Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Genç Kızlara Nasihat

E Çevrimdışı

eebbrruu

Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili kizim!
Aslanın erkegide dişisi de ayni ismi taşır.Namus ve şerefini korumak için karsısına çıkan düşmanı parçalamak için bir an bile tereddüt etmez!
Demek ki erkek ve dişi aslan şerefi uğruna ,karakterinden ve hedefinden hiç bir şey feda etmediği için aslini kaybetmiyor!
Cenabı Hak insanlara akil,idrak ve ilim gibi hasletler bahsetmiştir.Böyle olduğu halde nefsani arzularının esiri olanlar esastan birer ikişer feda ede ede surette benziyor ,sıratta benzemiyorlar.

Sevgili kizim!
Aslan misali sen haslet ve iffetinden hiç bir şey kaybetmezsen,kendine has olan şerefi muhafaza edebilirsin.eğer böyle yapmazsan,kaybolup giden şerefin izleri kalır."Dayak izinden bere,dil izinden yara,diş izinden sara kalır.Bütün mesele ahlakin üzerinde iz bırakmamaktır.Bu izlerin neler olduğunu izah edelim:

1-Gençliğin ve güzelliğinin verdiği coşkuyla aşk hayati yasayacağım diye sakin mektuplaşma!Çünkü her mektup,ahlakini gösteren röntgen raporudur.Her mektup,ahlaki durumunu gösteren birer senettir.

Evet her mektup şerefin ve iffetin iflas ettiğine dair bir belgedir.Her mektup,idam hükmü giyen mahkumun infaz fermanı gibidir!

2-Fotoğraf vermek ve hatıra fotoğrafı çektirmek!Her fotoğraf,ahlakin çeşitli yönlerini gösteren gönül röntgeninin filmi gibidir.Bir mektup ve bir fotoğraf ahlakini gösteren film ile raporudur.


3-Sevgi ve aşk üzerine hiç kimseyle konuşma!Her konuşulan yüreğine ok gibi saplanır ve yara acar.Sen en gizli yabancı bir semtte dahi olsan,mutlaka seni tanıyan birisi görecektir.Ve her gören senin namusunu parçalamaya çalışacaktır!

4-Seni çok seviyorum.Sensiz yasayamam!diyen ve gönlünü avutmak isteyen sahte asıkların sözüne kanma!Bütün hevesi seni kirletmektir!

Bilenlere sor tecrübe et!Gençlik yıllarında ister serbest hayatta olsun ister tahsil hayatında olsun böyle aşk hayati yaşayıp sevişenlerin evlendiği görülmüş mu?Evlenemezler!Çünkü ilk mektubu kendisinde yazdığını bilse dahi,senin namusunu lekeli görüp seni kotu ve ahlaksız olarak bilir ve namuslu kız mektuplaşmaz der!!!!!


5-Yollarda giderken çok ciddi ol.Gelen gencin yüzüne bakma!Hele gözlerinin içine hiç bakma!
Hangi şekilde olursa olsun sakin gülme!


6-Adi çıkmış kimselerle yan tarafındaki komşuya dahi gitme,seninle samimi olduğunu söyleseler dahi reddet!


7-Sevdiğin gence,niyetinde samimi,ciddi,dürüst,hiç umut etmem diyerek namus ve iffet anahtarını sakin verme!Ayni anahtardan çoğaltarak ahlak ve namus diye bir şey bırakmazlar.Yuvan da yıkılır,sıhhatinde bozulur!Rezil rüsvay olduğun gibi,Dünyaya da geldiğine de pişman olursun!


8-Sevgili kizim!Ahlak,namus,şeref,haysiyet ve terbiye.....Bunların hepsi yalvarmakla,yorulmakla ve çok paralar sarf edilmekle elde edilmez.


İste o senin namusunu lekeleyen kimse,obur tarafta gidip ahlak ve namusça temiz olana yalvarmakla ve binlerce lira sarf etmek suretiyle onu alır.Seni, düğünü başlayıncaya kadar "alacağım" diyerek oyalar ve istikbalini oldurur.

Senin ve ailenin her bakımdan münasip gördüğü bir genç,evlenmek için talip çıkmıştır.Sizin için en iyi bir fırsattır.Ama bunu duyan senin eski asığın mektup ve fotoğrafını aldığı gibi,seni alacak olan çocuğun karsısına çıkar.İste fırsat kaçtı!Eğer her çıkan nasibine böyle yaparsa!ki yapabilir,mahvoldun!!!İstikbalin sondu demektir.Bilhassa ahlak ve namusça islenilen hatanın tamirine imkan yoktur!

Sevgili kizim iste bunları düşünerek:İster fakir ol,ister sima bakımından çirkin ol,bunların hiç kıymeti yok!Yalnız sen kendini koruyan namuslu lekesiz ol!Terbiyen yerinde olsun.Seni almak için hayalinden bile geçiremeyeceğin kimseler talip olur.Yeter ki kendini kapalı tut,iffetini koru,Dinine iyi sarıl,ibadetlerini muntazam yap! Daima kendini duadan unutma!Allah'a dua ve niyazda bulunarak Salih,sadık ve has kullarını nasip etmesi için dua et!Her şeyi ondan iste!Geçte olsa her şey senin istediğin gibi olur!Sabırlı ol!Bu hakikatten ayrılma!

Arkadaşların seni bu halinde belki küçük ve pısırık hakir görürler.Ama,sen bu yoldan ayrılma!
Sonunda sana gıpta ile bakacaklardır!Hakir ve zelil olacak olanlar yine kendileridir!

Sevgili kizim! Bu nasihatleri kendin ve annen baban için ve en önemlisi Dinin, şerefin için tut!!!!!!.
 
Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah dünyadaki tek özlemi muvahhid bir aile hayatı kurmak olan saliha bacıların yardımcısı olsun,
Allah zalim ve merhametsiz erkeklerden uzak eylesin hanım kardeşlerimizi,
Cümlelerinin karşısına İslamla ahlaklanmış, imanlı, ihlaslı mücahidler çıkarsın.
Elbette Allah'ın adaleti ve merhameti sonsuzdur. Allah niyetlerimizi bilir ve şüphesiz Allah C.C. sabredenlerle beraberdir.
 
Üst Ana Sayfa Alt