaba büyü müdür çok korkuyoırum yardımcı olun lütfen

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum,

Öncelikle Rabbim, hem sizin hem de evlenmek istediğiniz kişinin hakkında hayırlısını versin.

Kardeş, öncelikle yaptığınız iş doğru değildir. Bugün buna benzer olaylar malesef müslümanların arasında yaygınlaşmaya başladı. Aileler islami doğrultular yerine malesef kimisi, maddiyat, kimisi evlenecek olan kişinin yanlarına gelmesi gibi şartlar sunmaya başlamışlardır. Öncelikli olan kişilerin maddiyatı ya da nerede yaşayacağından önce, kurulacak olan yuvanın, ilerisi ve ahireti için nerede hayır gözüktüğüdür. Elbette aileler maddiyat gibi şeyleride sorgulayabilir ancak bunlar asıl gaye olan Allah rızası için yapılan evliliklerin önüne geçmemesi gerek. Ve bu konuda evlenecek olan kişilerin duygu ve düşüncelerini arka plana asla atmalaları gerek ki 4 mezhep'de bu konuda ittifak vardır.

Size tavsiyeye gelince, unutmaki kardeşim tüm kalpler sadece ve sadece Allah cc'ın elindedir. Allah dilerse, sevdiğiniz kişinin sevgisini ailenizdeki bireylerin kalbine katar. Bunun içinse yapmanız gereken, eşinizi, büyücülerden, falcılardan vs vs'lerden değil Allah cc'dan istemektir. O dilerse tüm dünya bir araya gelse bile sizin evlenmenize mani olamazlar. Ama O dilemezse siz ne kadar felan felana da gitseniz bu iş olmaz.

Özellikle her (farz) namazın arkasından özel dua etmeniz ve geceleri namaza kalkıp Allah cc'dan samimi şekilde dua etmenizdir.

Ayrıca eş adayı aile ile birebir görüşüp, ailenin içindeki sıkıntıları gelme gitme mevzularını konuşarak ailenin gönlünü kazanabilir. Orta yollu olmak gerek.

Rabbim gönlünüzdekini hayır yapsın ve kolay şekilde ulaştırsın.

( Üzüldüm ...)

G Çevrimdışı

gönül65

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun ben her namazımda dua ediyorum.ailemde keşke sizin gibi düşünse.ben şu an o suyu içirdiğim için vicdan azabı çekiyorum sadece sevdiğim insanla olmak istedim.hoca büyü değildir okunmuş sudur demiş ama ben yinede inanmadım huzurum kaçtı kaçgündür.büyük günah işledim gibi hissediyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu yaptığınızı asr ı saadette göremezsiniz. Rasulullah (s.a.v.), İslama girmesini çok istediği amcası ebu Talib ve hasımı ve ebu Cehil'e böyle bir şey yapmamıştır. Arkadaşınızın gittiği üfürükçü sahibliğinde dolayı işlediği curumu dahi bilmiyorum.

Üst Ana Sayfa Alt