Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Furkan Gemisi

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Furkan gemisi

Bu geminin bu kadar ses getireceğini, ne geminin içindekiler ne de bu seferi düzenleyenler bilebilirdi. Gemiden döndükten sonra gemi gerçeğini daha iyi fark etmeye başladık…

Meğer bu gemi neymiş?
Dengeler, düzenler değişiyor… Toplumlar, sistemler sarsılıyor… Hesaplar, hedefler gözden geçiriliyor…
Bizim için gemi küçük bir adımdı; ancak görünen o ki, insanlık için büyük bir adım oldu… Rabbim küçük sebeplerden büyük neticeler hâsıl ediyor… Demek ki, sünnetullahın iktizası böyleydi…
Tıpkı Talut ve Calut kıssasında olduğu gibi… Kur’an-ı Kerim uzun ve çetin bir savaşı konu ediyor, savaşın sonucunu belirleyen ise, Talut’un ordusunda bulunan çocuk yaştaki Davud’un attığı bir taş oluyor… Atılan taş ile Calut helak oluyor, ordusu hezimete uğruyor… Bir taş ile savaşın kaderi, tarihin akışı değişti…
Bir gemi ile nelerin değişeceğine hep birlikte tanıklık ediyoruz…
Hz. Musa’nın annesi dünyaya getirdiği yavrusunu, Firavun’un soykırımından kurtarmak ümidi ile bir sanduka içinde Nil’in sularına terk ediveriyor… Aslında olan olay, Allah’ın suya terk edilen bir bebek ile tarihe müdahalesiydi… Firavun için sonun başlangıcıydı…
O Allah ki, bir örümcek ağı ile Daru’n-Nedve’nin tuzaklarını boşa çıkarmamış mıydı?
Bu gemi dünyayı silkeledi… Bununla kalmadı sanki yeni bir dünyanın habercisi oldu… Gemidekiler yeni bir medeniyet tasavvurunun mimarları olarak yüreklerde yerlerini aldılar…
Demek istediğim o ki, bu gemi sadece gemi değildir…
Bu gemi bir çığırdır… Yönsüzlük ve belirsizlikler içinde bocalayanların pusulası oldu…
Bu gemi bir çizgidir… Dünyayı ikiye ayıran bir çizgi… Çizginin içinde özgürlük, direniş, onur, adalet, insaniyet ve hakkaniyet var… Dışında ise işgal, sömürü, cinayet, zulüm, zulmet ve zillet var…
Bu gemi bir çağrıdır… Ulviye, güzele, doğruya, erdeme, hakka çağrıdır…
Bu gemi bir çığlıktır… Yıllarca sömürülmüş, sindirilmiş halkların yeniden diriliş çığlığıdır…
Çünkü bu gemide adanmışlık vardı… Azim dardı… Aksiyon vardı… Aşk vardı... Aşkınlık vardı…
İnsanlığın ortak hâsılası oradaydı. Ortak havsala oradaydı…
Hılfu’l-Fudul güncellenmişti… Erdemliler buluşması gerçekleşmişti… Biz sadece Ebu Cehillerin kıtalar dolaştığını sanıyorduk, meğer Ebu Taliplerde kıtalar dolaşıyordu… Yunanlı Dimitris Plionis, İrlandalı Ken O’keef, İngiliz George Gallavi, İsveçli Mattias Gardell, Papaz Hilaryum Kapoçi’nin şahsında müşahede ettim…
Yine bu gemide çağın sahabilerini gördüm… Asrın haramilerine ve haydutlarına karşı nasıl canlı kalkan olduklarına tanıklık ettim… Zamanın Zeynepleri asil ve aziz duruşlarını gemiye taşımışlardı… Selahaddin-i Eyyubi’nin silüeti aramızdaydı…
Ashab-ı Sefineye Allah muhteşem bir sekine sunmuştu… Ashab-ı Sefine Ashab-ı Fetih olma yolunda emin adımlarla ilerliyordu…
O tufan içinde bu gemi furkan olmuştu… Ayrıştırtıyordu; dostla düşmanı… Güzelle çirkini… Hakla batılı… Sadakatle ihaneti…
19 yaşındaki Furkan’ın kanı buna şahitlik ediyordu…
İsrail’in vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış ve bu kadar çok lanetlenmemişti… İsrail hiç bu kadar yalnızlaşmamıştı…
Bu gemi bir başlangıçtır ama İsrail için ise sonun başlangıcıdır… Zulümde zirve yapan Siyonist rejim için zeval günleri başlamıştır…
Diyorum ki, bu gemi Allah’ın ayetlerinden bir ayettir… Güne ve geleceğe yönelik önemli işaretler içeriyor…
Bir insaniyet mektebi, bir adalet platformu, bir vicdan hareketi, bir erdem buluşması gerçekleşti…
Bu bakımdan bu gemi bir aynadır… Bu aynada kişiler, kurumlar, toplumlar, sistemler, bloklar kendi gerçeği ile yüzleşiyor… Taraflar, sınıflar netleşiyor…
Bu gemi adeta bir laboratuar oldu.. Herkesin insanlık kalitesi burada test edildi… Gizli niyetler, saklı hesaplar ortaya çıktı… İhanetler, samimiyetler, illetler, meziyetler bununla gün yüzüne çıkmaya başladı… İnsanların mayasını, kumaşını, cevherini, kalitesini ortaya koyan gösterge gemiydi…
Bu bakımdan bu gemi Gazze’yi çoktan aştı…
İnsanlığın iftiharı, ümmetin itibarı oldu…
Çünkü gemideki insanlar insanlığın ölmediğini göstermek için öldüler… Yeni bir yaşamın şifresini, farklı bir dünyanın denklemini kurdular…
Bu insanlar yaşamak için değil yaşatmak için yola çıktılar... Bir başkası için yaşama erdemini kuşandılar… İnsani değerleri hayata geçirmek için hayatlarından vazgeçtiler…
Önce korkuyu kefenlediler… Onurlu bir ölümün yüceliğini dünyevileşen dünyalılara gösterdiler…
Cengiz, Cevdet, Necdet, Çetin, Furkan, Cengiz, Ali Haydar, Fahri, İbrahim canları ile şehitsiz ve şahidsiz bir dünyanın hüsranına dikkat çektiler…
Onlar şehit oldu… Korsanlar deniz yolunu kesince seferi sürdürmek için kanatlandılar… Yetişemedim o kutlulara, arkalarından bakakaldım…
Onlar şimdi Şehid Şeyh Ahmed Yasin’in misafirleri… Son vasiyetinde ümmetin duyarsızlığını Allah’a şikâyet eden şehidden özür dilemek için gittiler… Şikâyetlerini geri çekmesi için…
Onlar cenneti seçti, İsrail cinneti seçti…

