Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Esra87 Çevrimdışı

Esra87

Üye
İslam-TR Üyesi
ya saman kardes ben neden msj atamiyorum artik
ka gündür klasör dolu falan yaziyor...siliyorum yinede olmuyor

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanların şanı yücelsin
ne güzel bir konuymuş burası
adı forum günlüğü değilde forum psikolojisi olsaymış daha güzel olurmuş=)
herkes Allah Teala nın yasaklarıyla eğlenirken
varsın müslümanların eğlencesi de burası olsun
onca çetin imtihanlardan geçen müslümanlar
varsın forumun bir köşesindeki bu küçücük helal olanla yetinsin
gereksiz konuşma gibi görmemeli bir rahatlama olarak görmeli

madem öyle
bende bugün umutluyum günlük.
Allah Teala tüm hayatımı İslam üzere kurmam için bana yardım ediyor inşaAllah
diğer yolların aksine bu yolda yürüdükçe
insanoğlunun sabrı ve gücü tükenmiyor,her adımda artıyor
çünkü her adım mutlu sona götürüyor
durgunum günlük...
asr-ı saadetin tadına kitap satırlarından da olsa vardık
oysa yaşadığımız devirde hiçbir uyum göremiyorum
özlem bir imtihan oldu sabrımı daha şimdiden zorlamaya başladı
gidilecek yolun sonuna ise henüz var
riyakarlık bizden uzak olsun
bunalınca okunur Kur an açılır dua için eller gönlümüzden her geçen
mısra olur kağıda kafiyeli ya da kafiyesiz rahatlatır bizi bu yollar
buraya yazmam ise müslümanın celal olan yanı gibi samimi olan yanları da gözüksün diye
münafıklar görüp ibret alsın müslümanlar yalnızlığını hissetmesin diye
duacıyım günlük
hadislerde övülen topluluklardan bir tanesi de olsa bana isabet etsin diye
deccali gözlemekteyim günlük
önüne çıkıp küfrünü haykıran ben olayım diye
Allah Teala dilerse son anda iman nasip eder
dilerse son anda ayakları kaydırır
geriye Allah a itaatten geri kalmamak kalır
geriye şan ve şerefin Kur an la olduğunu anlamak kalır
milyonlarca insan geçti şu an ki konumumuzdan
bizde emanetçi olduk bizden sonrakiler için
farkettir Allah ım varlığımızı o kadar müslüman kardeşimizin arasından
nasip et Allah ım ayın ondördünde olduğu gibi yüzleri dolunaya benzeyenler olmaktan
emredilmeseydi bu kadar ağık yük altına girmemiz
hiç şüphesiz sapıtırdık nimetler arasında
zaten sapıtan varsa dahi nimetsizlik arasında
bu da işin ciddiyetini kavrayamamaktan ileri gelir
halimiz mi kaldı gülüp eğlenmeye bak tebliğ görevi bizi bekliyor
halimizi mi kaldı haram yemeye bak sadaka ateşe kalkan oluyor
gücümüz mü kaldı zinaya yaklaşmaya bak namus bizim davamız oldu
takatimiz mi kaldı Allah ın sıfatlarına dil uzatmaya bak cihad borusu ötüyor düşmanın belini kırabilmek için bi iznillah
evet günlük
tüm duygularımı buraya yazsam gece vakitleri Rabbime ne pay kalır?
bir parça moral olsun kardeşlerime yalnız değil onlar
söylenenleri en anlayamayanlar
bu davanın ciddiyetine ulaşamamışlar
bugun hala sağlamız
bakalım yarın ola hayrola
dünyada bir çalkantı başgöstereceği zaman
ilk vuran ve güçlü vuran biz olalım günlük
bedenen ve ruhen en güçsüz düşülen anlarda bile günlük
Rabbim imanları kalplerde tuttuğu sürece en azılı düşmandan daha güçlüyüz günlük
ELHAMDULİLLAHİRABBİLALEMİN..

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a sevgili günlük sana selam verilirmi bilmiorum ama madem sevgilisin verelim bakalım :) bana çocukluğumu hatırlattın çocukkende bir günlüğüm vardı . bugün nasipliğim sanırım yada ben öle düşünüorum hım sen kimsinmi diosun evt haklısın daha yeni tanışıoruz seninle ve herkesle sen sayfanı açtım bakalım gönüllerde açılacakmı bana burda :) sevdim seni sanırım sık sık ziyaret edicem bana öle gelio saat 02:18 çok geç sahuru bekliorum allahın izniyle evde çıt ses yok sadece klavyemin sesini duyuyorum annem birazdan kalkar kızım sen genemi hiç uyumadın die söylenir :) olsun söylensin anneler her zaman haklıdır hımm bak hoşuma gitti vallahi böle konuşmak güzelde olmuyo değilmiş hanii ne dersin ben buraya iyi paylaşımlar yaparmıyım sence evt doğru sölüosun bu kadar çok konuşan ve yazan biri yaparmı mı diosun bencede ama sence arkadaşlarım severmi inş severler ooo ben yazdıkca yazarım böle biyer arıomuşum sanki artık susim belki yarın yeniden uğrarım sana.....

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış yerlere bişeyler yazmışım :):) bugün gene komediğim biraz dini konulara bakim :)::

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
gel dertleşelim aslında dert yok hamd olsun uykum geldi anlama yavaşladı tabii normal olarak ne yapmak istiorum biliomusun bian önce profilimi düzenlemek ama yapamıorum yanlış yerlere bakıorum yanlış yelere yazıorum gülüosun demi evt bend egülüorum halime ne dedik tebessüm dolu bigün dedik her zamanki gibi eeee (ALLAH c.c var problem yok) sen takma kafanı günlüğüm ben düzenlerim inş hele bi sabah olsun ilk işim uyanık kafayla gelip yapmak olucak inş ... seni benden başka ziyaret eden yokmu ya olsun ben yazarım sana biiznillah...

