Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Faydalı Videolar

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi

FEYZULLAH BİRIŞIK

4 yıl kadar önce metin Ekinci ile Bingölde bir kardeşimizin evinde kahvatlı yaparken Metine; ' Metincim... Sen Bingölde harcanıyorsun... Bütün illerde Allah'ı anlatman lazım. Bugüne kadar senin kadar güzel anlatana şahit olmadım. Gittiğim heryere seni götüreceğim ve masrafların bana ait olacak.' Dedim.
Daha sözüm bitmeden telefonum çaldı. İzmir, İlim-Der'den Necmi kar kardeşimiz... Önümüzdeki ay sonu iki gün sohbet verir misi?' dedi. Necmi kardeşimize metin Ekinci'den bahsettim ve bir gün ben diğer gün Metin kardeşimiz sohbet versin dedim. kabul ettiler ve cebimi kapayıp metine döndüm; ' gördün mü Metincim, ilk sipariş İzmirden geldi:)' dedim...
Ve Metin kardeşimizle izmirde sohbet verdik... 'Onun Adı Allah' isimli sohbet Allah'ın Metine ve bizlere bir ikramıydı....
Vallahi Metin kardeşimizi Allah için çok seviyorum... Umarım Rabbim kendisiyle haşrolunmamızı nasip eder...

sonuna kadar izleyin ŞEHİD METİN EKİNCİ şehid gibi anlatmış. O'NUN ADI ALLAH

Son düzenleme:
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Rahmeti azabından büyük olan Allah svt ona rahmet etsin mekanı cennet olsun inşaAllah şehid

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nazardan korunmak için söylenmesi gerekenler. (maşaallah değil)

Videoda türkce altyazı yok.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maşaallah yerine söylenmesi gereken:

Erkek için: Allahumme barek lehu

Kadın için: Allahumme barek lehe

Eşya için: Barekallahu leke fihe

Allah onu korusun/Allah onu hayırlı kılsın