Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Gazze'den İsrail'e 5 BİN Roket Fırlatıldı, Hamas Operasyon Başlattı, İSRAİL SAVAŞ İLAN ETTİ

Esad Çevrimdışı

Esad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdurrahman Dilipak vesilesiyle yazıyı okudum. Yazı olmasa da zaten böyle birşey olduğunu her müslüman idraki ile anlar!
Sayın yargıç buyrun;

Yavuz yıldızbaşın yazısı;

Buda tel Aviv üniversitesi içinde ki bölümler;

He bu arada denk geldin mi bilmiyorum. İsrail askerlerinin yayınlanmış ramazanda iftar açma ve namaz kıldıklarına dair resimlerde internette mevcuttur. Artık sen buradan da bir pay çıkarırsın. Satılmış araplar mı dersin yoksa algı operasyonu mu bilmem.. velhasıl zaten böyle bir yazıda olmasa zaten herşey apaçık ortada. Sizin gibi düşünen kitle için delil olmuştur umarım..

Bu da üniversitesinin resmi sitesi ve bölümlerden biri;

Ekli dosyayı görüntüle 31636
Öncelikle ben tartışmak ya da sizi hatalı duruma düşürmek için değil -sadece bu konu değil her konuda- duyduğumuz aktarma konusunda titiz davranmamız gerektiğini Allah için nasihat etmek için yazmıştım. Bundan sonra ise
1. Kaynak derken bir haber köşesindeki birisinin yorumunu değil bizzat israil kaynaklarının paylaştığı bir belge istemiştim.
2. Yazının başında kocaman "Tel Aviv İslam Üniversitesi" demişsiniz ama gönderdiğiniz link Tel Aviv Üniversitesi linki
3. Bir üniversitenin içinde islam bilimlerine yönelik fakülte ve bölümlerin olması bu iddaayı kanıtlamaya yeterli değildir.
4.İsrail askerleri içinde israil sınırları içerisinde doğmuş ve "bu topraklar benim vatanım, vatan sana canım feda" diyen ve kendini gerçekten "müslüman" gören bir çok asker bulunmaktadır. (basit bir araştırmayla bunu kendi israil hükümet sözcülerinin açıklamarıyla bulabilirsin)
5.Bunların hepsinin sizin dediğiniz gibi doğru olduğunu düşünürsek a)dünyada bu kafirlerin iradesi dışında müslümanların hareket edemediğine b)zahiren hiç bir müslüman alime/hocaya -ziyonist olma ihtimaline karşın- güvenilemeyeceğine inanmak gerekir ki bu durum da müslümanları ancak zillete ve cehalete götürür.
6.Yazının ana temasında iyi eğitim almış münafık siyonistler olduğunu söylüyor ama yazının sonunda eğitim şart diyor. Yarın bu yazıyı okuyup eğitim alan ve "kahrolsun israil" diyen miting yapan birisine de Mossad ajanı diyor. Bunun bir çelişki olduğunu da görmemiz gerekiyor. Ayrıca bu yazıyı yazan şahsın diğer yazılarını okursanız kendisinin nasıl bir akideye sahip olduğunu görür ve yazılarına temkinli yaklaşmanız gerektiğini anlarsınız.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Öncelikle ben tartışmak ya da sizi hatalı duruma düşürmek için değil -sadece bu konu değil her konuda- duyduğumuz aktarma konusunda titiz davranmamız gerektiğini Allah için nasihat etmek için yazmıştım. Bundan sonra ise
1. Kaynak derken bir haber köşesindeki birisinin yorumunu değil bizzat israil kaynaklarının paylaştığı bir belge istemiştim.
2. Yazının başında kocaman "Tel Aviv İslam Üniversitesi" demişsiniz ama gönderdiğiniz link Tel Aviv Üniversitesi linki
3. Bir üniversitenin içinde islam bilimlerine yönelik fakülte ve bölümlerin olması bu iddaayı kanıtlamaya yeterli değildir.
4.İsrail askerleri içinde israil sınırları içerisinde doğmuş ve "bu topraklar benim vatanım, vatan sana canım feda" diyen ve kendini gerçekten "müslüman" gören bir çok asker bulunmaktadır. (basit bir araştırmayla bunu kendi israil hükümet sözcülerinin açıklamarıyla bulabilirsin)
5.Bunların hepsinin sizin dediğiniz gibi doğru olduğunu düşünürsek a)dünyada bu kafirlerin iradesi dışında müslümanların hareket edemediğine b)zahiren hiç bir müslüman alime/hocaya -ziyonist olma ihtimaline karşın- güvenilemeyeceğine inanmak gerekir ki bu durum da müslümanları ancak zillete ve cehalete götürür.
6.Yazının ana temasında iyi eğitim almış münafık siyonistler olduğunu söylüyor ama yazının sonunda eğitim şart diyor. Yarın bu yazıyı okuyup eğitim alan ve "kahrolsun israil" diyen miting yapan birisine de Mossad ajanı diyor. Bunun bir çelişki olduğunu da görmemiz gerekiyor. Ayrıca bu yazıyı yazan şahsın diğer yazılarını okursanız kendisinin nasıl bir akideye sahip olduğunu görür ve yazılarına temkinli yaklaşmanız gerektiğini anlarsınız.
Yazıyı yazanın attığı bir başlık İslam üniversitesi farketmediniz sanırım. Kardeşim çok tutarlı bir konuşmanın içinde değiliz. Yazarın yazdığı yazıdan ben çok şey çıkarttım kendi açımdan. Yazarin yazdığı yazı benim nezdimde çok hoşuma gitti. Akidesi beni ilgilendirmez ben doğru olan kısımları alırım kim olursa olsun. Yazar orda eğitim diyor ama ben orda cihad anlıyorum. Şahsınıza söylemiyorum bunu ancak bu konuda hassasiyet sahibi olduğunu söyleyen kardeşler real hayatta böyle değil iseler vay hallerine. Yine diyorm bu yazıyı yazan kişinin akidesi beni ilgilendirmez. Yazdıkları olağan birşey zaten.. çok mu takıldiniz konuya buyrun yazara ulaşın illaki mail adresi vardır. Benim kendi fikirlerim olsa bana söylediklerinde haklısın. Ama burda sende merak ettiysen sen arastircaksin. Altında benim ismim yazmıyor. Dediğim gibi yazının çoğu beni tatmin etti. Benim kalbimde mutmainde oldu. Beynim bu işi onayladı. Lütfen bu kısır tartışmayı bitirelim. Hayırlı günler

