Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Fatiha Suresinden Sonra Okumak İçin Öncelikli Olarak Hangi Sureleri Ezberlemeliyim?

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu.
Ahiler-Uhtiler sizlere bir sorum olacak.Daha doğrusu bir yol göstermenizi isteyeceğim İnşaAllah cevaplarsanız çok makbule geçecek.
Sorum şu şekilde ben namazda Fatiha'dan sonra okunacak sure olarak bir iki tane sureden başka ezbere bilmiyorum ve ezberlemeye başlamak istiyorum Biiznillah.Nasıl (hangisinden) başlasam daha kolay olur ezberlemem veyahut bir sıra var mıdır İslami olarak ?

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Kolaydan Kastım da şuan sadece iki tane sure biliyorum ve onlar ile kılıyorum eğer bir sırası var ise o sıraya göre ezberleyeceğim mecbur sıra şart değil ise sizden nacizane ricam en kolayından nasıl başlarım ki biran önce ezberleyip başka sureler de okuyayım uzunlarıda 3 4 tane kısa ezberledikten sonra ezberlemeye başlarım diye düşünüyorum sizinde düşüncenizi tavsiyenizi bekliyorum İnşaAllah ...

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam
asr suresinden aşağı başlayabilirsin kardeşim. Bunlar bitincede asr dan yukarı duha suresıne kadar ben öyle uygulamaıstım
Allah gayretını arttırsın azım ve sebat versın .Dininde ayaklarını sabit kılsın

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
aleykumselam
asr suresinden aşağı başlayabilirsin kardeşim. Bunlar bitincede asr dan yukarı duha suresıne kadar ben öyle uygulamaıstım
Allah gayretını arttırsın azım ve sebat versın .Dininde ayaklarını sabit kılsın

Anladım abiciğim. Allah razı olsun keşke dün yanındayken aklıma gelseydi de daha detaylı konuşurduk seninle abi ama olsun vardır bi hayr konuştuklarımızdan da çıkardığım dersler var Allah'a şükür Allah ecrini artırsın abi.Amin Ecmain abi.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Hergun bir sure ezberleyebilirsiniz.
Zaten adi üstunde kısa sure bir satîr iki satır...simdiden başarılar.

İnşAllah abla şimdilik amacım o yönde ilerleyen zamanda günde 2ye 3e çıkar İnşAllah. Allah razı olsun abla senden de .

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anladım abiciğim. Allah razı olsun keşke dün yanındayken aklıma gelseydi de daha detaylı konuşurduk seninle abi ama olsun vardır bi hayr konuştuklarımızdan da çıkardığım dersler var Allah'a şükür Allah ecrini artırsın abi.Amin Ecmain abi.
Size yardım takviye gelmis..
Elhamdulillah.
Icraat var

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Size yardım takviye gelmis..
Elhamdulillah.
Icraat var

Elhamdulillah geldi abla gelmeyede devam ediyor. Allah sizlerden razı olsun birinin bir derdi oldumu hemen çözmeye çalışıyorsunuz vallahi bende o yüzden buraya yazdıklarımı sanki karşımdasınız da yüzünüze söylüyormuşum gibi hissediyorum Allah kalbimi biliyor.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah geldi abla gelmeyede devam ediyor. Allah sizlerden razı olsun birinin bir derdi oldumu hemen çözmeye çalışıyorsunuz vallahi bende o yüzden buraya yazdıklarımı sanki karşımdasınız da yüzünüze söylüyormuşum gibi hissediyorum Allah kalbimi biliyor.
Sizin adıniza sewindim Allahim kimseyi yalniz bırakmasın.
O Ne guzel bir musluman Allahım ondan razı olsun .Seni memnun etti Allahmda onu memnun etsin.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Allahumme Amin Ecmain abla. Vallahi çok güzel bir müslüman abi kendisi Allah onu Firdevs'ine alsın.Çok güzel fakat uğraşmasıda çok zor birşeyi kendine dert edinmiş ama yüzünde bir gram memnuyetsizlik veyahut bıkkınlık yok aksine sürekli tebbessümle gülüyor Allah onu ve sizleri (bizleri) iyilerle karşılaştırsın İnşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt