Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Geceleri Bana Fısıldıyan Şey Ne?

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana cocukken saldırdılar boğmaya kalktılar en son kız çocuğu suretinde gördüm boş balkondan sarkiyordu bı acaip şekilde gorunup kaçıyordu sivri kulaklı birseydi senden Allah'a sığınırım dedim görmedim birdaha o sureti

M Çevrimdışı

Muhammed Türk

Üye
İslam-TR Üyesi
Bana cocukken saldırdılar boğmaya kalktılar en son kız çocuğu suretinde gördüm boş balkondan sarkiyordu bı acaip şekilde gorunup kaçıyordu sivri kulaklı birseydi senden Allah'a sığınırım dedim görmedim birdaha o sureti
Rabbimiz bizi imtihan ediyor. Yüce Rabbimizin imtihanında bizim bilmediğimiz birsürü hayırlar vardır. Bu imtihanlar imanımızı kuvvetlenmesine ve Allah'a yakınlaşmamıza vesile olur inşallah.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şeytanın kulağına fısıldaması olayının çok tehlikeli boyutları mevcut örnek verecek olursak 2021 de yaşanan bir olay vardı haberlerede konu olmuşdu bir kadın kulağına gelen vesvese üzerine annesini ve anneannesini öldürüp sonrada parçalara ayırıp çöpe atmıştı ifadesinde kulağıma bir vesvese geldi, mehdi olduğum ve annemi , anneannemi öldürmem gerektiği söylendi bende öldürdüm, onları çok severdim bir sorunum yoktu şeklinde konuştu.

Daha buna benzer şeytandan gelen vesvese üzerine yaşanan cinayet ,intihar ve paranormal olaylar çok var.

Tabi şeytanın vesvesesine uyup uymamak kişinin kendi elinde..

Size Tavsiyem kulaklıktan geceleri genel rukye ayetleri dinleyin..

Son düzenleme:
Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şeytanın kulağına fısıldaması olayının çok tehlikeli boyutları mevcut örnek verecek olursak 2021 de yaşanan bir olay vardı haberlerede konu olmuşdu bir kadın kulağına gelen vesvese üzerine annesini ve annesini öldürüp sonrada parçalara ayırıp çöpe atmıştı ifadesinde kulağıma bir vesvese geldi, mehdi olduğum ve annemi , anneannemi öldürmem gerektiğim söylendi bende öldürdüm, onları çok severdim bir sorunum yoktu şeklinde konuştu.

Daha buna benzer şeytandan gelen vesvese üzerine yaşanan cinayet ,intihar ve paranormal olaylar çok var.

ALLAH hepimizi böyle şeylerden korusun. Amin.
İlim öğrenmek, ALLAH'ı iyi tanıyıp, şeytanın tuzaklarını da bilmek çok önemli.

B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şeytanın kulağına fısıldaması olayının çok tehlikeli boyutları mevcut örnek verecek olursak 2021 de yaşanan bir olay vardı haberlerede konu olmuşdu bir kadın kulağına gelen vesvese üzerine annesini ve anneannesini öldürüp sonrada parçalara ayırıp çöpe atmıştı ifadesinde kulağıma bir vesvese geldi, mehdi olduğum ve annemi , anneannemi öldürmem gerektiği söylendi bende öldürdüm, onları çok severdim bir sorunum yoktu şeklinde konuştu.

Şizofreni ile uyumlu bir durum. Kişi özel olduğunu hisseder. Dini uğraşlarda artış olur. Halüsinasyon ve hezeyan olur. Görsel veya işitsel halüsinasyonlar.kişiler iç farkındalığını yitirirler. Ama antipsikotik hap ya da iğne aldıkları zaman yaptıkları davranışları mantıksız bulurlar.gerçeklik algıları açılır.
nureddin yıldızda dillendiriyor böyle olayların %95 i tıbbi bir durumken %5 i cinni bir olay. Nurettin yıldız belki 1-2 vakayı cinni ile ilişkilendirmiş tüm kendisine danışılan durumlarda.
Allahu alem bu sohbette bahsediyor olmalı.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şizofreni ile uyumlu bir durum. Kişi özel olduğunu hisseder. Dini uğraşlarda artış olur. Halüsinasyon ve hezeyan olur. Görsel veya işitsel halüsinasyonlar.kişiler iç farkındalığını yitirirler. Ama antipsikotik hap ya da iğne aldıkları zaman yaptıkları davranışları mantıksız bulurlar.gerçeklik algıları açılır.
nureddin yıldızda dillendiriyor böyle olayların %95 i tıbbi bir durumken %5 i cinni bir olay. Nurettin yıldız belki 1-2 vakayı cinni ile ilişkilendirmiş tüm kendisine danışılan durumlarda.
Allahu alem bu sohbette bahsediyor olmalı.

