Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

EYVAH! Kimler Aldandi!!!

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
-- Cehennemi hesaba katmayan dindar aldandi!
Cunku Kur'an soyle anlatti: 'Allah tarafindan hic hesaba katmadiklari karsilarina cikiverdi...' (Zumer 47)

-- Cennetteki yerini hazir bilen herkes aldandi!
Zira Kur'an 'O oyle sizin kuruntu ve hayallerinizle olacak is degil.' buyurmustu. (Nisa 123)

-- Olum yokmus gibi yasayan dunyaperest aldandi!
Zira Kur'an turrayi soyle basti: 'Her nerede olursaniz olunuz olum size yetisir! Velev eflake ser cekmis surlarda bulunun!' (Nisa 78)

-- Ameline guvenen abid aldandi!

Cunku Efendimiz (as) soyle ferman buyurdu:

"Zinhar aldanmayin! Hic kimse ameli ile kurtulamaz!"

Soruldu: "Sen de mi Ya Rasulallah?"

Cevap verdi: "Evet ben de!"

-- Salih amel isliyorum sanan riyakar aldandi!
Cunku Kutsi Hadiste Allah Teala soyle buyurdu: "..Kim bir amel isler de o amele benimle birlikte bir baskasini ortak ederse onu ve sirkini bas basa birakirim."

--Aleme telkin verip kendini unutan vaiz aldandi!"
'Insanlara iyilik emreder de kendinizi unutur musunuz? Halbuki kitap okuyorsunuz, artik akil etmez misiniz?' (Bakara 44)

-- Rabbini birakip hevasina kulluk eden aldandi!

'Gordun mu o hevasini ilah edineni? Artik ona sen mi vekil olacaksin. Yoksa onlarin cogunu isitirler veya akil ederler mi saniyorsun? Onlar sirf hayvan gibi hatta gidisce daha sapkindirlar?' (Furkan 43-44)

-- Rahmete guvenip kendini emniyete salan fasik aldandi!
'Allah'in kendilerine kuracagi plandan emin mi oldular? Kendilerine yazik eden kavimlerden baskasi Allah'in mekrinden emin olmaz!' (A'raf 98)

-- Yolunun egriliginden suphe etmeyen kendini bilmez aldandi!
'Tuttuklari yol sebebiyle dunya hayatindaki butun cabalari bosa gitmistir de zannederler ki cidden iyi bir is yapiyorlar.' (Kehf 104)

-- Kendini hizmette bilip, kilini dahi kipirdatmayanlar aldandi!
'Allah gayret gosterip cihat edenlere, oldugu yere mihlanip kalanlarin cok uzerinde bir ecr-i azim ihsan etmistir.' (Nisa 95)

-- Nasil desem bilmem ki Namazsiz aldandi!

Hele bir baksan ya Kur'an nasil anlatti: 'Ashabi yemin Cennetten seslenip mucrimlere soruyorlar, sizin bu sekar cehennemine gir****ize ne sebep oldu? Diye.
Onlar da diyorlar: 'Biz namaz kilanlardan degildik...' (Muddessir 39-43)

- 'Ben bundan sonra kurtulmam.' diyen me'yus aldandi!
'De ki: Gunah islemek suretiyle oz-nefisleri aleyhine israf etmis kullarim! Allah'in rahmetinden umidi kesmeyin, cunku Allah butun gunahlari magfiret buyurur. Suphesiz o oyle gafur, oyle rahim. Onun icin umidi kesmeyin de basiniza azap gelmeden evvel tevbe ile Rabbinize dehalet edin ve ona halis muslumanlik yapin, sonra kurtulamazsiniz!' (Zumer 53-54)

- 'Allah dilemeseydi gunahkar mi olurdum!' diyen kaderci aldandi!
'Diyecegi gun bir nefis: Eyvah! Allah yaninda yaptigim eksikliklerden dolayi hasretime bak, dogrusu ben eglenenlerden idim. Yahut diyecegi: Allah bana yolunu gosterse idi ben de muttakilerden, Allah'tan korkan dindarlardan olurdum.' (Zumer 56-57)

- 'Keske her gunahim bunun gibi olsa.' diyen muznib aldandi!
Zira Sahabe Hazreti Enes soyle anlatti: "Sizler, size gore sac kilindan ince, kiymeti olmayan isler yapiyor, gunahlar isliyorsunuz. Lakin biz onlari Rasulullah zamaninda helak sebebi sayiyorduk."

