Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Forum Neden Çok Durgunlaştı

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we rahmetullahi we berekatuhu kardeşler.
Soru belli eskiden çok daha hareketli olan forum şu anda neden çok durgun vaziyette ve bu durumdan nasıl kurtuluruz...
Özellikle moderatörlerin fikirlerini merak ediyorum

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleykum selam. Gündelik konular daha az konuşulursa bu normaldir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Her (aktif)üye en az cevap verebileceği 3 konuya katılım gösterirse hareketlenme olabilir.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ta o zamandanmı durgundu bu forum...
Ayrıca şu anda pek istifade edilecek bir şeyde yok gündemde daha ziyade tavsiye vs var.
Bence illa birilerinin yazmasına gerek yok. Forumda o kadar çok konu var ki kimse yazmasa da eski konulardan istifade edebilir insanlar. Bir de forumun genel olarak farklı fikirlere kapalı olmasından kaynaklı insanlar yazmaya çekiniyor olabilir. Herkes bir ben değil yani :D

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence illa birilerinin yazmasına gerek yok. Forumda o kadar çok konu var ki kimse yazmasa da eski konulardan istifade edebilir insanlar. Bir de forumun genel olarak farklı fikirlere kapalı olmasından kaynaklı insanlar yazmaya çekiniyor olabilir. Herkes bir ben değil yani :D

Forum farklı fikirlere kapalı değil gördüğüm kadarı ile...
Körler sağırlar birbirini ağırlar mantığı ile forum yürümez birazdaha açılması lazım evet ama şu anda da çokı kapalı değil.
Ayrıca mesele sadece ilmi konular değil işlevsel bir forumun sürekli hareket halinde olması şart

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forum farklı fikirlere kapalı değil gördüğüm kadarı ile...
Körler sağırlar birbirini ağırlar mantığı ile forum yürümez birazdaha açılması lazım evet ama şu anda da çokı kapalı değil.
Ayrıca mesele sadece ilmi konular değil işlevsel bir forumun sürekli hareket halinde olması şart
Farklı bir nick veya daha az itaatkar bir mesaj gelince hemen ajan olduğu trol olduğu düşünülüyor. Bence durum bu yani

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Farklı bir nick veya daha az itaatkar bir mesaj gelince hemen ajan olduğu trol olduğu düşünülüyor. Bence durum bu yani
Foruma kim neden ajan göndersin ki :D
Ayrıca itaatkar olmaması lazım, burası forum yani. Sorularla İslamiyet değil. Farklı görüşler olması gayet normal. Bunu aşmamız lazım içimize kapanarak bir yere varamayız

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Foruma kim neden ajan göndersin ki :D
Ayrıca itaatkar olmaması lazım, burası forum yani. Sorularla İslamiyet değil. Farklı görüşler olması gayet normal. Bunu aşmamız lazım içimize kapanarak bir yere varamayız
Aynen bu şekilde düşünüyorum ben de. Hatta körler sağırlar birbirini ağırlar deyimini de kullanmıştım bu konseptte daha önce.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her konuya yazmak zorundaymis gibi atlanilarak, bazi basit konularin gereksiz gundeme tasinmasi

Konulardaki mesajlarin, ille de son sozu soylerim hesabi gereksiz yere uzatilmasi

Ilim/usulden yoksun, edinmeye de niyeti olmayan kisilerce, mesaj kirliligi yaratilmasi

Bir iki kisinin dedigi olacak ve/ya fake profillere inanmakta zorlaniyorlar diye; forumda onlarca fake profile kapi aralanmasi

Ve benzeri durumlar ile, yani suni gundem ve tartisma ortamlari ve de bos kalabaliktansa; sahsen hareketsiz anasayfayi gormeyi yeglerim.

Hic olmazsa o zaman; gecmis ve ilim iceren konulara bakma firsati doguyor insana..

