Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Facebookta Kendi İsmimizle Hesap Açmamız ve Müslüman Kimliğimizi Ortaya Koymamız Doğru Olur mu?

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,

Benim facebookta kendi ismimle herhangi bir hesabım yok ama bazen kendi ismimle hesap açmayı beni tanıyan kişilerin müslüman bir kimliğe sahip olduğumu bilmelerini istiyorum belki birileri etkilenir vs.diye yani ölçüyü kaçırmadan,harama girmeden facebookta kendi ismimizle hesap açmamız ve müslüman kimliğimizi ortaya koymamız acaba doğru olur mu?

Edit:Sadece facebook için değil diğer sanal platformlar içinde aynı şeyi düşünüyorum yani ona göre cevap verirseniz sevinirim akhiler : )

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aç kardeş ne olacak :D

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
ahki ne insanlar var feyste, onlar hiç utanmadan kendi iğrençliklerini yayınlıyor. Sen hak olanı söylemeye mi çekiniyorsun?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bana öyle geliyorki kıyamet öncesi hak ile batıl birbirinden ayrılacak ya o süreç başladı. safımızı son tahlilde belli etmeliyiz gibi hissediyorum.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahki ne insanlar var feyste, onlar hiç utanmadan kendi iğrençliklerini yayınlıyor. Sen hak olanı söylemeye mi çekiniyorsun?
akhi benim zaten hesabım var ama kendi ismime değil yani hakkı söylemeye çalışıyoruz,reelde zaten tanıdıklarımıza da anlatmaya çalışıyoruz yani bir müslümanın gerçek kimliğiyle bir hesap açması daha çok fayda mı getirir zarar mı?yani konuyu daha genel olarak konuşalım inşeallah

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,

Benim facebookta kendi ismimle herhangi bir hesabım yok ama bazen kendi ismimle hesap açmayı beni tanıyan kişilerin müslüman bir kimliğe sahip olduğumu bilmelerini istiyorum belki birileri etkilenir vs.diye yani ölçüyü kaçırmadan,harama girmeden facebookta kendi ismimizle hesap açmamız ve müslüman kimliğimizi ortaya koymamız acaba doğru olur mu?

Edit:Sadece facebook için değil diğer sanal platformlar içinde aynı şeyi düşünüyorum yani ona göre cevap verirseniz sevinirim akhiler : )
Kacinci yuzyilda yasiyorsun hemserim:D

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi benim zaten hesabım var ama kendi ismime değil yani hakkı söylemeye çalışıyoruz,reelde zaten tanıdıklarımıza da anlatmaya çalışıyoruz yani bir müslümanın gerçek kimliğiyle bir hesap açması daha çok fayda mı getirir zarar mı?yani konuyu daha genel olarak konuşalım inşeallah
Ha bak warmis.gizlilik iyidir:krnz::D

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Ben müslüman birisinin kendisini gizlemesinin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Nerede ne söylemesi gerektiğini bildikten sonra ne gibi bir sorun olabilir ki? Çevren zaten seni böyle biliyormuş, ek olarak tebliğ ettiklerinde oluyormuş ne güzel, Allah (svt) işini kolaylaştırsın.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben müslüman birisinin kendisini gizlemesinin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Nerede ne söylemesi gerektiğini bildikten sonra ne gibi bir sorun olabilir ki? Çevren zaten seni böyle biliyormuş, ek olarak tebliğ ettiklerinde oluyormuş ne güzel, Allah (svt) işini kolaylaştırsın.
Akhi kisi kendi hayatini gozetleyerek bir karar vermesi lazim.Misal;diyelim ki kalabalik ve dedikodunun bol oldugu bir mahalle,isyeri,sulale...de sikinti olusturur paylasimlar...vs vs vs...tabi sikintilar gogus gelirim deniliyorsa bisey diyemem...

Üst Ana Sayfa Alt