Rabbim ümmeti şehidsiz ve beşeriyeti şahidsiz bırakmasın…

Ramazan Kayan

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
amin mash'allah gemi hakkinda guzel olmus yazdiklarin fakat bi yerde yanlis var bak o kotu oldu allahu alem ama ahmed yassin gibi birine sehid kavrmini kulana bilirmiyiz ? allahu alem ama demokrasiyi benimseyen biriydi

Ahmed Yasin “Peki seçimlerde Filistin halkının çok partili demokratik bir yönetim şeklini istediğini açığa çıkarsa o zaman sizin tutumunuz ne olacaktır” şeklinde kendisine yöneltilen bir soruya -daha önce de geçtiği üzere- şöyle cevap vermişti:

“Allah’a yemin olsun ki, biz bir değeri ve bir takım hakları olan bir milletiniz. Eğer halk İslam devletini istemediğini açıkça ortaya koyarsa ben yine de onların bu tercihlerine saygı duyacağım ve tercihlerini mukaddes addedeceğim.”

cahidee Çevrimdışı

cahidee

Üye
İslam-TR Üyesi
...kim de ALLAHA saygı duyup emirlerine uyarsa (ALLAH) ona selamete cıkacak bır ımkan saglar.65/2

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Eski ABD Başkanlarından Mason ve Rotary üyesi olan Franklin D. Roosevelt şöyle diyor:

’’Siyasette hiçbir şey tesadüf değildir. Bir şey vuku buluyorsa, o şeyin önceden planlandığından emin olabilirsiniz!’’