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we rahmetullahi we berekatuhu kardeşler.
Soru belli eskiden çok daha hareketli olan forum şu anda neden çok durgun vaziyette ve bu durumdan nasıl kurtuluruz...
Özellikle moderatörlerin fikirlerini merak ediyorum

Sosyal platformlarin fazla olmasi buyuk etken. Zaten aktif olan ve ziyaretci olanlarin çoğu da okuyucu ya da zaten forum konularina hakimdir diye düşünüyorum.
Yeni keşfedenler istisna tabi.
Gecen sene tw de gormustum bu siteyi yeni kesfedenler vardi alinti yapiliyordu buradan konu tartismalarinda. Ama burada degil tw de tabi.
Bir de guncel meseleler cok hizli degistigi icin en akici olan yerler tercih ediliyor.
Ama bu sadece bu forum icin degil benzer ya da karsit gorus içeren forumlarda da dahil durgunluk. Katılımcı az.
Gundemsel meseleler daha cok tasinirsa misal aşı gibi kisiler fikir beyan edebilir tartisabilir vs gibi.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Senin eskiden dediğin ne zaman :D 2020 mi

IŞİD fitnesi çıkmadan önce çok aktifti. Ben geldiğimda Süleyman Şah türbesi, iç çatışmalar vs konuşuluyordu. Bazı gazeteciler bile üyeydi yazıyorlardı. Forumun bir haber portalı vardı, ben oradan ulaşmıştım. Kitap sayfası da vardı. 2014/5'ten sonra değişti. Sonra forumun domaini de değişti bir ara, vpnle girme mevzusu vardı. Muhtemelen eskisi gibi çıkmıyor aramalarda bu sebeplerden dolayı.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin eskiden dediğin ne zaman :D 2020 mi

IŞİD fitnesi çıkmadan önce çok aktifti. Ben geldiğimda Süleyman Şah türbesi, iç çatışmalar vs konuşuluyordu. Bazı gazeteciler bile üyeydi yazıyorlardı. Forumun bir haber portalı vardı, ben oradan ulaşmıştım. Kitap sayfası da vardı. 2014/5'ten sonra değişti. Sonra forumun domaini de değişti bir ara, vpnle girme mevzusu vardı. Muhtemelen eskisi gibi çıkmıyor aramalarda bu sebeplerden dolayı.

Dalga geçme abi.
2020'de bile daha aktifti ama ben forumu daha evvelinden kullanıyordum.
Aramalarda çıkıyor, özellikle Usame bin Ladin(r.aleyh) ile ilgili bir arama yaparsan direk çıkar :)

Bu kısmı anladık peki birazdaha hareketlenmesi için ne yapabiliriz...

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Forumda ne olup bittiğini bilmiyorum ama eğer forumda kafirlerin(ateist, deist, hristiyan vb) ile bidat ehlinin(hadis inkarcısı, Şia ve bir kısım tarikatlar) ve ideolojik fırkalar (Solcular, Liberaller, Milliyetçiler, PKK vb) bunlara karşı reddiye ve cevaplar olursa bayağı bir katkısı olacaktır. Forum genel olarak bilinçsiz anadolu halkını bilinçlendirmeğe yönelik konular ile dolu gibi duruyor. Bu tarz direk İslama zarar veren gruplara yönelik bir çalışma çok faydalı olur. hem foruma katkı sağlar ve daha çok kişiye ulaşırız hemde insanlar istifade eder.
Özellikle adminlere tavsiyemdir:

@Abdulmuizz Fida

@IsLaM4eVeR

@Nesîbe Lena

@eL_Muhacir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Forumda ne olup bittiğini bilmiyorum ama eğer forumda kafirlerin(ateist, deist, hristiyan vb) ile bidat ehlinin(hadis inkarcısı, Şia ve bir kısım tarikatlar) ve ideolojik fırkalar (Solcular, Liberaller, Milliyetçiler, PKK vb) bunlara karşı reddiye ve cevaplar olursa bayağı bir katkısı olacaktır. Forum genel olarak bilinçsiz anadolu halkını bilinçlendirmeğe yönelik konular ile dolu gibi duruyor. Bu tarz direk İslama zarar veren gruplara yönelik bir çalışma çok faydalı olur. hem foruma katkı sağlar ve daha çok kişiye ulaşırız hemde insanlar istifade eder.
Özellikle adminlere tavsiyemdir:

@Abdulmuizz Fida

@IsLaM4eVeR

@Nesîbe Lena

@eL_Muhacir

Forumda ufak bi tarama yaparsan onune dusen bir suru icerik gorursun aslinda

Üst Ana Sayfa Alt