Nureddin yıldızın bu konularda pek ilminin olduğunu sanmıyorum ben yaptığım araştırma ve tespitler ile bu tarz olayların cinlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Türkiye nin en iyi rukyecilerinden rahmetli Mustafa palabıyık hoca bu tarz olayların çoğunluğunun cinlerden kaynaklı olduğunu anlatmıştı, sihir ve cin musallat belirtileri başlıklı bir videodaydı sanırım..
Zaten açıkca cinler birşey söyleyip fısıldıyor bunu ateistler gibi şizofreni hastalığına bağlamak saçma cinlerden olduğu apaçık ortada.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muhammed Türk

Üye
İslam-TR Üyesi
Cin musallatının ilk zamanları kendimi özel hissettiğim oldu ama ben o zamanlar çok cahildim bidat doluydu hayatım...
Kurana ve sahih sünnete yönelip Tevhidin hayatıma yansımalarını araştırınca çok rahatladım elhamdülillah. Gönlümde tarif edilemez bir genişleme oldu.
Rabbimizin indirdiği şeriata bağlı kalırsak şeytanların bize zararı dokunmaz Allah'ın izniyle.
Bana geceleri haşa "Allah yok" dedikleri oldu. 2-3 sefer tekrarladılar bu necis sözü...

B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin yıldızın bu konularda pek ilminin olduğunu sanmıyorum ben yaptığım araştırma ve tespitler ile bu tarz olayların cinlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Türkiye nin en iyi rukyecilerinden rahmetli Mustafa palayıbıyık hoca bu tarz olayların çoğunluğunun cinlerden kaynaklı olduğunu anlatmıştı, sihir ve cin musallat belirtileri başlıklı bir videodaydı sanırım..
Zaten açıkca cinler birşey söyleyip fısıldıyor bunu ateistler gibi şizofreni hastalığına bağlamak saçma cinlerden olduğu apaçık ortada.
Nasıl ki kan basıncının yükselmesi hipertansiyon hastalığı, nasıl ki insülin direnci şeker hastalığı ise beyinde kimyasalların azalmasıyla depresyon, bipolar bozukluklar , şizofreni, anksiyete de bir hastalıktır. Bunun ateistliği/tasavufçusu/tevhid ehli düşüncedir diye birşey yok. Bu evrensel bir tanımlama, Allahsızların tanımlaması değil. Yaşayan, tedavi gören , tedavi eden bilir. Cinni olayların rukye ve uzun etkilerini değerlendirmek gerek. Söylediğiniz furkan rukyeyi 10 yıl öncesinden bilirim. Ama psikiyatrik hastalıkları göz ardı etmemenizi tavsiye ederim

B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl ki kan basıncının yükselmesi hipertansiyon hastalığı, nasıl ki insülin direnci şeker hastalığı ise beyinde kimyasalların azalmasıyla depresyon, bipolar bozukluklar , şizofreni, anksiyete de bir hastalıktır. Bunun ateistliği/tasavufçusu/tevhid ehli düşüncedir diye birşey yok. Bu evrensel bir tanımlama, Allahsızların tanımlaması değil. Yaşayan, tedavi gören , tedavi eden bilir. Cinni olayların rukye ve uzun etkilerini değerlendirmek gerek. Söylediğiniz furkan rukyeyi 10 yıl öncesinden bilirim. Ama psikiyatrik hastalıkları göz ardı etmemenizi tavsiye ederim

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önemli bir konuya daha değinmek istiyorum, cinler hakkında doğru düzgün bilgisi olmayanlar cinlerin bu tuzağına çok rahat düşüyor mesela gecenin bir vakti cin karşısına gelip beyazlar içinde ak sakallı dede kılığında dikiliyor ve diyorki sen Allah katında görevlisin, Allah sana önemli görevler verdi bunları yerine getirmekle görevlisin vs diyor ve çok kolay saptırıyor bunca sahte mehdi de böyle türüyor işte..

Biz müslümanlar olarak bu konular hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuz için şeytanın bu tuzağına kolay kolay düşmeyiz Allahu alem...

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt