Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Genelkurmay'dan Süleyman Şah Açıklaması

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Süleyman Şah operasyonuna ilişkin önemli açıklama. Açıklamada "Geride değerli emanet bırakılmamıştır. Suriye Eşmesi'nde naaşın nakledileceği bölge birliklerimiz tarafından kontrol altına alınmış denildi. 1 askerin intikal esnasında hayatını kaybettiği duyuruldu.

Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki manevi değeri yüksek ecdat yadigârı emanetler, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askerî zaruretler nedeniyle, haklarımız saklı kalmak üzere geçici olarak yine Suriye topraklarında bulunan Suriye Eşmesi Köyüne taşınmak üzere getirilmiştir.

Geride değerli emanet bırakılmamıştır. Suriye Eşmesi'nde naaşın nakledileceği bölge birliklerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır.

"Şah Fırat" Operasyonu sırasında herhangi bir çatışma yaşanmamış, başlangıç evresindeki intikal esnasında bir personelimiz geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu operasyon nusra bölgesinde gerceklesseydi ne isbirlikciligi kalirdi ne munafikligi ne murtedligi

Bir isid hesabinin dun attigi twit:

image.jpg

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Türbeyi başka yere tekrardan yapacaklarmış! Devlenin derdi zaten türbe. Ha eski yerinde olmuş ha türkiye ye yakın bir şey değişmez ki. Anlamsız.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Adamlar kimseyi tanımıyor ama iş Türkiye'ye gelince karışmıyorlar. Türkiye Nusayri güçlere karşı ÖSO ve IŞİD silah göndermişti ondandır belki de. Bunlarda birazda Devlet-i Ali hayranlığı olabilir. DABIQ isimli kendilerinin çıkardığı derginin isiminide Mercidabık Zaferi'nin isminden esinlenerek koyduklarını biliyoruz. Tabii Türkiye ile sınırlarının pek yakın olduğundan ve en çok zararı -isteyecek olsa Allah'ın izniyle- Türkiye'nin verebileceğinden sakındıkları için olabilir -ki sanmıyorum-. Allah en iyisini bilendir. Selametle.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Adamlar kimseyi tanımıyor ama iş Türkiye'ye gelince karışmıyorlar. Türkiye Nusayri güçlere karşı ÖSO ve IŞİD silah göndermişti ondandır belki de. Bunlarda birazda Devlet-i Ali hayranlığı olabilir. DABIQ isimli kendilerinin çıkardığı derginin isiminide Mercidabık Zaferi'nin isminden esinlenerek koyduklarını biliyoruz. Tabii Türkiye ile sınırlarının pek yakın olduğundan ve en çok zararı -isteyecek olsa Allah'ın izniyle- Türkiye'nin verebileceğinden sakındıkları için olabilir -ki sanmıyorum-. Allah en iyisini bilendir. Selametle.

Ben Dabıq ismini hadiste geçen Amak ve Dabıqtan esinlenerek verdiler sanıyordum?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Dabıq" ismini şeyh Zerkavinin "Ateş ırakta yakıldı onun ısısı haçlı ordusunu Dabık ta yakana kadar devam edecektir" sözünden alıyorlar. zaten bu sözü ilk zamanlardan belli her videonun sonuna koyuyorlar ya

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
torunlarıma vasiyetimdir...
biri beni mezarımda rahatsız edecekse Allah için bu siz olmayın

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Üst Ana Sayfa Alt