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH franklin D. Roosevelt denilen musrikgi pasifik okyanusun'nun en dibindeki kumun dibine batirsin AMINNN

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Franklyn çoktan öldü.

Asıl mesele şu; müşrikler yapacağını yapıyor, ancak bizim Müslümanlar da olaylar karşısında israili sadece kınamakla ve telin etmekle kalıyorlar...
Protesto yürüyüşleri tertip edip öfkelerini kusuyorlar, deşarj oluyorlar...
Müslümanlar şunu iyice öğrenmesi lazım; Demokrasinin tanıdığı haklarla Müslümanlara zerre kadar fayda gelmez...

israil Müslümanlarla savaşıyor, ancak bizim Müslümanlar da, mesela İHH başkanı Bülent Yıldırım Mavi Marmara olayından sonra TR'ye dönünce şöyle bir açıklama yaptı: ''İnanmadığımız hukuka riayet ettik, uluslararası hukuka göre israilli askerlerin elinden aldığımız silahlarla kendimizi savunma hakkımız olduğu halde o silahları denize attık!''

Ben de diyorum ki, Müslümanlar uluslararası hukuka riayet ettikleri kadar Allah'ın hukukuna riayet etselerdi, içerisinde bulundukları zilleten kurtulurlardı.
Allah'ın hukukunda İslam toprakları işgal edilince orada yaşayan bütün Müslümanlara cihad farz-ı ayn olur, düşmanı kovmak için silaha sarılıp savaşmak Allah'ın emridir, namaz, oruç ve zekat gibi farzdır.

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurur: "...cihadı terkettiğiniz zaman Allah size bir zillet verir ve yeniden dininize dönmedikçe sizden onu kaldırmaz." (Ebu Davud)

Bakınız Allah'ın hukukunda ne geçiyor:
"Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda savaşın!" (Bakara, 190)

"Müşrikler sizinle nasıl toplu olarak savaşıyorlarsa, siz de onlarla tolu olarak savaşın!" (Tevbe, 36)

Mavi Marmara ve benzeri olaylar hep Rabb'imizin bu emirlerini gözardı etmeye yarıyor...
Daha önce gerçekleşen ''Filistine Yol Açık'' olayından sonra yapılan açıklamalar hep demokrasiyi çözüm olarak göstermiştir...
Şimdi de, AB, NATO, BM gibi uluslararası kuruluşların israili kınaması başarı olarak kutlanılıyor.

Müslümanlar için bundan daha büyük bir zillet olabilir mi?
Adamlar hem vuruyor, hem kınıyor...

Allah c.c. Müslümanlara feraset ihsan eylesin!

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Ramazan Kayan yazısında diyor ki: İsrail’in vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış ve bu kadar çok lanetlenmemişti…

Allah rızası için soruyorum kardeşler, bu ifadeler boş edebiyattan başka nedir? Neymiş, israilin vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış...

Zaman mü'minleri savaşa teşvik etme zamanıdır, boş boş edebiyatlarla Müslümanları avutma zamanı değil.

Rabbimiz şöyle buyurur: ''Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et!'' (Enfal, 65)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ramazan Kayan yazısında diyor ki: İsrail’in vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış ve bu kadar çok lanetlenmemişti…

Allah rızası için soruyorum kardeşler, bu ifadeler boş edebiyattan başka nedir? Neymiş, israilin vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış...

Zaman mü'minleri savaşa teşvik etme zamanıdır, boş boş edebiyatlarla Müslümanları avutma zamanı değil.

