Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evrimci Ateistlerin Cevaplayamadığı Sorular

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Charles Darwin'in baba tarafından dedesi Erasmus Darwin bir masondur ve masonluk babadan oğula geçer. Sanırım ne demek istediğim açık :)
Bu arada videoyu çok beğendim. Yapanlar iyi bir iş yapmışlar. Müslümanlar tarafından yapılmışsa ALLAH onlardan razı olsun, kafirler yapmışsa ALLAH onlara İslam'ı nasip etsin. Amin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Charles Darwin'in baba tarafından dedesi Erasmus Darwin bir masondur ve masonluk babadan oğula geçer. Sanırım ne demek istediğim açık :)
Bu arada videoyu çok beğendim. Yapanlar iyi bir iş yapmışlar. Müslümanlar tarafından yapılmışsa ALLAH onlardan razı olsun, kafirler yapmışsa ALLAH onlara İslam'ı nasip etsin. Amin.
Babasi maymuna benziyor muydu?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam ben türlerin değişimine örnek istiyorum diyor.Bu salaklar gagası uzayan kuşa örnek veriyor.Örneğin; Gagası olan bir kertenkele mevcut mudur? Ya da kafası maymun vücüdu insan bir tür gözlenebilmiş mi? Ama bu dinsizler buna hiç bir şekilde cevap veremiyorlar.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu kafirlerle uğraşmak bile gereksiz ciddi ciddi bu ateist kafirler Kuranı ve hadisleri bizden bile daha iyi biliyor bazıları adamlar akıllarınca çürütüp birşey bulmak için okadar çok uğraşıyorki içlerinde ne fırtınlar dönüyor ulan inanmıyosan inanma ama biliyorlar gerçeği kendi kendilerini yiyorlar

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
maymun esprisi de garip. evrim teorisi ya da darwinistler maymundan geldiğimizi iddia etmiyor. genel bilinen yanlışlardan biri
Hemen bozmasan olmaz dimi akhi..:) Ben ne biliyim videoda bile bahsi gecti..

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya o kadar uygarlık tarihi var.Çin,türk,rum,arap...hiç bi kaynakta bir başka türün bir başka türe dünüştüğüne dair bir kaynak görüldümü ?Yanliş hatırlamıyorsam biyolojide bir şeyin kesin olabilmesi için KANUN olması gerekir ki darwin ortaya koymus oldudugu KANUN değil TEORİ dir yani kesin bilgi değil.
Kanun teori gibi kavramlar gözlem,deney,hipotez gibi basamaklardan olusur.Videoda zaten bunlardan bir coguna insan omrunun yetişmeyecegi belirlenmiş biraz daha zorlanmalarıyla evrimin bir inança donusturdukleri goruluyor ama zan,kesin bilgiye dayalı olmayan bir inanç...

''Hersey daha mübah bir dunya için'' sloganıyla darwin !

Son düzenleme:
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan Irkı Olan Neandertallerin MODERN HAYATI, EVRİMİ YALANLIYOR!

sadece biz doğru olanları alalım konu şahıslara indirgenerek dağilmasın...

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
7.36 daki adam çok kafa yormuş sanırım bu işe baksanıza psikolojisi bozulmuz.Ağız burun ayrı oynuyor :kptmya: Soru : Bakteriler neye dönüşüyor. Cevap : Bakteriler,bakteriye dönüşüyor :acpsnr:
8: 21 deki adamda çocukluğumda izlediğim polis akedemisindeki motorsikletli polis olmalı bayağı yaşlanmış :krnz: 10. dakikada sonra hepsi ERROR verdi. :confused:

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
her ne kadar yahudi sempatizanı bir sapık ve kafir olsada(ki bu konuda kesin deliller vardır) adnan oktar(harun yahya) ismini kullanan kafirin bu konuda çok kitapları var.evrimi çürüten kitaplar.Bunlardan biri "evrim aldatmacası".Bu kitap okunabilir.Adamın sapıklığı/kafirliği kendini ilgilendirir.Biz doğru olan bilgiyi alırız sadece.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aslinda varligi ve ya yoklugu bizi ilgilendirmiyor yani en azindan ben oyle dusunuyorum. Ilk akil ve hikmet sahibi insan hz. Ademdir ondam once akli ve hikmeti olmayan insana benzeyen canlilar var olmus da olabilir olmamis da bizim icin tek degismez kurandir kuranin ve rasulullahin soylemedigi mesele mechuldur acikcasi olsun ve ya olmasin benim icin sorun yok :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslinda varligi ve ya yoklugu bizi ilgilendirmiyor yani en azindan ben oyle dusunuyorum. Ilk akil ve hikmet sahibi insan hz. Ademdir ondam once akli ve hikmeti olmayan insana benzeyen canlilar var olmus da olabilir olmamis da bizim icin tek degismez kurandir kuranin ve rasulullahin soylemedigi mesele mechuldur acikcasi olsun ve ya olmasin benim icin sorun yok :)
Bence de doğru yaklaşım bu

E Çevrimdışı

el munadil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler Allah Celle ve Azz bizlere müşriklerden yüz çevirmemizi emretmiyor mu? siz niçin daha onların uydurdukları şeylere takılıyorsunuz? şunu bilin kardeşler ya Kitabullaha uyacaksınız yada onların bilimine. ikisi bir arada olmaz. bilim demek küfür demektir. tıpkı demokrasinin küfür olduğu gibi. çünkü her iki fenomende Kuran inkar ediliyor.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler Allah Celle ve Azz bizlere müşriklerden yüz çevirmemizi emretmiyor mu? siz niçin daha onların uydurdukları şeylere takılıyorsunuz? şunu bilin kardeşler ya Kitabullaha uyacaksınız yada onların bilimine. ikisi bir arada olmaz. bilim demek küfür demektir. tıpkı demokrasinin küfür olduğu gibi. çünkü her iki fenomende Kuran inkar ediliyor.
bilim demek küfür mü demek ?