- 'Bakma! Benim kalbim temiz.' diyen amelsiz aldandi!
'Yemin olsun ki zamana! Insan mutlak husranda. Ancak sunlar mustesna: Onlar iman edip salih salih amel islediler!..' (Asr 1-3)

- 'Bir lokma bir hirka devirleri gecti artik; bu zamanda her sey para!' diyen zengin aldandi!

'Oyaladi o malda cokluk kuruntusu sizleri. Ta.. ziyaret edisinize kadar kabirleri. Oyle degil, ileride bileceksiniz. Sonra oyle degil ileride bileceksiniz. Oyle degil ilmel-yakin bileceksiniz. Kasem olsun o cehennem atesini caresiz, goreceksiniz. Sonra kasem olsun onu caresiz, aynel- yakin goreceksiniz. Sonra kasem olsun o gun mallarinizdan hesaba cekileceksiniz!' (Tekasur Suresi)

- 'Bu zamanda da bu olur mu canim!' diyen cahil aldandi!

'Rabbinin kelimesi dogrulukca da adaletce de tam kemalindedir, onun kelimelerini degistirebilecek yok, isiten de O, bilen de O. Yerdekilerin coguna uyarsan seni Allah yolundan saptirirlar, onlar sirf zan ardina gider ve sade atarlar.' (A'raf 115-116)

- 'Goreceksin biz nice haci-hocadan once girecegiz cennete!' diyen nadan aldandi!
'Suphesiz korunan muttakiler icindir Rablerinin katinda na'im Cennetleri. Artik muslimleri mucrimler gibi kilar miyiz? Neniz var? Nasil hukmediyorsunuz? Yoksa size mahsus bir kitap var da onda su dersi mi okuyorsunuz?' (Kalem 34-37)

- 'Hem ondan hem bundan lazim; oyle tek tarafli, a-sosyal olmaz.' diyen bihaber aldandi!
Zira '..Iyi bir amel ile diger bir kotuyu karistirdilar...' (Tevbe 102)

- 'O kadar incesine aklim ermez.' diyen akilli aldandi!

'Onlar dunya hayatini zahiren biliyorlar. Ahiret hakkinda ise hepten gafiller!' (Rum 7)

- 'Bu da bir sey mi canim, millet neler isliyor.' diyen gunahkar aldandi!

'Ona kendi kazandigi,size de kendi kazandiginiz.Siz onlarin amellerinden sorulacak degilsiniz.' (Bakara 134)

Lakin 'Suphe yok butun yaptiklarinizdan mesul tutulacaksiniz!' (Nahl 93)

- 'Benim babam da haci.' diyen evlat aldandi!
Cunku baksana dalgalar arasindaki inkarci oglu icin yalvaran Nuh peygambere ne denildi: 'Ey Nuh!.. O senin ailenden degil, cunku o, durust is yapan temiz bir insan degildi. O halde hakkinda kesin bilgin olmayan bir seyi Benden isteme. Onun kurtulmasi icin dua ederek cahil bir is yapmandan seni sakindiririm.' (Hud 46)

- 'Ben giybet etmiyorum ki, olani soyluyorum.' diyen aldandi!

Zira Efendimiz bir gun soruverdi: "Bilir misiniz giybet nedir?" diye.

Ashab, "Allah ve Rasulu daha iyi bilir" dediler.

Efendimiz, "kardesini begenmeyecegi sekilde anmandir" buyurdular.

Soruldu: "Ya soyledigimiz sey onda varsa?"

Cevap verdi Efendimiz: "Eger varsa onu giybet ettin demektir. Sayet soyledigin onda yoksa, bu zaman da ona iftira ettin demektir."

- 'Islediysek biz isledik; azabini ceker diyetini oderiz.' diyen bedbaht aldandi!
'Yemin olsun! Rabbinizin azabindan onlara velev bir nefha, bir kivilcim dokunuverse VAY BIZLERE derler!' (Isra 21)

- Guzel dost! Bir bilsen daha kimler aldandi!...

Allah bizi aldananlardan eylemesin...

Amin...

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
AMİN!!

ALLAh Razı olsun Yiğenim Yüreğine sağlık...

İNŞALLAH aldananlardan olmayız....

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aminnnnnnn.
insaALLAH olmayiz. Rabbim dini islamda sabit yürüyenlerden eylesin.

Rabbim cümlemizden razi olur inseaALLAH..

Üst Ana Sayfa Alt