Rabbimiz şöyle buyurur: ''Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et!'' (Enfal, 65)

kardeş kuran ve sünnet in dışındaki sözleri isterszen alırsın istemezsen almazsın ...........herhangi bir tabu değil..........adamın kendi görüşü........ister edebiyat yapar ister yapmaz .............ama bu kadar israilin vahşetine seyirci kaldık........dünyaya sesimizi duyuramadık bu olayla bir nebzede olsa duyurmaya başardık

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi husseyin bir yandan haklisin diger yandan haksiz bir yandan hakliligin savasmak zamanidir konusmak degil ama Allah bizi affetsin muminleri savasa tesvik etme zamanidir ne yaziki imanimiz birlesip savasmak için kuvvetli degil hepimiz birer korkak birer ortlegiz ama yanlis'in nerde

İsrail’in vahşi yüzü hiç bu kadar net ortaya çıkmamış ve bu kadar çok lanetlenmemişti yani bu soz edebiyat bilmem ne sozu degil bence gayet dogrudur çunku zamaninda isragile o dava için hakli diyenler bile vardi ben nice turkler taniyorumki onlarr zamaninda osmanliyi satti dedeleri toporaklari isragile satti isragil hakli bak ama dusunceler degisti herkess isragil musriklerinin ne mal oldugunu biliyor ve insanlar islama donmeye basliyor yavas yavas insh'allah akhi

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
ayıkla ayıkla nereye kadar, hadi tağutunu bi kenara attık, zalimi geldi onuda ayıkladık, ahlaksızı geldi sildik geçtik şimdi de sıra mubah işleyen müminlerde şimdi onların peşindeyiz.
Her insanın yapısı farklıdır hemşerim her insanın verdiği tepki farklı olabilir, illede benim kopyam illede benim kopyam diyorsan arasıra aynaya bak derim.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ya once bi kendimize bakalim akhiler belki o bos dedigimiz sozleri yazan belkide Allah katinda bizden yuz bin kat daha ustundur en azindan bir seyler yazdi biz ne yapiyoruz ? oh ne guzel aksam yat sabah kalk sadece namazlarimizi kilalim baska bir sey yapmiyalim ne bir hazirlik ne bir sey

Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar kuvvet ve besili atlar hazırlayın. Bununla, Allah'ın düşmanı ve sizin düşmanınızı ve bunların dışında sizin bilmeyip Allah'ın bildiği diğer (düşmanları) korkutup-caydırasınız. Allah yolunda her ne infak ederseniz, size 'eksiksiz olarak ödenir' ve siz haksızlığa uğratılmazsınız.( enfal suresi ayet 60)

hani biz buradayken bari yatmamiz yerine niye hiç bir sey hazirlamiyoruzzz ? vaktimizmi yok ? tabiki var bide sonra kendimizi mumin diye geçiniyoz Allah affetsin amin

H Çevrimdışı

Haci mehmet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ey iman etmis olanlar! Sizden kim dininden dönerse (bilsin ki) Allah, yakinda öyle bir toplum getirecek ki, Allah onlari sever, onlar da Allah’i severler. Mü’minlere karsi alçak gönüllü, kâfirlere karsi izzetli ve siddetlidirler, Allah yolunda cihad ederler, hiçbir kinayicinin kinamasindan korkmazlar. Bu, Allah’in bir lütfudur, onu diledigine verir. Allah’in lütfu genistir, O, bilendir.“ (Maide, 54)

Tefsir:

Ibn-i Kesir, bu ayetin tefsirinde su ifadeleri ve su hadisleri kaydetmekte:

„Allah, kudret-i Azimesiyle haber veriyor ve diyor ki: Kim Allah’in dinine sahip çikmaz, seriat’ini ayakta tutmaz, onu hayata, dünya hayatina hâkim kilmazsa, yani devlet yapmazsa, hele hele seriat’i kaldirip onun yerine küfrün ve kâfirin kanunlarini getirirse, Allah böylelerini helâk eder, yerin dibine geçirir de onlarin yerine hayirli insanlari; dinine sahip, seriat’ina bagli, kâr ve zararini bilen, dost ve düsmanini taniyan insanlari getirir, onlar Allah’i severler, Allah da onlari sever; imanlilara karsi alçak gönüllü, merhametli, kâfirlere karsi ise siddetli ve serefli! Bu derece mükemmel ve kâmil birer insan!.. Peygamberlerine layik; peygamberleri gibi dostlarina karsi gülen, düsmanlara karsi savasan; bu arada korku nedir bilmeyen ve onlari Allah ve Peygamber’ine itaattan ve ser’î hükümleri uygulamaktan, emr-i mâruf, nehy-i münkerden hiçbir engel engelliyemez ve hiçbir mani men edemez. Zira onlar Allah’tan baska kimseden korkmazlar, onlarin tek bir arzulari vardir: O da Rabb’lerinin rizasi ve cenneti!..“

