Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Garip Bir Tebliğ

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nesi garipki, gayet amaca uygun hatta fedakarca bir tebliğ
Allah ecrini versin kardeşimizin

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nesi garipki, gayet amaca uygun hatta fedakarca bir tebliğ
Allah ecrini versin kardeşimizin
Kardeş tebliğ çok güzelde ne bileyim adam orkestra şefi falan olunca biraz tuhaf geldi ikisini yan yana getiremedim.(Hani müziğin haram olma hükmü falan)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş tebliğ çok güzelde ne bileyim adam orkestra şefi falan olunca biraz tuhaf geldi ikisini yan yana getiremedim.(Hani müziğin haram olma hükmü falan)

evet yaptığı iş helal değil fakat bu davetde tövbe niteliğinde
yani müzik hayatını bitirecek bir hamle yapmış :)
tebliğ şeklide uzun zaman konuşulacak türden olduğu için tebliğin asıl amacınada fazlasıyla uygun

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz s.a.v
'bu din garip başladı, başladığı hale dönecektir, ne mutlu gariplere !' buyurmadı mı ?
Musa a.s Isa a.s ve daha nice peygamberlerin tebliği de buna benzerdir. .. Musa aleyhisselam firav'nun karsısına çıktıgında mısır halkının firav'n hanesinin yaşadığı dehşet, bu salonda bulunanlarınkinden çok daha muazzamdır. .
keşke bizlerde böyle tebliğ edebilsek. ..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz s.a.v
'bu din garip başladı, başladığı hale dönecektir, ne mutlu gariplere !' buyurmadı mı ?
Musa a.s Isa a.s ve daha nice peygamberlerin tebliği de buna benzerdir. .. Musa aleyhisselam firav'nun karsısına çıktıgında mısır halkının firav'n hanesinin yaşadığı dehşet, bu salonda bulunanlarınkinden çok daha muazzamdır. .
keşke bizlerde böyle tebliğ edebilsek. ..
Akhi hadisdeki o "gariplik" ile diğer akhinin bu daveti nitelendirdiği "gariplik" ile alakası yok bildiğim kadarıyla...

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi hadisdeki o "gariplik" ile diğer akhinin bu daveti nitelendirdiği "gariplik" ile alakası yok bildiğim kadarıyla...
Kardeşim benim bildigim kadarıyla İslamiyetin garip başlamasından kasıt , müslümanların kendi cemaati içinde olmaması, bulundukları yerde yabancı -garip kalmaları .. âlimler cahillerin yanında gariptir, müminler de kafirin ... Bu adamda bunların arasında garip kalmış tıpkı ilk sahabelerin hali gibi .. bilimoyrum bu hadisi bana hatırlattı bu olay .. bende aklıma geldiği gibi yazdım .. Allah hr şeyin manasını en doğru bilendir ..