Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Garip bir diyalog olmuş yukarıda açıkçası. Pek anlam veremedim. Malum araçlarla övünen ve kendini İslâm'a nispet eden milyonların içinde yaşamıyor muyuz zaten? Bunların çoğunun da murcie akidesi etkisi altında olduğunu bilmiyor muyuz? Kendini selefi/ehli tevhid olarak tanıtan kişilere bu övünme olayını hasretmek neden gereksin?
Şahsen murcie tanımının istilahi manalarıyla ilgileniyorum ve ilgilenilmesi gerekenin o olduğunu düşünüyorum, sitede kullanım şeklinin değil.

Neyse bunun dışında,
Hemen hemen her gün iletişimin çok kolaylaştığı bir çağda dünyaya gönderildiğim için şükrediyorum. Muvahhid bir reel çevre - henüz- nasip olmayan benim gibileri için online platformlar, kitaplar büyük lütuf vesselam. Elhamdulillahi rabbil alemin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
cebimdeki 20 tlyi akbil doldurma makinesi kabul etmedigi icin bi suru yol yurumek zorunda kaldim. yani 20 tl mi 20 kere geri püskürttü resmen. sahte midir nedir para.
evet fakirim ama gururluyum
ayni zamanda cuzdanima bakmadan yola revan oldugum icin de
ultra super güçlü, leke cikarticili, avokado özlü zekami da tescillemiş oldum.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cebimdeki 20 tlyi akbil doldurma makinesi kabul etmedigi icin bi suru yol yurumek zorunda kaldim. yani 20 tl mi 20 kere geri püskürttü resmen. sahte midir nedir para.
evet fakirim ama gururluyum
ayni zamanda cuzdanima bakmadan yola revan oldugum icin de
ultra super güçlü, leke cikarticili, avokado özlü zekami da tescillemiş oldum.
Abla o kadar yolu yürüyeceğine etrafta ki bir marketten o parayı değiştirebilirdin.Nasıl fikir ama! :)
Böylelikle o kadar yolu yürümemiş olurdun.Yine şaşırtmıyorsun abla.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Abla o kadar yolu yürüyeceğine etrafta ki bir marketten o parayı değiştirebilirdin.Nasıl fikir ama! :)
Böylelikle o kadar yolu yürümemiş olurdun.Yine şaşırtmıyorsun abla.

valla hic aklima boyle bir sey gelmedi ya.
bosuna ultra super zekayim demiyorum hep gerçek bunlar.
telime istanbul kart indirdim. oradan yukleme yapmaya karar verdim.
bir de dün ne oldu
kitap fuarina gittim kitap aldim 100 tl para ustu aldim. para yirtikmis, yirtik olan kismi yapistirmislar ama resmen koli bandiyla boyle naylon gibi.
fuarin kapanmasina 10 dakka var anonsu gectiydi bende o an telasla 3 5 kitap daha alacam diye farketmemisim. kime uzatsam parayi oooo baska para yok mu diyor almiyor. aldigim yerdeki stand ben gidene kadar toplanmis. neyse eve geldim söktüm yirtik kismi. yani boyle bantlamami olur ya. resmen pvc kaplama yapmis kim yaptiysa. kalıp gibi. ince işcilik yaptim simdi bankaya yatircam sonra geri cekicem oto insallah kabul eder.
parayla olan imtihan silsilem bitmiyor tovbeestağfurullah.
baska mega ultra luks fikrin varsa alırım boyle durumlar için.
yine hayat hikayemi yazdigim bi gunluk olmus.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
valla hic aklima boyle bir sey gelmedi ya.
bosuna ultra super zekayim demiyorum hep gerçek bunlar.
telime istanbul kart indirdim. oradan yukleme yapmaya karar verdim.
bir de dün ne oldu
kitap fuarina gittim kitap aldim 100 tl para ustu aldim. para yirtikmis, yirtik olan kismi yapistirmislar ama resmen koli bandiyla boyle naylon gibi.
fuarin kapanmasina 10 dakka var anonsu gectiydi bende o an telasla 3 5 kitap daha alacam diye farketmemisim. kime uzatsam parayi oooo baska para yok mu diyor almiyor. aldigim yerdeki stand ben gidene kadar toplanmis. neyse eve geldim söktüm yirtik kismi. yani boyle bantlamami olur ya. resmen pvc kaplama yapmis kim yaptiysa. kalıp gibi. ince işcilik yaptim simdi bankaya yatircam sonra geri cekicem oto insallah kabul eder.
parayla olan imtihan silsilem bitmiyor tovbeestağfurullah.
baska mega ultra luks fikrin varsa alırım boyle durumlar için.
yine hayat hikayemi yazdigim bi gunluk olmus.