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye, laik demokratik ve küresel kapitalizme eklemlenmiş sistemiyle ve ülkeyi yöneten, bireysel ibadetlerle sınırlanmış İslami algıya sahip siyasilerinin önderliğinde bölge halkları için dönüştürücü bir model haline getirilmek istenmektedir. BOP sürecinde Katar'ın başkenti Doha'da "ABD-İslam Dünyası Forumu" yapılmıştı. İslam ve Batı dünyasından gelen yaklaşık 200 katılımcı Doha'da üç gün boyunca Amerika-Ortadoğu ilişkilerini, Ortadoğu'nun bugününü ve geleceğini tartıştıkları bir toplantıda Amerikalı resmi yetkililer, "oyunun kurallarına bağlı kalınması" şartıyla HAMAS ve Lübnan Hizbullahı gibi İslami grup ve örgütlerin Ortadoğu'daki reform sürecine katılmalarından yana olduklarını, bundan herhangi bir rahatsızlık duymayacaklarını açıklamışlardı. Oyunun kurallarını da "demokratik ve hukuki prosedürlere bağlılık" olarak açıklamışlardı.

ABD'nin İnsan Haklarından sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Scott Carpenter da, HAMAS ve Hizbullah benzeri örgütlere demokratik sürece katılma imkanı tanınmasının yanlış değerlendirilmemesi gerektiği üzerinde durarak, bu yeni anlayışın Amerika'nın İslamî rejimlere onay vermesi şeklinde yorumlanamayacağına dikkat çekmişti. ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ise, Amerikan Gazete Editörleri Derneği üyelerine yaptığı konuşmada ''İslam, Müslüman dünyası ve demokrasinin'' birbiriyle çelişmediğine örnek olarak Türkiye'yi ve AKP hükümetini göstermişti. Yani emperyalist batının razı olduğu sistem, yöneticilerinin seküler dünya görüşüne sahip olduğu, ekonomik, sosyal, siyasi ve hukuki kamusal alanlara karışmayan, vicdanlara çekilmiş ve en fazla bireysel ibadetlere alan açan Protestanlaşmış bir din algısına sahip bulunduğu, siyasal ve hukuki alanda laik demokratik, özgürlükler alanında liberal, ekonomik planda kapitalist bir sistemdir. İşte AKP örnekliğinde tüm Ortadoğu’ya sunulan model budur ve bütün Müslüman halklar bu modele çağırılarak, bu modelin önü açılarak dönüştürülmek istenmektedir.

Rice'ı destekleyen bir başka ifade de S. P. Huntington'a aittir. Bu yazar Türkçe'ye "Medeniyetler Çatışması" adıyla çevrilen kitabında; Türkiye'nin lider olma potansiyelinden söz ettikten sonra şunları söylüyor: "Türkiye, kültürel ve dini geleneklerini canlandırmanın, İslam ve Osmanlı mirasının üzerine modern bir ekonominin ve demokratik bir siyasetin inşa edilebileceğini göstermenin zamanının geldiğini düşünebilir... İnanıyorum ki, Türkiye bu yüksek gayeye sahip çıkacaktır ve eğer İslamî bir anlayışla kalkınmayı ve demokrasiyi birleştiren bir model olabilirse bundan hem Türkiye hem de dünya faydalanacaktır.....”
Buraya kadar olan yazı Mehmet Pamak’tan alıntıdır.

Bir kere Tevhid ehli, demokrasinin küfür olduğuna inanır!
Ben demokrasinin küfür olduğuna inandığım için Mavi Marmara olayına farklı bakıyorum.
Daha önce, ‘’One Minute’’, ‘’Filistine Yol Açık’’ ve şimdi de ‘’Mavi Marmara’’ olayları, bunların hepsi ‘’Büyük Ortadoğu Projesi’’ çerçevesinde Ortadoğu’ya demokrasiyi taşımak için gerçekleştirilmektedir.