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
ya seni çokmu kıyıda köşede bıraktılar aslında biraz göz önünde olsan çok ziyaret eden olur içlerini dökerler :) bak ben seni unutmuorum unutamadıklarım uykum var biliomusun ama uyuyamm
uyrsam kalkamm kalmazsam okula geç kalırım geç kalırsam idareden kızarlar :) en iisi seninle az konuşmak burdada konuşacak kimse yokki burası herkesin göremiyeceği bi yer olsaydı oooo ben sana neler anlatırdım neler yazardım neler :) bak saat 6 yı geçti nasıl uyanık kalsam şöle bi saat daha dayansam ne güzel olur sonra çıkarım evden neyse gene gelirim ben sen bekle beni zaten bekleyenimde yok :)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
hem kimse göremiyo mu seni diyorsun :)
hem anlatamam herkes görür diyorsun :)
bende yazım arada örnek olsun bari. :D:D

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Konuşmaya hasret kalan bir yerdeyim konuşmayan insanların arasında ama Hamdolsun gene de İyiyim Zorluğun Arkasındaki Kolaylığı Beklerimmm :) Vesselam günlük

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
:)) günlüğüm seni bulmuşlar bak doğru hem seni kimse görmüo diorum hemde seni gören olmasa neler yazarım diorum. olsun ben özel bişey yazmıorumki demi hım ne diosun evt bencede bak gene yaptım seninlede konuşuorum ben her eşyamla konuşurum yastığımda rahat edemezsem ona noldu bugün de beni istemiosun derim mesela pc mi açamasan hadi ya nedne böle yapıosun derim anlıycağın iletişimi seviorum ama sevdiklerimle :)) yeterki sevim insan olsun eşya olsun konuşurum bak senide sevmişim mesela.... (deli) olabilirmiyim sence :)))

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
İnsanlardan uzak bi yerde yaşama fırsatı yok mudur ?
Gitsek yaşasak ya. ölümü de isteyemiyoruz madem.
O ne der bu üzülür mü şunu kırmayım diye diye ömrü sonlardıracağız sanırım.
acaba biri de diyo mudur bunu üzmeyelim,bunu kırmayalım vb şeyler düşünüyo mudur?
hiç sanmıyorum. belki bi kaç gönlü temiz insan kalmışsa da şu dünyada onlarla da ömrümüz geçmez.
Boşuna dememiş şair ;
Aldanma insanlara menfaatleri uğruna gelirler vecde diye...
Akşama kadar sürekli çalan telefona bugün dikkat ettim de hiç kimse benim için aramıyordu.
Herkesin kendi işi var tabi ya. sen kimsin ki seni arasınlar sebebsiz.
Herkesi mutlu et. amacım bu mu dünyada ?
halbuki kuranda ben cinleri ve insanları bana kulluk etsinler diye yarattım diyor.
Yoksa kulluğun başka bi boyutu mu insanları karşılıksız sevmek.
amaçsız yaşamak.
kendini kandırmak.
başkalarının ağzı ile yaşamak.
artık bıkmak da değil durumum. "bıkmak" durumunu geçiyorsun az ilerisi...
korkumuz bile ya bi gün kaybolursak, insanları üzersek...
Aman insanlar üzülmesin. sen kan kusaya devam et. yediğin bi lokma boğazından acı acı geri gelsin, o an bile aman bişey olursa üzülürse insanlar !!!
insanlar ne üzülecek halbuki, üzülselerdi düşünselerdi anlasalardı bu halde mi olurdun be adam.
her gün içinde , aha bugün değişecem, milat olacak, az da kendimi düşünecem demekten bıktım usandım...
alışmamışız ya kendimize yaşamaya. başkaları için yaşamaya devam...
insanlar bi gün kaybedecek ama...
bugün mü başka gün mü bilinmez
:(

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Katılıyorum!Onların iyliği için ne kadar uğraşsam da hep en yakınlarım,can dostlarım vurdu beni...Yediğim lokmanın yarısını paylaşacak kadar çok sevdim ben onları...Ama boş,bir de iftira atıp ihanet ettiler...Mide rahatsızlığının nedeni %50 piskolojikmiş ya eski dostlarım yüzünden şu anda ben baya acı çekiyorum!İnsafsızca ihanetleri yüzünden ama olsun benim hesabım Ahirete...Onlar yüzünden bu hayatım alt üst oldu ama Ahiretin Varlığını Bilmek Ve İnanmak,Adelet Sahibine Sığınmak Çok Güzel Bişey Gerçekten Hamdolsun!Vesselam

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ee kardeşler bende katılayım size bu konularda daha tecrübeli biri olarak ..hayat hep insanlara güleryüz göstermekle geçer amma...sen kimsenin umrunda olmazsın .sen herkesin mutluluğu için çaba gösterirken kimsenin umrunda olmaz senin mutluluğun ...eşin..kardeşin ailen hep iyi gününde olurlar yanında kötü gününde bir de bakmışsın ki yapayalnız kalmışsın ..yanında güvendiğin hiç kimse kalmamış( rabbinden başka.).. nefsinle başbaşasın...hep deriz ya rabbim senin rızan için sabrediyorum diye... yine öyle bir gündeyim ...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Günlüğüm napacağımı bilemiyorum iyicene şaşırdım Sevda Denizinde tatalı sularda Yüzdüm ama acı gerçekler beni bırakmadı...Zulüm,işkence bir türlü son bulmadı ey gidi günlük ey bak benim halime gör beni...

Üst Ana Sayfa Alt