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
TEL AVİV İSLAM ÜNİVERSİTESİ

Birçoğunuzun bilmediği, yeni öğreneceği bir üniversite...

Evet İsrail'in başkenti Tel Aviv'de 1956 yılında kurulmuş olan Tel Aviv İslam Üniversitesi'nden bahsediyorum.

Yaklaşık 65 yıldır eğitim vermeye aralıksız devam etmektedir.

Bu üniversitede, Kur'an, hadis, siyer, kelam, akaid, arapça, psikoloji, sosyoloji, tarih, coğrafya, gibi birçok alanda dersler okutulmaktadır.

Öğrencileri Yahudi çocuklar arasından seçerler.

Seçtikleri bu çocukları “Müslüman din adamı” olarak yetiştirip, mezun olabilmeleri için özel çaba harcamaktadırlar.

Daha sonra mezun olan öğrenciler, Müslümanların arasına girip onlarla beraber İslami faaliyetlere girerek Müslümanlarla iletişim kurarlar.

Şunu da belirtmekte fayda var.

Öğrenciler; yetişip mezun olunca, onlara bundan sonraki hayatında kullanacağı isimler verilir.

Örneğin; çocuğun ismi Ariel iken, mezuniyeti sonrası "Ebu Bekir el-Bağdadi" gibi bir isimle karşınızda bulursunuz.

Ve bu çocuklar; inanıp iman ettiğiniz dininizi, sizden iyi bilen, âlim bir şahsiyet olarak fetva aldığınız, arkasında namaza durduğunuz birileri olurlar.

Hatta, cemaat, tarikat kurup müslümanlara önderlik ettikleri olmuştur.

Çünkü bu üniversitede yetişen çocuklar, dünyanın her tarafındaki, nüfusu yoğun Müslüman ülkelere gönderilerek, buralarda faaliyet göstermelerine her türlü olanak sağlanmaktadır. Arkalarında maddi güç sağlayıcıları vardır.

Eveeet...

Şimdi gelelim bu işleri organize eden, her türlü faaliyetleri yöneten, koruyup kollayan, gözeten, dünyanın her tarafına, dini, siyasi, ekonomik alanlarda adamlarını yerleştiren,

Siyonizmin hakimiyetini sağlamlaştıran günümüzdeki istihbarat oluşumu MOSSAD gerçeğine...

Mossad'ın Tel Aviv İslam Üniversitesi'ni kurmasındaki amaç, senin gibi olan; ama senden olmayanları yetiştirip senin içine yerleştirmek ve bu sayede her geçen gün hakimiyetini sağlamlaştırmak.

Başarıyorlar mı peki ?

Gün geçtikçe gücü artıyorsa demek ki başarıyorlar.

Peki buna karşı müslümanlar ne yapıyor?

Mossad'ın yetiştirmiş hocaların peşinde İsrail'e lanet mitingleri düzenlenip;

Kahrolsun İsrail!

Kahrolsun Siyonizm!

Diyerek bir kaç dua ederek, ölenler için gıyabi cenaze namazı kılıp, gazı alınmış olarak eve vicdanı rahatlamış şekilde gitmenizi sağlıyorlar.