Bakınız Filistine Yol Açık konvoyunu organize eden ingiliz parlamenter George Galloway ayağının tozuyla döndüğü ingilterede nasıl bir açıklama yaptı:

"Türkiye'nin AB'nin dışında tutulması gerektiği düşüncesinin çok saçma bir politika" olduğunu ifade etti. Galloway sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, Müslüman dünya ile gayrimüslim dünya arasında bir köprüdür. Türkiye, bir Müslüman ülkenin nasıl olması gerektiğiyle ilgili tam bir örnek. Müslüman ve modern olan Türkiye'de her şey çalışıyor ve verimli bir şekilde anında yapılıyor. Bakanlarından ya da Büyükelçiliklerinden yardım istiyorsunuz, anında ve verimli bir şekilde hemen yapılıyor. Tüm Müslüman dünyası nın Türkiye gibi olmasını ve Erdoğan gibi bir kişi tarafından yönetilmesini temenni ediyorum."

Müslüman(!) demokratik Türkiye önderliğinde ılımlı İslam birliği ve hatta ılımlı bir Osmanlı haritası tekrar canlandırılmak isteniyor.

Bu aslında bütün Ortadoğu’yu demorasi ile müşrikleştirme operasyonudur.

Kötü polis olan amerika ve israilin yapamadığını iyi polis olarak Türkiye’ye yaptırmaktır.

Bakınız, Arap dünyasının en nüfuzlu gazetelerinden Londra merkezli El Kuds El Arabi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdulbari Atwan, Vakit muhabiri Mehmet Nedim Aslan'a yaptığı çarpıcı açıklamalardan bir bölüm:

“ERDOĞAN, ARAP LİDERLERDEN DAHA POPÜLER”
“Türkiye, ‘Demokrasi ve İslam bir arada olamaz' diyenleri yanılttı. Müslüman kimliğiyle işleyen demokrasisi Türkiye'yi güçlü kılıyor. Bizim Arap ülkelerinde olmayan şey demokrasi. Eğer Türkiye'nin liderliğinde bir birlik kurulursa, sizdeki demokrasi düşüncesi Araplara da sirayet eder. Bugün Erdoğan, Arap dünyasının en popüler, en sevilen lideri. Arap liderlerinden bile daha çok popüler. Çünkü Erdoğan, prensip ve ahlak sahibi. 20 yıl sonra Türkiye'yi geçen yıl ziyaret ettim ve çok şaşırdım. Türkiye'nin nasıl zenginleştiğini nasıl büyüdüğünü gördüm.”

“BİR ARAP OLARAK TÜRKİYE'NİN ARAPLARI YÖNETMESİNİ İSTİYORUM”
“Peki ya ulusalcı Araplar Türkiye'nin liderliğine karşı çıkmaz mı? ‘Türkiye bizleri Osmanlı'daki gibi yönetmek istiyor' diye itiraz etmezler mi? Bazı Arap aydınlar Osmanlı'yı ‘kolonyal bir güç' olarak görüyordu” sorusunu şöyle cevaplıyor El Kuds El Arabi Genel Yayın Yönetmeni “Ben bir Arap olarak söylüyorum. Türkiye neden bizi yönetmesin ki! Demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusunda Türkiye bize neden örnek olmasın. Biz Araplar olarak Türklere İslam'ı öğrettik. Türkler de bir Müslüman İmparatorluğu kurarak İslam'a hizmet ettiler.”

“TÜRKİYE'NİN ARAPLARI YÖNETMESİNDEN GOCUNMAM”
Neden Türkler de Araplara demokrasi, insan haklarını öğretmesin ki! Ben bir Arap olarak Türkiye'nin Arapları yönetmesinden gocunmam. Bugün mesela Norveç, İsveç neden ‘Almanya ve Fransa bizi koloni haline getiriyor' demiyor. Türkiye'nin liderliğinde kurulacak bir birlik hem Türkiye'nin hem de Arapların hem de tüm Müslüman dünyasının lehine olur. Eğer Müslümanların ezilen onurunu, gururunu koruyacaksa neden böyle bir birlik olmasın. Bunun Türk, Arap ya da başka biri olması önemli değil. Ben özgürlük, barış, demokrasi, gelişmişlik getirecekse Türkiye'nin liderliğini şimdiden kabul ediyorum.”

