Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Format

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.

Acaba aranızda windows 7 formatını atmayı bilen varmı ? Artık kendim pcye format atmak istiyorum ama ne yapılır cd mi gerekir nasıl temin ederim bilemiyorum?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim format atabilmeniz için windows 7 ultimet cd lazım bunu temin ettikten sonra kurulumu hakkında yardımcı oluruz inşaALLAH

Bende cd olarak xp,vista,windows 7 mevcut ama nete yükleyecek kadar imkanım yok.internet cafe veya pc bakım yerlerinden temin edebilirsin veya hiç uğraşma nette arattırıp bulabilirsiniz

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bana illegal olanlrını bulup atabilen bir arkadaş varsa atarsanız çok sevinirim korkuyorum yanlış birşey indirmekten. Birde orjinal yüklemek daha iyi değilmi ki?

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben biraz araştırdım hatta formatta indirdim flash belleğe attım ama en başta yaptım birşeyler oldu blos ayarlarını falan buldum ama flash bellekten olmadı sanırım cd gerekiyor birde siz bana format programı önerirseniz daha çok memnun olurum

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben biraz araştırdım hatta formatta indirdim flash belleğe attım ama en başta yaptım birşeyler oldu blos ayarlarını falan buldum ama flash bellekten olmadı sanırım cd gerekiyor birde siz bana format programı önerirseniz daha çok memnun olurum

sen nasil bir makineye format atacaksin .. sifir aldigin bir urunmu? yoksa toplamami ? .. toplama ise cd lazim ama magazadan alinan bilgisayarlarda sistem geri yukleme ve fabrika ayarlarina donus var bu seceneklerle sistemi sifirdan makine kendi kurar .. insaallah magazadan alinan bilgisayara format atmaya kalkmadin ..

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Dizüstü pc ye sıfır almadım 2. el 4 yıllık kullanılmış bir pc 3 ay önce aldım aldığım kişi hiç format atmamış dolayısıyla bazı programları desteklemiyor çook hızlı bir pc çok güzel hiç bir sorunum yok sadece öğrenmek için atmak istiyorum birde yahoo yu desteklemiyor onun haricinde herşeyi çok güzel. ama öğrenirsem format atmayı burda çok kardeşlerin ihtiyacı oluyor onlarada atmak istiyorum 30 lira para veriyorum formata diğer pclerim için her ay

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dizüstü pc ye sıfır almadım 2. el 4 yıllık kullanılmış bir pc 3 ay önce aldım aldığım kişi hiç format atmamış dolayısıyla bazı programları desteklemiyor çook hızlı bir pc çok güzel hiç bir sorunum yok sadece öğrenmek için atmak istiyorum birde yahoo yu desteklemiyor onun haricinde herşeyi çok güzel. ama öğrenirsem format atmayı burda çok kardeşlerin ihtiyacı oluyor onlarada atmak istiyorum 30 lira para veriyorum formata diğer pclerim için her ay

kardes bu bilgisayara hic format atilmamissa sistem geri yukleme ve fabrika ayarlarina dosnusu deneyin .. bilgisayar yahooyu desteklemiyor diye bir sey yok bu imkansiz sadece sistem deki hatalardan dolayi yahoo calismiyor .. ogreneceksen once makinayi fabrika ayarlarina getirmeyi ogren bu sekilde kendine yasal bir urun aramak yada urun anahtari aramak zorunda kalmazsin .. driverlari aramak zorunda kalmazsin yani makinenin ureticisi en uygun sekilde onu kullanima sunmustur sende kullanirsin ..

inetrnetten fabrika ayarlarina donusu arastir ogrenmek istiyorsunya ararken ogrenirsin bir seyler o yuzden bu konuda yardimci olmayacagim ... bakin turkiyede bircok bilgisayar tamircisi dahi sistemde bulunan bu avantajdan haberi yok adam sifir bilgisayar aliyor, bir iki ay sonra makine virus kapiyor bazi programlar calismiyor yada makine yavasliyor hemen kisi bunu bir bilgisayar tamircisine goturuyor isi bilen tamirci makineyi bir tusla fabrika ayarina getirip hic emek sarf etmeden 30 lira aliyor ahmak tamirci ise uzerindeki temiz yazilimi siliyor yerine copy cd yukluyor hem guncellemelerde hemde urun aktivasyonunda sorunlar yasaniyor Allah bilir copy cd hali hazirda viruslu geliyor .. o yuzden toplama olmayan urun lisansli makinelere ayri bir cd ile format yerine fabrika ayarlarina getirirek format atmak en guzeli ve en temizi ...