Zenginlik başkaymış. Paran mı var derdin var . 2024 sponsorumuz : ))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
ekran kaydi aliyorum. sonunda kabullendin.

ramazan manseti, her üyeye ansiklopedi hediye üstüne misvak ve esans. sponsor alketa : ) bot üyelere bile gönderirsin.

fuarda tanitim kitapçıkları oluyo ya onlardan beleşe aldıklarimi gonderirim abi kajsbsbd
kazanan begendigi kitabi kendi alsin
nihayetinde bu da bi hizmet.
misvak ve esansi umreden gelenlerin hediyelerini saklarim kullanmam. hatta tesbih zemzem ve hurmada eklerim yani ne var :D

simdi farkettim bi de ansiklopedi aliyorum
yani öyle zenginmişim demek ki jahsh

benim şansıma da o Ramazan herkes full çeker, elenen olmaz.

bilet fiyatlarina bir daha bakayim
ulkeyi terk etmek harbiden daha ucuz yav.
seni tanımak guzeldi abi
buraya kadarmış.:D

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
fuarda tanitim kitapçıkları oluyo ya onlardan beleşe aldıklarimi gonderirim abi kajsbsbd
kazanan begendigi kitabi kendi alsin
nihayetinde bu da bi hizmet.
misvak ve esansi umreden gelenlerin hediyelerini saklarim kullanmam. hatta tesbih zemzem ve hurmada eklerim yani ne var :D

simdi farkettim bi de ansiklopedi aliyorum
yani öyle zenginmişim demek ki jahsh

benim şansıma da o Ramazan herkes full çeker, elenen olmaz.

bilet fiyatlarina bir daha bakayim
ulkeyi terk etmek harbiden daha ucuz yav.
seni tanımak guzeldi abi
buraya kadarmış.:D

ülkeyi terk edecen, euro ya da usd kazanacaksin tamam mütevazilik yapma 1 euro 22 tl neredeyse artik seneye 33 olur Allahu alem, yani ek olarak kurbanda her eve bir tavuk ekstra gönderirsin ne de olsa alamanci olacaksin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
ülkeyi terk edecen, euro ya da usd kazanacaksin tamam mütevazilik yapma 1 euro 22 tl neredeyse artik seneye 33 olur Allahu alem, yani ek olarak kurbanda her eve bir tavuk ekstra gönderirsin ne de olsa alamanci olacaksin
o da doğru
ben her sekil zengin oluyorum.
yalniz ben ramazan sahurcu sponsuru olarak
nasil kurban sponsoru da oluyorum

abi kayserili misin
butu dini bayramlari bana yiktin yav
neyseki insafli davramişsın
tavukla yirtmisim
dana da gonder diyebilirdin :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hidayete erişimin ilk günlerinde dawla ashabına muhabbet besliyodum. Sonra sofi oldum sonra sofiliği bıraktım ayagım kaydı denize düşen yılana sarılır hesabı tekrar sofilere gitmeye başladım. Baktım olmuyacak Allahtan hidayet istedim şuan ki menhecimden çok memnunum. Semadaki rabbim beni selefi salihinle haşretsin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Hidayete erişimin ilk günlerinde dawla ashabına muhabbet besliyodum. Sonra sofi oldum sonra sofiliği bıraktım ayagım kaydı denize düşen yılana sarılır hesabı tekrar sofilere gitmeye başladım. Baktım olmuyacak Allahtan hidayet istedim şuan ki menhecimden çok memnunum. Semadaki rabbim beni selefi salihinle haşretsin

bunun sebeplerinden bi tanesi aliskanliklar.
sofilik ile giris yapmissan sofi cevren olur. zira daha yaygin tasavvuf. tanidiklarin, cevren onlarla sekil alir.dostluklar kurulur vs. icine sinmeyen ters gelen durumlar hasil oldugunda tekrar arayis baslar. buldum dersin ama bu sefer de bazi sorular aliskanliklar zihni kurcalar. cevre edinmekte gucluk ceker,kendine ait hissedemezsin sonra tekrar eskiye donersin. bunlar kirilma noktalari.

insanlarin geneli kendini ait hissedecegi bir yer arayisindalar, zorluk derecelerine gore yani nefislerine en uygun olani seçmeye meyilliler. Bazende hevesle giris yapiliyor ne olduğuna bakmadan.

bir de insani olarak cok kirilgan olabiliyoruz.
aslinda insani kendine getirmek icin soylenen ya da yazilan kelamlar, kendi aliskanlinlarimiza set cekmek icin yardimci oluyor.

Yine bunun benzerini Siyerde gorebiliyoruz.
onca sene Efendimizle beraber olan sahabelerin yer yer eski aliskanlarinin bazen gun yuzune cikiyor oldugu zamanlarda Efendimiz de sinirlenebiliyor. Lakin sonra tekrar bastan anlatiyor.

tam da bu noktada bizde eksik olan 2 sey var
1-kirilganliklarimiz ben ne yapiyorum diye kendimize igne batirmamak, eskiye dönmek, nefsin devreye girmesi
2-izah eden kisinin sert uslubundan sonra bak kardesim deyip anlatacak sabrinin olmamasi ve yine nefsin devreye girmesi.

şu nefs olayi en baba engel ama
once kendi nefsime sonra size soyluyorum cumlesi o kadar laçka haline geldi ki
kulaklar artik ne kendi nefsini ne baskasina soyleneni duyar oldu.

not(beni acilen forumun bilir kişisi ilan edin cok acil.)

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa abla aslında ikinci kez sofi olmak gündemimde yoktu. Ayagım kaymıştı ve boşlukta yapayanlız kalmıştım. Tek basıma otururken tanıdıgım nir sofi birden önümde peyda oldu ve adam aglaya aglaya geri dönmem için yalvardı. Bu durumu Allahın işareti olarak yorumladım bir şans daha verdim. Ama bir kere vehhabilik zehrini(!) Yutmuştum ve iflah olamazdım :))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
forum genelinde yetmezmiş gibi
@Abdulmuizz Fida hocanin profil mesajlarinda da sorularla darlamışlar hocayı.
:D
yolda görsek
s.aleykum hocam sizi gordum aklima hemen bi soru geldi diyecez.

Üst Ana Sayfa Alt