Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Gönlünüz Mevcut İktidarın Devam Etmesinden mi Yoksa Bitmesinden mi Yana?

Gönlünüz Hangisinden Yana?

• Devam etmesi...

Kullanılan: 2 33.3%
  • Değişmesi...

Kullanılan: 4 66.7%
  • Kararsızım...

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
G Çevrimdışı

Güllü Hilal

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we rahmetullah kardeşlerim.
Gönlünüz iktidarın devam etmesindemi yoksa değişmesindemi yana?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah

Iktidara millet ittifakı gelse bir hareketlilik mi olur Muslumanlar arasinda? Mumkun ama onun temelleri atilmali oyleyse. Dunyanin degismesi fayda getirmez biz degismezsek, bunu cok gorduk.

Cumhur ittifaki devam ediyorsa yine Muslumanlar nisbeten serbest ortamdan faydalanarak calismali. Dusmanlarimiz ayni: Kemalistler, PKK, zındık taifeler ...

Biz secim yurutmuyoruz, oyleyse kendimize odaklanmaliyiz.

Ruyamda Islami bir devrim oldugunu gordum gelecek nesilde. Biz beyat vermiş Mescidi Nebevinin cami ve ders halkasında gizlice hazırlanıyorduk.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Kastınızı biraz açarmısnız?

Dünyada güç dengeleri değişiyor asırlardır, ama biz bundan bir fayda sağlıyamıyoruz. Birinc Dünya Savaşında Avrupa güçleri zayıfladı ama biz de zayıf kaldık bundan bir fayda sağlıyamadık. Rusya'nın 90lardaki çöküşünden de bir fayda sağlıyamadık Türkistan ve Kafkasya'da.

Benzer şekilde Türkiye'de bir olay çıksa, birileri teşkilatlanıp faydalanabilir, ama biz bunun neresinde olacağız diye düşünmeliyiz. Sırf şöyle olur böyle olur güzel olur diyerek hayal kurmamalıyız.

Mesela Mısır'da Arap Baharı sonrası İhvan-ı Müslimin seçimleri kazandı. Neden? Çünkü en teşkilatlı, en güçlü parti onlardı. Laikleri yendiler. Laikiler biraraya toplanamadılar. Diğer ülkelerdeki Müslümanlar bu kadar başarılı olamadı. Tabi sonrasında askeriyeye yenik düştüler, stratejik hatalar yaptılar ama bizi burada ilgilendiren bu değil. İnsani ve teşkilatsal hazırlıkları vardı büyük ölçüde.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İktidarın bir önemi yok kardeşim.Yol bizi yanlış yere götürüyor biz ise yolun engebeli oluşunu ,düz oluşunu tartışıyoruz. Önemli olan uygulanan rejimdir.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bitmesinden yana ne yalan söyliyeyim, en azından rejimin yaptığı melanetler İslam'a maledilmesin!

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ruyamda Islami bir devrim oldugunu gordum gelecek nesilde. Biz beyat vermiş Mescidi Nebevinin cami ve ders halkasında gizlice hazırlanıyorduk.

Abi bunu bana anlatmıştın. Peki bu teşkilat sence nasıl olmalı? Bunu biraz daha açarmısın. Davet menheci ne olmalı yada neye davet etmeğe odaklanmalı? Nisbeten serbest ortamdan faydalanılarak yapılacak çalışma ne olmalı? Fikrini merak ediyorum

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
onlar hep benziyor biribirlerine,
kendini dinleyen bir böcek gibi duyargalarını içlerine çevirdiklerinde
zalimdir gururludur yeryüzü titrer yürüdüklerinde
bilirler her şeyi bakışları keskindir de

cumali ünaldı hasannebioğlu

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Malum şahıs yüzyılın deccali gibi... Bizim gibi Kur'an okuyor, bizim gibi namaz kılıyor, bizden gibi görünüyor... Bu yüzden herkese Fitne oldu. Küfrü net, gri renkte olmayan, kafirliğini izhar eden birisini daha hayırlı görüyorum. En azından Müslümanlar yol, köprü yaptı diye İmanlarından olmazlar!

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bitmesinden..Allah'ın hakimiyetini isteriz.Simdi birde vatandaşlık vergisi yururluluge girmiş kardesler..Daha nerden soyacaklar merak ediyorum..

T Çevrimdışı

Türkmen (Türk+İman)

Üye
İslam-TR Üyesi
Sorudan kasıt Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen bir iktidar gidip yerine yine Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen başka bir iktidar gelecekse arada fark yok. Biri hacivattır diğeri karagözdür, perdenin arkasında ikiside aynı kişidir.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Firavun kavmini küçümsedi onlar da ona boyun eğdiler. Çünkü onlar yoldan çıkmış bir kavimdi. Zuhruf 54

Sokak roportajinda malum sahsin sozlerini sanki muhalfet lideri soylemis gibi soru soruyorlar ,adam demedigini birakmiyor , arkasindan roportaji yapan sahis "pardon yanlis oldu malum sahis" soyledi deyince adam 90 derece soylemini degistirip malum sahsi destekliyor

Malum sahis ve partisi pkk yada hdp ile gorusse , malum sahsa oy veren kitle, siyasettir ,devletiir , hukumettir deyip normal karsiliyor ama ayni gorusmeyi muhalefet yapinca ,teror ile isbirligi yapmakla sucluyor.

Yillarca islam davasina bir sekilde hizmet verip , oy verip vermdigini tam emin olamamak birlikte deliler gibi malum sahsi savunduklarini gormek ayri bir zorluyor beni.
Malum sahis savudugu ekonomik politiklarini kendi kitlesine yonelik faiz haramdir deyip nas!!! ekonomik modelini uygularken ,bir taraftanda doviz korumali mevduat hesabini. doviz yukselmesin diye hizmete sokuyor ve kitlesi bunu faiz olarak gormuyor!!!

Sonunda vardigim sonuc bu halk bunu hakediyor... Turkiyede kiminle konussam ahlak olarak cokuste oldugunu, kimsenin dogruluk ,durustluk helal ve harama degerlerinin kalmadigi soyluyor.

Bizim halkimiz bazen 17 kere devlet kurdugu icin ovunur ama 16 kere yikildigini gormezden gelir. Benim disardan gordugum hic bir sey iyi gitmiyor Allah sonumuzu hayr etsin

Üst Ana Sayfa Alt