Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ey Şia Bunlar Da Mı Yetmez !!!

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dört mezhebe göre; Hz. Ebu Bekr ve Ömer'in sahabeliğini veya İslamlığını inkar eden ya da onlara söven kişi kafir olup tevbe etmezse öldürülür.

(El-Fetavul Hindiye 2/239 – El-Bahrür Raik 5/136 – Şerh-ul Hureşi 8/73-74 – Tuhfet-ul Hureşi 9/89 – Keşşaf-ul Muhtac 6/171–172 – Metalib Ulinnuha 6/281 – El-İnsaf 10/323-324 – Es-Sarimul Meslul s:580 )

Delilleri:

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

"Muhammed'e yardım etmezseniz bilin ki inkar edenler O'nu Mekke'den çıkardıklarında mağarada bulunan iki kişiden biri olarak Allah O'na yardım etmiştir. Arkadaşına (Ebu Bekir'e): "Üzülme! Allah bizimledir." diyordu..." (Tevbe: 40)

Ebu Bekr radiyAllahu anh dedi ki:

Gar'da (mağarada) Rasulullah ile beraber bulunduğumuzda ona dedim ki:

"Kafirlerden herhangi biri ayağına bakarsa bizi görebilir."

Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem buyurdu ki:

"Ey Ebu Bekir! Üçüncüleri Allah olan iki kişinin durumuna ne dersin?" (Ahmed b. Hanbel sahih senedle rivayet etti.)

Ebu Bekr radiyAllahu anh'in sahabeliğini inkar eden kişi yukarıdaki ayeti kerime ve hadisi şerifi inkar etmiş olacağından kafir olur.

----------------------------------------------------

Ebu Said el-Hudri (r.a) Rasulullah (s.a.s)'in şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

"Benim ashabıma sövmeyiniz. Zira sizlerden biri uhud dağı kadar altını infak etse dahi onun bu infakı, onlardan birisinin infak ettiği bir avuca denk gelmediği gibi, bir avucun yarısına dahi denk gelmez." (Buhari - Müslim)

İmran b. Huseyn (r.a) Rasulullah (s.a.s)'in şöyle buyurduğunu rivayet etmişr:

"Ümmetimin en hayırlısı benim kuşağımdır. Sonra benim kuşağımı takip eden kuşak, sonra da onu takip eden kuşaktır." (Buhari - Müslim)

Şunu belirtelim ki; din sahabenin omuzlarında yücelmiş, onların çektikleri acılar ve sıkıntıların vesilesiyle güç kazanmıştır. Sahabenin Faziletine yönelik hiçbir şüphe yoktur. Onları küçümsemek, onlara dil uzatmak, hakaret etmek ve aralarında geçen mevzularda sanki hadiseye vakıfmış gibi işkembeden atmak kimsenin haddine değildir!

----------------------------------------------------

Ayrıca Hz. Aişe radiyAllahu anhu'nun Allah tarafından temize çıkarıldığı halde "zina etti" diyerek ona iftira eden kişi dört mezhebe göre kafirdir ve öldürülmesi gerekir.

(El-Fetavül Hindiye 2/26 – Haşiyet İbn Abidin 4/237 – Mevahibül Celil 6/286 – Esnan Metalib 4/117 – Es-Sarimul Meslul s:571 – Metalib Ulinnuha 6/285 – Keşşaful Kınağ 6/170)

Delili:

"Allah sizi ikaz ediyor. O hadisesinin benzerine bile asla dönmeyesiniz. Eğer mü'min iseniz." (Nur:17)

Allah-u Teala hadisenin benzerine bile dönenlerin mü'min olmadıklarını söylerken Aişe annemize zina iftirası atmaya devam eden kişiler elbette ki mü'min değildir

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cezekallahu Hayran... Tam anlamıyla Mükemmel bir Çalışma yapılmış...Adam Olana çok bile...Bu Deliller...

...Şii Hayranı EHL'İ SÜNNET Gruplar bu DELİLLERİ inkar etmiyorlarmış ancak,VAHDET istiyorlarmış...:kafaçakma ne kadar Duygusal bir savunma...hiç bir Delile dayanmıyor...

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim bu şerefsiz şialar hz. ömer ( ranh ) in katili olan yahudi köleye bile imamlarına yaptıkları gibi mezar ve türbeler yaptılar. video sunu arıyorum belamadım. bulursam ekleyeceğim. ama zannetmiyorum ki bunlar akıllanacak.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim.şiilerdense ehli sünnet iddiasında olanların şii sempatisi daha çirkin,daha tehlikeli.işte onlara da anladıkları takdirde şu ayet yetecektir:

''Ey iman edenler, sizden olmayanı sırdaş (ve dost) edinmeyin. Çünkü onlar sizi (ve dininizi) bozmaktan geri durmazlar; size sıkıntı verecek şeyleri arzu ederler. Hakikat, onların aşırı kin (ve düşmanlık)ları ağızlarından (taşıp) ortaya çıkmıştır. Gönülde gizledikleri (kin) ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size ayetlerimizi böylece açıkladık.'' Al-i İmran Suresi/ 118. Ayet

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
her imanli insanin ara sirada olsaa hafizasini yenilemek amaci ile okumasi gereken bir yazi ALLAH c.c razi olsun..

Üst Ana Sayfa Alt