Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gülen'den ABD'ye taziye mesajı

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gulen-den-abd-ye-taziye-mesaji.jpg

Fethullah Gülen Libya'daki Amerikan Konsolosluğu'na yapılan saldırı münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı...

13 Eylül 2012 Perşembe - 20:44

Fethullah Gülen Libya'daki Amerikan Konsolosluğu'na yapılan saldırı münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı.

Fethullah Gülen'in mesajı şöyle;

Amerika Birleşik Devletleri'nin Bingazi'deki Konsolosluğu'na yapılan saldırıda, Büyükelçi Christopher Stevens ve üç konsolosluk çalışanının hayatını kaybettiğini teessüfle öğrenmiş bulunuyorum. Görevi itibariyle Amerika Birleşik Devletler'ini Libya'da temsil eden ve aynı zamanda bu ülkede misafir hükmünde olan Büyükelçiyi hedef alan saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyor ve bu vesileyle faili kim olursa olsun terörün her türlüsünü lanetliyorum.

Kahire ve Yemen'deki şiddet içeren protesto gösterileri münasebetiyle hatırlatmak isterim ki; kalıcı müspet değişimler ancak barışçı ve diyaloga açık bir yaklaşımla gerçekleşebilir. Masum insanları hedef alan şiddet, onu müdafaa etme iddiasıyla yola çıkılan İslam'ın ruhuna ihanettir. Müslümanlara yakışan, tepkilerini dinlerinin izzetine uygun bir tarzda barış ve sükunet içerisinde ifade etmeleridir.

Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Amerikan halkına, hassaten ABD Dışişleri Bakanı Sayın Hillary Clinton'a başsağlığı diliyorum.

Yaralılara acil şifalar temenni ediyor ve acılarını yürekten paylaşıyorum

timetürk

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah yaw, gercekten de küfur tek millettir! Diyalogmus. Bu kelimenin altnda ne haltlar yapiyor Allahu alem.. Sen muslumanlara terorist de, onlari aklnca lanetle, snrada ortalikta muslumanim diye dolas! Zihniyete bak hele.. Rabbim hidayet etsin,eger mumkun dglsede cehenneminde cayır cayır yaksın!..

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunların şöyle bir iddiası var gibi algılıyorum ben , iddia diyorum çünkü doğruluğuk derecesini bilmiyorum deccal bir tepki sonucu ortaya çıkacak diyorlar ,, ve sanırım bunu da bir hadise dayandırıyorlar , işte sallıyorum müslüman adamın birisi yolda yürüyen birine bir sebeden dolayı kızacak (muhtemelen gayrımüslim bir kişiye) ve buna mesela pis melun falan diyecek taş falan atacak . Bu tepki üzerine deccal peydahlanacak adam deccale falan dönüşecek. bunlar bu tür tepkileri deccali çıkartıcı hareket mi algılıyor ne ? Tam da kesin bir bilgiye ulaşamadım ama bende doğan intiba bu ,, bu bahsettiğm şeyin doğruluk derecesi nedir doğru ise bu şekilde davranmak doğru mudur ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunların şöyle bir iddiası var gibi algılıyorum ben , iddia diyorum çünkü doğruluğuk derecesini bilmiyorum deccal bir tepki sonucu ortaya çıkacak diyorlar ,, ve sanırım bunu da bir hadise dayandırıyorlar , işte sallıyorum müslüman adamın birisi yolda yürüyen birine bir sebeden dolayı kızacak (muhtemelen gayrımüslim bir kişiye) ve buna mesela pis melun falan diyecek taş falan atacak . Bu tepki üzerine deccal peydahlanacak adam deccale falan dönüşecek. bunlar bu tür tepkileri deccali çıkartıcı hareket mi algılıyor ne ? Tam da kesin bir bilgiye ulaşamadım ama bende doğan intiba bu ,, bu bahsettiğm şeyin doğruluk derecesi nedir doğru ise bu şekilde davranmak doğru mudur ?
deccal bahane dolar şahane

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
gülende eski türk filmlerindeki, yeşilçamdaki ürkütücü "köy beyi" tipi var. beyim kurbanın oliim yapma seslerinin duyulduğu o filmler. elinde kırbaç etrafında korumalar. hani sanki onları anımsatıyor. yani ne şeyh ne de ağa... yarı şehirlileşmiş köy beyi veya yeni nesil köy ağası gibi. sosyolojiden anlayanlar ne demek istediğimi anlamıştır. :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
''Müslümanlarla Diyalog Kuramayan Tek Belham''