Yok öyle değil diyen varsa eğer; açsın haritayı koysun önüne son 40-50 yılda İsrail'in nereden nereye gelmiş olduğunu görür.

Mossad, yeni Lawrence'ler yetiştirip en can alıcı noktalarda önümüze imam diye yerleştirirken.

Müslümanlar slogandan öteye gidemiyor maalesef...

Acı gerçeğimiz budur.

O yüzden

Eğitim!

Eğitim!

Adam akıllı eğitim..!

...✍️—Yavuz Yıldızbaş
Araştırmacı-Yazar-Eleştirmen

Tel Aviv İslam üniversitesi

Yani Eli Cohen gibi istihbarat aĝlarina sizmiş casuslar ya da Lawrence gibi planlanmiş kisiler dunyanin her yerindeki yerlere girmiştir zaten de, son 50 yildaki tum musluman ulkelerindeki din adamlarina bu minvalde şüphe ile bakmak gerekir o vakit.

Gercekten kaliteli egitim ogretim sistemi kurmali muslumanlar, en azindan yapilmaya calisanlara destek vermeli kadin erkek coluk cocuk vs herkes.
Lakin bu yazi bana daha cok ayistirici ve fitne esasli gibi geldi.
Yazari tanimam etmem kendi acisindan siyonistlerin oyunlarindan bir parca sunmaya calismis ama daha cok fitnesel bir seye sebebiyet vermiş gibi bi hissiyat uyandirdi bende.
Mesela nerden bilecez buradaki kisilerin ya da bu sitenin ya da benzer sitelerin bu minvalde kurulup kurulmadigini. Pek cok kisi ve kurumu ya da calisma yapanlari zan altinda birakmaz mi ?

Falanca hocanin dersleri diye atilan videolari acaba bunu da mossad mi yetistirdi akla suphe ekmez mi?

Birbirinden ayrilan gruplarin ya da kavga tartisma sorunlari yasayip gundeme tasinan kisilerden acaba hangileri bunlarin doğru ya da yanlis ya da siyonist mi diye aklindan gecirmez mi? Vsvs 1 milyon tane şey yazarim.
Yani yazarin yazdigi yazidaki bende uyandirdigi seyler bunlar.
SIyonizme karsi dikkat cekmem egitim uzerinde durmak istemiş olsa da cok fazla.suphe barindirmaya vesile olmus bence.

G Çevrimdışı

_Gurbetçi_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.
Kendine Selefi diyen bir arkadaşım var. Bu Filistin meselesinde biliyorsunuz birçok gösteri oluyor ve birçok Müslüman olabildiğince Sosyal Medyadan bu Katliamı duyurmaya çalışıyor. Şimdi bu arkadaşım Protesto ve gösterilerin İslam'a ve Peygamber’in (sav) sünnetine aykırı olduğunu söylüyor. İşte Mekke döneminde o(sav) ve ilk iman eden Sahabeler gördükleri zulümü "protesto" etmediler diyor. Ve böyle gösterilerin faydadan zarara yol açacağını, Batıda yaşayan Müslümanların hayatlarını kötü etkileyeceğini söylüyor. Tabi bazı konular var ki onda bence haklı. Karışık ortamlar, cahil söylemler vs.
Ama genel olarak, bu zulmü duyurmak niyeti ile bu gibi protestolara katılmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Esad Çevrimdışı

Esad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah.
Aşağıdaki yazıyı okuyabilir ayrıca PDF olarak (okuduğun yazının aynısı sadece PDF formatına çevrilmiş) indirebilirsin.

