Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Forumda bir zamanlar faydalı üyeler vardı. Günlük ayet ve hadis paylaşanlar oluyordu. Makale, video, görsel paylaşanlar vardı. Şuan ise bir durgunluk söz konusu. Artık birşeyler etkilemiyor açıkçası bizi sanki. Her geçen gün bataklığa saplanıyoruz hissi var kendimde ve çevremde. Sıradanlaşıyor bazı şeyler. İşsiz olan işin, bekar olan evliliğin, aç olan tokluğun, hasta olan sağlığın, genç olan yaşlılığın kıymetini iş işten geçince veya bir süre sonra o nimetin tadını aldıktan sonra, tabiri caizse sıradanlaştıktan sonra kıymeti kalmıyor. Bazı şeyler tat vermiyor artık. 353 gündür müslümana zulme uğruyor. Ama ben hâlâ gülüyorum, yiyorum, geziyorum, çocuklarımı seviyorum-oynuyorum, hiç birşey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum. Peki bu nasıl bir zillet bunu açıklayacak babayiğit varmı?

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forumda bir zamanlar faydalı üyeler vardı. Günlük ayet ve hadis paylaşanlar oluyordu. Makale, video, görsel paylaşanlar vardı. Şuan ise bir durgunluk söz konusu. Artık birşeyler etkilemiyor açıkçası bizi sanki. Her geçen gün bataklığa saplanıyoruz hissi var kendimde ve çevremde. Sıradanlaşıyor bazı şeyler. İşsiz olan işin, bekar olan evliliğin, aç olan tokluğun, hasta olan sağlığın, genç olan yaşlılığın kıymetini iş işten geçince veya bir süre sonra o nimetin tadını aldıktan sonra, tabiri caizse sıradanlaştıktan sonra kıymeti kalmıyor. Bazı şeyler tat vermiyor artık. 353 gündür müslümana zulme uğruyor. Ama ben hâlâ gülüyorum, yiyorum, geziyorum, çocuklarımı seviyorum-oynuyorum, hiç birşey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum. Peki bu nasıl bir zillet bunu açıklayacak babayiğit varmı?

Çünkü Allahu Teala'nın vaadi yaklaşıyor abi...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبنا الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Foruma bu halden şikayet etmek üzere girmişken, önceden yazılmış bu mesajı görmek...
Çünkü Allahu Teala'nın vaadi yaklaşıyor abi...
Ve Allah'ın bu vaadi yaklaşıyorken, kaybedenlerden olma korkusu...

Bilmiyorum, Allah'ın kesinlikle vaadi gerçekleşecektir, ona şüphe yok, ancak: daha şu forumda bile "Tevhid Ehliyim" deyip de, beraberinde...

Uzunca yazdım, geri sildim; nitekim daha önce de yazdığım şeylerdi. Sadece şunları tekrar etmek istiyorum:

İlim arttıkça sorumluluk da artar.

Birlik olmayı bilmeyen hiçbir şey yapamaz.

Ahlâkını güzelleştirmeyen insanlara karşı etkili olamaz.

Şeytanın sağdan yaklaşmasını unutan, "Allah'a yaklaşayım" derken şeytanı güldürür.

Ve verdiği sözde durmayanın, ağır veballer kazanmak için başka şeyler yapmasına gerek yoktur.

Bu arada "3 günden fazla küslük de haramdır", ilköğretim müfredatından temel bilgi.

Daha şu basit sınavları başaramayan birçok kişi, "o küfür mü, bu tekfir edilir mi?" gündemleri ile ömür dolduruyor. Ahlâka, insanlar arası iletişimlere, birliğe olumlu etki etmeyen ilim insanı bir yerlere taşır mı? Düşünmek isteyenler olursa bunları düşünebilir.

Üst Ana Sayfa Alt