Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

I Çevrimdışı

ilayda

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba günlük ben ilk defa yazıyorum bu güne kadar hiç günlük tutmadım ama o kadar yanlızım ki bi anda bişeyler yazıp içimi boşaltmak istedim. çok yanlızım bu yanlızlık ve bir yandan bitmek bilmeyen sıkıntılar yordu artık. herşeye rağmen sabrederek RABBİME sığınarak ayakta durmaya çalışıyorum inşallah başarabilirim. ve tez zamanda bu sıkıntılarımdan kurtulurum. RABBİM herkesi tüm sıkıntılarından ve dertlerinden feraha kavuştursun inşallah.

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Günlük.. bu gunumu yazmayayım bu sefer..
çokk geçmiş bi gunumu yazayım.. heralde daha tevafuk olamazdı bugun açılan bi konu gordum
yazayım dedım. Annem bi gün bi tatlının tarıfını ara yapayım dedı..
Ararkende bu site çıktı karsıma..Sonra başladım ögrenmeye artık günlük..
Kutlu dogum programlarının bıdaat oldugunu.. Daha dogrusu bidaatın ne oldugunu ,
Tesettürün ne manaya geldıgını ,Oy vermenın hükmünü vs vs.. Ögrendım ogrendım..
cahil olan ben şimdi bıldıklerımı başkalarına aktarmaya başladım...
Elhamd. Bazen bakıyorum bılmedıgım bin şey varmış.. Zaten benım bu forma yükledıgım ılk konuda zıkırle alakalıydı.. Sonra okudum baktım böyle bı ıbadetiin dınde yerı yok... O yüzden o kadar şükr edıyorum ki.. Yanı kısaca O günüm güzeldi günlük.. :) :) :)

H Çevrimdışı

havva kutbay

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamünaleyküm kardesler burda kardes edinmek güzel ama öptüm kelimesi güzel deyil bizler müslüman kardesiz

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnsanlardan uzak bi yerde yaşama fırsatı yok mudur ?
Gitsek yaşasak ya. ölümü de isteyemiyoruz madem.
O ne der bu üzülür mü şunu kırmayım diye diye ömrü sonlardıracağız sanırım.
acaba biri de diyo mudur bunu üzmeyelim,bunu kırmayalım vb şeyler düşünüyo mudur?
hiç sanmıyorum. belki bi kaç gönlü temiz insan kalmışsa da şu dünyada onlarla da ömrümüz geçmez.
Boşuna dememiş şair ;
Aldanma insanlara menfaatleri uğruna gelirler vecde diye...
Akşama kadar sürekli çalan telefona bugün dikkat ettim de hiç kimse benim için aramıyordu.
Herkesin kendi işi var tabi ya. sen kimsin ki seni arasınlar sebebsiz.
Herkesi mutlu et. amacım bu mu dünyada ?
halbuki kuranda ben cinleri ve insanları bana kulluk etsinler diye yarattım diyor.
Yoksa kulluğun başka bi boyutu mu insanları karşılıksız sevmek.
amaçsız yaşamak.
kendini kandırmak.
başkalarının ağzı ile yaşamak.
artık bıkmak da değil durumum. "bıkmak" durumunu geçiyorsun az ilerisi...
korkumuz bile ya bi gün kaybolursak, insanları üzersek...
Aman insanlar üzülmesin. sen kan kusaya devam et. yediğin bi lokma boğazından acı acı geri gelsin, o an bile aman bişey olursa üzülürse insanlar !!!
insanlar ne üzülecek halbuki, üzülselerdi düşünselerdi anlasalardı bu halde mi olurdun be adam.
her gün içinde , aha bugün değişecem, milat olacak, az da kendimi düşünecem demekten bıktım usandım...
alışmamışız ya kendimize yaşamaya. başkaları için yaşamaya devam...
insanlar bi gün kaybedecek ama...
bugün mü başka gün mü bilinmez
:(

gunluk munluk islerinden anlamam ama bu yazi gercekten cok guzel olmus ellerine saglik.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ıssız bi adada insana hasret yaşasak ya...
insan denen yaratık sırf bozgun için var sanki...sırf kırıp dökmek için...
insanın olmadığı yerde ne ben zarar verebilirim ne başkası.oh mis!
hani islam,ahlak elden gidiyo naralar atarız ya.yozlaşıyo gençlik falan deriz.bugün bidaha anladım ya.doğrularım yanlışlarım öyle karışmış ki.ne çok taviz vermişiz.peygamberin ahir zaman alameti diye söz ettiği şeye çok yaklaşmışız:sanki müslüman olarak sabahlayıp kafir olarak akşamlıyoruz...

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahh! cok hayiflandim, bir iki satir karamalak isterken,dun ve ondan onceki, ve bir onceki gunlerim aklima geldi. Bugunume ''kiyas'' ederken, aradaki farkin'da cok fazla olmadiginin gercek'ciligiyle bir kez daha yuz'lestim..farkinda olmadan ne cok ''ziyan'!la Muhatap olmusum!? birgunumden degil ''tum'' gunlerimden cikardigim tek bir sonuc! elde var (Sifir)..Simdi (sifir'lara) can verme vakti hade.! hayde! Kendini (muzzemil 8) de Bul..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
selamünaleyküm kardesler burda kardes edinmek güzel ama öptüm kelimesi güzel deyil bizler müslüman kardesiz

kimsenin kimseyi öptüğü falan yok. bi kaç kere açıklamıştım bir kez daha söylüyorum. forumda çıkan iconların anahtar kelimeleri var. o iconu sildiğinizde eskiden eklenen resimler değil yazılar kalır.
örn: " : ) " bu işaret birleşik yazılınca :) şu şekilde çıkar. ve ben şimdi gülme işaretini silsem yazısı kalır.
ya da : g ü l d ü m harflerini yanyana yazarsanız :güldüm şu işaret çıkar. işaret silinmişse : g ü l d ü m yazısı kalır birleşik halde.
öptüm de o tarz bi kelime olarak kalmıştır.
bu açıklamadan sonra da hala aynı şeyi gündeme getiren üyelerin mesajları silinmiş olacaktır.
iyi forumlar...