1)"Zira onlar ne zaman Allah yolunda herhangi bir susuzluğa, yorgunluğa ve açlığa düçar kalsalar; kâfirleri öfkelendirecek biçimde bir yere ayak basıp orayı ele geçirseler ve bir şekilde düşmana karşı üstünlük sağlayıp zafer kazansalar, bunların her biri kendilerine mutlaka birer sâlih amel olarak yazılır. Çünkü Allah, iyilik eden ve işini güzel yapanların mükâfatını asla zâyi etmez." (Tevbe, 120) Şüphesiz ki, boykot kâfirleri öfkelendiren ve kalplerine korku yerleştiren bir eylemdir.
2) Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) Nadiroğulları Yahudilerini kuşatma altına alması... Onlar yaptıkları anlaşmayı bozunca Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) onları kuşatmış, hurma ağaçlarını kesmiş ve yakmış aynı zamanda memleketi terk edeceklerine dair haber göndermiştir. Rasûlullah
(sallallahu aleyhi ve sellem) Yahudilere karşı ekonomik bir savaş başlatmıştır, ekonomik anlamda onlara yapılacak baskı, varlıklarını sarsmış, onları hezimete uğratmış ve onları Medine'den uzaklaştırmıştır. Hurma ağaçlarının kesilmesi ve yıkılması Buhârî ve Müslim'in Sahih'lerinde Leys, Nafi, İbn-i Ömer yoluyla rivayet edilmiştir: Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Nadir oğullarının hurmalıklarını yaktı ve kesti. Bunun üzerine Allah (azze ve celle): "Herhangi bir hurma ağacını kesmeniz veya kesmeyip gövdeleri üzerinde bırakmanız hep Allah'ın izniyledir. Bir de fasıkları rüsvay etmek içindir." ayetini indirdi.
3) Taif Kuşatması: Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Taif bölgesini kuşatma altına almış, Sakif kabilesinin üzümlerini kestirmiş ve yaktırmıştır. İbn-i Sa'd ve İbn-i İshak bu kıssayı zikretmişlerdir. Buhârî ve Müslim'de yakma ve kesme olayı zikredilmemektedir: Abdullah b. Ömer (radıyallahu anhu) şöyle demiştir: "Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Taif şehrini muhasara ettiği zaman, Taifliler'den herhangi bir şey elde edemedi. (Bazı sahâbîleriyle istişareden sonra): "İnşâAllah yarın döneceğiz (yani muhasarayı kaldıracağız)" dedi. Bu söz mücahidlere ağır geldi ve: "Taif'i fethetmeden nasıl gideriz!" dediler. Sahâbilerin bu itirazı üzerine Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem): "Öyleyse yarın sabah savaşa hazır olun!" buyurdu. Ertesi sabah savaş başladı ve sahâbîlerden birçoğu yaralandı. Bunun akabinde Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem): "İnşaAllah bizler yarın döneceğiz" buyurdu. Bu sefer Peygamberin bu kararı sahâbîleri sevindirdi. Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)'de sahâbîlerin sevinmelerine güldü.” Bu hadisi Buhârî ve Müslim Süfyan b. Uyeyne, Amr, âmâ ve şair olan Ebu'l-Abbas ve Abdullah yoluyla rivayet etmişlerdir.
Ekonomik boykot cihadın yöntemlerinden biridir, düşmanın gücünü zayıflatır, ekonomisini çökertir. Bu hadisi şeriflere bakınca düşman ekonomisine darbe vurmanın meşru olduğunu görüyoruz. Bu ister kuşatma ile olsun ister Amerikalı ve Yahudi şirketlerin boykotu ile olsun veya onların enerji şirketleri, ticari kurumları, Yahudi bankaları ve yeme içme gibi şirketleri gibi kurumlarından uzak durmakla olsun fark etmez.
4) Sümame b. Usal el-Hanefi el-Yemami (radıyallahu anhu)'nun uyguladığı boykot. Bu değerli sahâbî Müslüman olduktan sonra umreye gitmiş ve Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'e izin verilmediği takdirde Yemame'den gelen buğday satışını durduracağını ifade etmişti. Bu kıssa Leys, Sa'd, Ebu Sa'd ve Ebu Hureyre yoluyla Buhârî ve Müslim tarafından rivayet edilmiştir.
Bu kıssaya bakılınca boykot yapmak için yöneticiden izin almaya gerek olmadığı anlaşılıyor. Bu değerli sahâbî fıkıh ehli bir kişiydi ve boykot etme konusunda Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'den izin almadan hareket etti. İşte bu fıkhın ta kendisidir. Boykot bir Müslüman'ın yapabileceği en basit mücadelelerden biridir. Bu, cihadın bir çeşididir. Nitekim Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)
"Müşrikler ile mallarınız, canlarınız ve dillerinizle cihad ediniz" buyurmuştur. Bu hadis-i şerifi Ahmed bin Hanbel Müsned'inde, Ebu Davud ve Nesei Hammad bin Seleme, Hamid ve Enes yoluyla rivayet etmiştir.
-Şeyh Süleyman el-Ulvan.

Ekli dosyalar

• EKONOMİK BOYKOTUN KURAN VE SÜNNET'TEN DEİLLERİ.pdf
    197.1 KB · Görüntüleme: 69
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Screenshot_20231027_204539_WhatsApp.jpg
Screenshot_20231027_205607_Instagram.jpg
Screenshot_20231027_205600_Instagram.jpg

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tel Avivi aramaya çalıştım ama girdiğim bütün numaralar geçersiz çıktı arayamadım bari rahatsız edeyim dedim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Buraya bakiyorum yeni bir bilgi var midir diye yok.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mahmat Abbas denen adam soytarı gibi Amerikaya yalakalık hayya şaka yapıyor yüzsüz.. İzlediniz mi onu?

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bir babanın 4 evladını enkaz altında elinde çekiçle araması beni bitirdi. Psikolojim bozuldu artık iyi değilim. Yaşanan bu tür durumların beni güçlendirmesini Rabbimden niyaz ediyorum..