Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Film, Belgesel, Animasyon Tavsiyesi

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi/film. Ehli Sünnete uygun .Siyer okuyan okumayan herkes için faydalı Çağrı dan, Ömer Muhtar dan daha etkili. En azından İran yapımı sözde islami sapık filmlerden değil.

Zamanında çok uğraştılar o dizi ile Ömer (radıyellahu anh)'ın yüzü gösteriliyor diye. Ama Hz. Yusuf dizisine bir şey diyeni hiç görmedim.

ebuturab Çevrimdışı

ebuturab

Üye
İslam-TR Üyesi
Zamanında çok uğraştılar o dizi ile Ömer (radıyellahu anh)'ın yüzü gösteriliyor diye. Ama Hz. Yusuf dizisine bir şey diyeni hiç görmedim.

Kardeşim Hakikaten bu yüz göstermeme meselesi de ayrı bir vaka oldum olası hiç anlamadım. Delil varsa sözlerimi geri alırım:) Fakat tehlikeli bir kutsama hastalığımız var Allah model alalım diye "size içinizden" yani melek olmayan, insan olan bir Resul gönderdik der Sahabe Allah Resulunu yemesinden uykusundan def i hacetine kadar en detaylı haliyle tasvir eder Millet Ömer RA ın yüzü görülüyor tartışması yapar

Allah kul olarak Dünyaya Resulu gönderir bizde abartılı bir şekilde süsler mumyalar kutsar Nur u Muhammedi olarak Semaya geri göndeririz niye çünkü ulaşılmaz metafizik gizemli olduğundan taklitte edilmesin model de alınmasın Hani edebtense lafım yok ama Allah cc bana özür dilerim lavaboya giderken nasıl gideceğimi bu modelle öğretirken bu kadar insandışı algılatma gayretinin bir açıklaması var mı.. Bilemiyorum

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Maskelerin Ardındaki Taliban"(Belgesel-Yaklaşık 30)

Bir ara hayvanlara sonrada tarihe sarıp bu konuda onlarca (belkide yüzlerce) belgesel izlemiş biri olarak hayatımda izlediğim en iyi belgesel derken tereddüt etmem.
Şu belgesel de fena sayılmaz sanırım ahi.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorayay%C4%B1-Ta%C5%9Flamak-Filmloverss.png

The Stoning of Soraya M. / Soraya’yı Taşlamak kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Yönetici notu:
Kelime üzerine veya doğrudan eklenen linkler forumda yasak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Koskoca kızım ama çizgi film seyretmeye bayılıyorum.:D Son zamanlar da ise şiddet ve psikolojik gerilim filmleri ilgimi çekiyor , gerçi ayda yılda bir Film izlerim.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Koskoca kızım ama çizgi film seyretmeye bayılıyorum.:D Son zamanlar da ise şiddet ve psikolojik gerilim filmleri ilgimi çekiyor , gerçi ayda yılda bir Film izlerim.

ben de anime batağından zor çıktım :) nefis terbiyeme acıktıkça bir avuç yulaf yutarak devam ediyorum... ha bir de pokemongo'yu hala indirmedim.
"işimiz vaktimizden çok"

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Animede death note.
Benim icin zirve idi bu anime dizisi.
L =( rastgelirsem bir yerde hala ölümüne uzulurum.

Pokemongocular geziyor bizim mahallede.)
Gerçekten enteresan.

Evet ben de çok sevdim onu. L izleyen herkese duygu karmaşası yaşatmış. Nefret ettiğim karakterin ölümüne gözlerim dolmuştu :) Fullmetal Alchemist:Brotherhood tavsiye ederim izlemek istersen.
Pokemongo büyük sıkıntı. ABD'de iki kişi tenha bir bölgede pokemon yakalarken soyulmuş. Türkiye'de hala bir olay çıkmamış olması şaşırtıcı :) Birileri iyi para kaldırmış bu arada.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Evet ben de çok sevdim onu. L izleyen herkese duygu karmaşası yaşatmış. Nefret ettiğim karakterin ölümüne gözlerim dolmuştu :) Fullmetal Alchemist:Brotherhood tavsiye ederim izlemek istersen.
Pokemongo büyük sıkıntı. ABD'de iki kişi tenha bir bölgede pokemon yakalarken soyulmuş. Türkiye'de hala bir olay çıkmamış olması şaşırtıcı :) Birileri iyi para kaldırmış bu arada.

Şey diyorlar buldugu pokemonla evlenecek ilk kisi haberi ne zaman düşecek diye=)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Nerden aklima geldi bilmiyorum simdi ama
Pi nin Yasami da guzel enteresan bir filmdi.

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fma izleyen varmış forumda, çok ilginç

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar ne degisik filmler. Allah Allah.

Üst Ana Sayfa Alt