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kimsenin kimseyi öptüğü falan yok. bi kaç kere açıklamıştım bir kez daha söylüyorum. forumda çıkan iconların anahtar kelimeleri var. o iconu sildiğinizde eskiden eklenen resimler değil yazılar kalır.
örn: " : ) " bu işaret birleşik yazılınca :) şu şekilde çıkar. ve ben şimdi gülme işaretini silsem yazısı kalır.
ya da : g ü l d ü m harflerini yanyana yazarsanız :güldüm şu işaret çıkar. işaret silinmişse : g ü l d ü m yazısı kalır birleşik halde.
öptüm de o tarz bi kelime olarak kalmıştır.
bu açıklamadan sonra da hala aynı şeyi gündeme getiren üyelerin mesajları silinmiş olacaktır.
iyi forumlar...
güzel açıklama ...:)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
soru mesajı. öptüm kelimesi kim bilir kaç bin tane yerde geçiyor. tek tek silecem diyen varsa yetki veriyim başlasın işe

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
dear günlük;
iyimisin, umarım iyisindir iyi olmanı Yüce Allahtan dilerim.
beni soracak olursan -ki sanmıyorum, ondan cevap vermeyeceğim.
havalar çok ısındı -ki ben sıcak havaları hiç sevmiyorum.
keşke hep kış olsa demek de yanlış biliyorum lakin seçme şansım olsa sanırım kışı tercih ederdim.
ama yine de bilmiyorum diyerek açık bi kapı bırakmış olayım.
çocuk cıvıltıları geliyor -ki ben çocuk cıvıltılarını çok severim.
içine insan sesleri girdiğinde Psikolojim bozulmakta -ki ben psikolojik danışmanım.
gel zaman git zaman bazen geçmiyor zaman. bende yine ötelerin hasreti mevcut. sıkılıyorum normal insan gibi davranmaktan. kurallara uymaktan. insanların koyduğu kurallara uymak zorunda olmaktan. bu kurallar ilahi kurallarla hep çatıştığından...
mutlu muyum bilmiyorum çok da önemli değil artık.
kimsenin umurunda olmaması bi yana benim de umurumda değil .
öyle zaman dolduruyorum bakalım ne zaman atacak saat.
umarım yakın olur diyerek sözlerime burada değil de bi satır sonrasında son buldurmak istiyorum.
sözlerim son buluyor :)

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanların koyduğu kurallara uymak zorunda olmaktan. bu kurallar ilahi kurallarla hep çatıştığından...

haklisin ahi ..bide su cocuklarin seslerine deginmissin ya insan uzulunce cocuklara sarilirmis cunku kendi sucunu veya hatasini cocugun kalbinin berrakliginda saklamak istermis...o yuzden cocuklar her zaman guzeldir temizdir melektir..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
iş gereği çok çocuk görüyorum gün boyunca. sıkıntıları ile ilgilenmek zor ama güzel şey

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
karışık bir duygudayım, ne mutlu nede üzgün... veya her ikisinin karışımı...Bilmiyorum, Fani dünya işte...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Ha gayret....
Uyumanın vereceği saçmalıkla yattım bu gece.
uyuduğumda çoğu şeyden kaçacaktım çünkü.
işim buydu benim kaçmak...
yine kaçamadım yine bırakmadı beynimdekiler...
bir damla gözyaşından sonra kafamı kaldırıp aya baktım.
nasıl kaçabilirdim ki.
bi yerde duymuştum:
"insan herşeyden kaçabilir ama kendinden kaçamaz" diye. doğruymuş.
niye kalktım buraya yazıyorum bilmiyorum. ya da siz okuyunca ne değişecek...
sevmiyorum bu duyguyu ben. nefret ediyorum hatta.
hiç bir de amacım yok. ekrana bakmadan buğulu gözle saçmalamaktan beklentim...
ne yapacağım bilmiyorum ama. ben kendimden bıktım anlaşılan.
ve uyumaktan alıkoyan duygu şuydu ki benim hayatım bitmişti...
umutsu biri de değilim ama düzelmeyecekti eminim. hala eminim.
kendimi umursamamaktan umursanmamaktan bıktım usandım.
kimseyi üzmesemmi yine ben, ya da üzsem de üzmedim mi desem.
yine mi kaçsam ben kendimden.
bilmiyorum ne yapacağımı. aslında ne yapacağımı çok iyi biliyorum da doğru mu yapacağım yanlış mı onu bilmiyorum. sonucu ne olacak bilmiyorum. yine sonrasında gözyaşı ile kafamı kaldıracağım başımın altına koyduğum çantamdan :(
yine kaçacağım başkalarından kaçmaya çalışacağım kendimden.
yine başaramayacağım yine takılacağım yarı yolda kalacağım.
yine toparlanamayacağım yine ağlayacağım yine umursamayacağım.
yine bitecek hayallerim yine umutlarımı başka baharlara hatta hiç gelmeyecek zamanlara sarkıtacağım.
yine düşecek parlak ! gözyaşım.
bitecek burda bu yazı. ben uyuyamayacağım . yine bi kaç tane ağrı kesici alıp uyumaya çalışacağım.
kurtulacağım uyuyunca herşeyden :(
kurtulacağım tabi :(
yokum 10 gün Allaha emanet.....

Üst Ana Sayfa Alt