Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gerçek Siyah Bayraklılar El Kaide mi?

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mevcut Siyahsancaklılar çıkmamıştır..ama hali hazırda mevcut siyahsancaklılar arasından çıkabilir..zira gerçek siaysancaklılar ortaya çıktığı zaman Mehdi a.s.aralarında olacaktır ve ilk biatlar ona yapılacaktır..işte bizlere sürünerek olsa onlara katılın hadisinde belirtilen siyahsancaklılar onlardırki..şu anda onlarda yoktur..zira SİYAHSANCAKLILARIN çıkışı kıyametin büyük alemetlerindendir..
akhi bence öyle dememelisin.El kaide tam da peygamberimizin Siyah sancaklıların çıkış yeri olan yerden (Horasandan) çıkmıştır. ve El kaide Dünyanın bir çok yerinde mevcuttur. El kaide o kadar çabuk yeryüzünden silinmez ve ardından Senin dediğin siyahsancakların aynı yerden 2. defa (Horasandan) çıkması saçma oluyor biraz :) Allah daha iyi bilir. Benim düşüncem peygamberimizin bahsettiği siyah sancaklılar El kaide ve talibandır. ve büyük ihtimalle Mehdi a.s bu grubun içinden çıkacaktır.
Şamın hali ortada yemeninde, ırak'ında. ve biliyorsun ki peygamberimiz 3 ordudan bahsetmiştir(Şam, Yemen ve Irak ta bulunan ordular-gruplar). şuan bunlarda mevcut. Sadece siyah sancaklılar hadisine bakarsan olayı çözemezsin.peygamberimizin siyah sancaklılar la birlikte diğer hadislerine de bak inşaallah çözülür.En doğrusunu Allah s.v.t bilir.

ahmet yasir Çevrimdışı

ahmet yasir

Üye
İslam-TR Üyesi
ahmet akhi geçen arkadaşla konuşurken aynı şeyleri söylemiştim eğer bunlar onlar değilse gerçek siyah bayraklı ve mehdi geldiğinde yine böyle birşey söyleyenler çıkacaktır zaten ki ben onlar olduğuna inanıyorum

ahmet yasir Çevrimdışı

ahmet yasir

Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca bizim siyah sancaklılar el kaide dememizdeki sebeb hadisdeki bazı olayların olmasıdır peki senin bunlar onlar değil demendeki sebep nedir?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onların içinde mehdi olacaktır rivayeti onlar olmadığına delalet etmez.Belki kurulduğu ilk günden beri mehdi içlerinde aslında.Mehdi çıktığında tüm dünyanın ona karşı birleşeceğine dair rivayetlerde vardır.Yani mehdi çıktığı gibi eliyle koymuş gibi her yeri fethedecek değildir.Hayatı mücadele olacaktır.