Bütün bu olaylardan anlaşılıyor ki, Erdoğan ve AKP hükümeti Gazze’yi ve hatta İHH’yı BOP için istismar ediyor. Gazze için ortaya konan hassasiyet neden bir Çeçenistan için ortaya konmuyor, yoksa orada zulüm yok da ondan mı, yoksa oradan AKP politik bir menfaat elde edemiyor da onun için mi Çeçenliler için ‘‘One minute‘‘ denilmiyor? Bahsettiğimiz olaylar sonrası yapılan açıklamalar hep demokrasiyi meşrulaştırma adına yapılıyor, Bülent Yıldırım gibi insanlar da bilerek veya bilmeyerek demokrasiyi dolaylı olarak öven açıklamalarda bulunuyor.

Yani eninde sonunda bu işten kârlı çıkan yine demokrasi oluyor.

‘‘Eğer sen, yeryüzünde bulunanların çoğunluğuna uyarsan; seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar, ancak zanna uyarlar ve yalnız yalan söyleyip dururlar.‘‘ (6 / EN'ÂM, 116)

Rabbim bütün Müslümanlara basiret ihsan eylesin!

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah senden razi olsun haci mehmed akhi Allah sana sehadeti nasib etsin seni peygamber efendimiz sallallahu aleyhi we selem ile diger peygamberler ve sehidler ile komsu etsin Amin

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
amin mash'allah gemi hakkinda guzel olmus yazdiklarin fakat bi yerde yanlis var bak o kotu oldu allahu alem ama ahmed yassin gibi birine sehid kavrmini kulana bilirmiyiz ? allahu alem ama demokrasiyi benimseyen biriydi

Ahmed Yasin “Peki seçimlerde Filistin halkının çok partili demokratik bir yönetim şeklini istediğini açığa çıkarsa o zaman sizin tutumunuz ne olacaktır” şeklinde kendisine yöneltilen bir soruya -daha önce de geçtiği üzere- şöyle cevap vermişti:

“Allah’a yemin olsun ki, biz bir değeri ve bir takım hakları olan bir milletiniz. Eğer halk İslam devletini istemediğini açıkça ortaya koyarsa ben yine de onların bu tercihlerine saygı duyacağım ve tercihlerini mukaddes addedeceğim.”

Kardeş Ahmed Yasin burda insanlar "nasılsa öyle yönetilir " sözünden dolayı bunu demiş olabilir. Ve de açıkca demokrasiyi ben getireceğim dememiş.Allah en doğrusunu bilir..

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi insanlar nasilsa oyle yonetilir bile deyinilmez Allah nasi yonetim istediyse oyle yonetilir ebu muhammed el makdisin'in hamas muftusune verdigi cevabi okuman'i tavsiye ediyorum bi iznillah akhi bak benim konularimda var hammas'in kufru ve sirki

iste bak demokrasi insanlar nasi istiyorsa Allah nasi isityorsa degil ve ben ikhwan muflisin cematin'nin dusuncelerinide el hamdulillah biliyorum ogrendim yani kaldigim yere yakin el ezhere bagli universiteleri vardir ve demokrasiyi guzel ve iyi gorerler onlar'in lideri tarik ramzani pariste knferans verirken ordaydim dinledim demokrasi hakkinda dusuncelerini modern islamci goyaaa akhi onlar'in cemati'nin dusunceleri çok tehlikelidir

H Çevrimdışı

Haci mehmet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah senden razi olsun haci mehmed akhi Allah sana sehadeti nasib etsin seni peygamber efendimiz sallallahu aleyhi we selem ile diger peygamberler ve sehidler ile komsu etsin Amin

Amin Allah seni şehit olarak ölmeyi ya da şehitlik mertebesine yakın ölmeyi nasip etsin

Yüregin imanla dolup tasinsin Kardesim

ALLAHIM CÜMLEMİZİ HAK YOLUNDA BULUŞTUR...

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
Aminnnn Allah o mubarek duani cumlemiz için nasib etsin Aminn akhi yaww wallahi ben seni çok sevdim akhi

Üst Ana Sayfa Alt