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
katılıyorum bu konuda size 0 bir ürün almıştık gittik format attık adam sahte atmış birşeyler yapmış pcye eski halinden daha kötü oldu 1 kaç hafta sonra. gelir gelmezde virüslü oluyordu bazen . sizin dediğiniz gibide denerim inş. teşekkürler

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cd satan yerlerde windows 7 cdsinin rahatlıkla kopya olarak bulabilirsin ben laptoplara ve bilgisayarlara kopya windows 7 yüklüyorum daha sonra windows loader programı ile lisanslı hale getiriyorum microsoftun sitesinden sorun çıkmadan güncellemeleri ve program indirmeleri yapabiliyorsun bu şekilde

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Google a yazarsanız resimli anlatımı
Youtube a yazarsanız format atmanın videosuna ulaşabilirsiniz.
Daha fazla uğraşmak isterseniz alakalı alakasız tüm sitelere konu açın.

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Altta kişisel imzan ile alaklı bir konu.Tağutun hükmü bir harf yazarak onaylayacağı gibi mouse ile bir sol tık yaparak da onaylanır.

• Orjinal işletim sistemi aldığınızda siz tamamiyle onların istediği şartları yerine getirmiş oluyorsunuz.İşletim sistemi kurulurken de yükleyen kişinin kurulum sırasında karşısına çıkan üyelik sözleşmesi vardır.Bu sözleşme onaylanırsa yani kabul ediyorum kutucuğu "check" edilirse işletim sistemi kurulur.Kabul edilmezse de kurulmaz.İşletim sistemini kurmak oradaki kutucuğu onayalyıp devam etmekle sağlanır ki bunu oynaylamak bir nevi imza hükmündedir.Ve onaylandığında da "sözleşme şartları,kullanım koşulları,kurulum sözleşmesi vs." adı altında sözleşme içersine konulan tağuta muhakeme olma ver benzeri diğer tüm küfür şartları kabul edilmiş,bir nevi küfür anlaşması imzalanmış olur.

• Korsan olarak kullandığınızda ise tüm şartları bozmuş oluyorsunuz.Çünkü kullandığınız lisans key sahte veya başkasının adına kayıtlı,ne microsfot üzerinde isminize ve adresinize kayıtlı bir bilgi mevcut ne de üzerinize kayıtlı fatura vs. var.Yani onların anlaşmlarında sunduğu şartların tam tersi yapılarak anlaşma bozulmuş durumda.

PC ile alınan OEM işletim sistemleri de orjinaldir ve onların da kurulmaması gerekmektedir.Çünkü OEM işletim sistemleri sadece tek bir pc'ye kurulur ve OEM işletim sistemin kurulduğunda da kafirlerin sunduğu tüm şartlar eksiksiz olarak kabul edilmiş olur.Bu yazdıklarım diğer tüm programlar için geçerlidir.

Benim görüşüm budur.Wallahu Alem.

Ben Allah'ın izniyle şuana kadar indirdiğim programlara hep dikkat ettim. şöyle bir program vardı kabulu redde çeviriyordu kabul etmiyorum onu kullnadım bazı programlar için. Teşekkür ederim bu konuda uyardığınız için ama zaten kurmaya çalışsaydım bile önce buna dikkat ederdim biiznilleh..

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Cd satan yerlerde windows 7 cdsinin rahatlıkla kopya olarak bulabilirsin ben laptoplara ve bilgisayarlara kopya windows 7 yüklüyorum daha sonra windows loader programı ile lisanslı hale getiriyorum microsoftun sitesinden sorun çıkmadan güncellemeleri ve program indirmeleri yapabiliyorsun bu şekilde

Amin kesinlilikle katılıyorum. Attığımız adıma dikkat etmemiz gerekir. Dönemimizde şirk ,küfür öyle bir hal ki karıncanın ayak sesleri kadar sessiz ve sinsi.

Üst Ana Sayfa Alt