Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

Acizkul41 Çevrimdışı

Acizkul41

Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bizi Hak yolundan ayirma bizi sensizde birakma...Her turlu kotuluklerden bizi emin kil Allahim bizki aciz kullariniz sen hidayete erdirmezsen halimiz perisan olur Habibinin Askina Kuran Askina bizleri imansiz eyleme...Biz verdigin bu hayata verdigin bu guzel bedene herseye raziyiz sende bizden razi ol rabbim..Tum muslumanlari af ve magfiret eyle bizi Ahirette seni gormekten mahrum birakma hey sevgili Aminn ecmain.....

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Ey âlemlerin Rabbi olan Allah'ım, Sen ki âlemleri yoktan var edensin, Sen ki Rezzak olansın, Sen ki ikram sahibi olansın, Sen ki rahmet ve merhamet sahibi olansın, Sen ki bildiğimiz ve bilmediğimiz canlıları ve cihanları yaratan Halık'sın; Allah'ım elden ayaktan düşmüş Müslümanların yardımcısı ol, onlara Şafii ismin ile şifa ver, onları Senden başkasına muhtaç bırakma. Ey el-Hadi ismiyle kullarına hidayet veren Rabbim, anneme, babama, abilerime, ablalarıma, eşlerine ve çocuklarına, akrabalarıma, sevdiğim ve adını bildiğim bütün kardeşlerime hidayet ver, verdiğin hidayet üzerinede canlarını al. Ey Tevvab ismiyle tevbeleri kabul eden Allah'ım, tevbelerimizi kabul et, bizleri kirden, fahşadan ve her türlü şerden temizleyecek ameller nasip et. Ey Kahhar ismi ile kafirleri kahru perişan eden Rabbim; Afganistan'da, Suriye'de, Arakan'da, Myanmar'da, Irak'ta, Mısır'da, Yemen'de, Çeçenistan'da, Somali'de, Mali'de, Doğu Türkistan'da, Filistin'de, Pakistan'da ve ismini sayamadığımız mekanlarda müslümanlara zulmeden zalimleri ve kafirleri kahru perişan et, onların ordularını hezimete uğrat ve bize onları yenecek güç nasip et. Allah'ım, tüm cihanda küffara karşı yumruğunu sıkan bütün müslümanlara/mücahidlere yardım et, onlara kafirler karşısında ya şehadet ya da zafer nasip et. Hali hazırda cihad beldelerinde cihad eden mücahidleri koru, onlara yardım et, onlara sebat ver, kalplerine sekinet indir, onları basiret ve feraset sahibi alim ve komutanlarla destekle, onlara aklımızla, bedenimizle ve malımızla destek vermeyi bizlere nasip et. Allah'ım cahiller ve fasıklar yüzünden bizleri helak etme. Allah'ım cahiller ve fasıklar yüzünden bizleri helak etme. Allah'ım cahiller ve fasıklar yüzünden bizleri helak etme. Amin, welhamdulillahi Rabbil alemin.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
"Rabbim beni ve beni seveni kardeşlerimi Akl etmeyi öğreten değil;aklederken öğrenen ve hacminden ve kadrinden büyük söz söylemeyenlerden kıl...

Ya Rabbi niyetimi ve kalbimi ıslah et. Sözü büyük, hayrı ve edebi az olanlardan eyleme."

M. Emin Akın hocanın bu güzel duasına Âmin.

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
“Allah’ım! Senin iznin ve yardımınla sabahladık ve akşamladık. Yine senin izin ve yardımınla yaşar ve ölürüz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.

“Allah’ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.”

“Allah’ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.”

"Allah’ım!!
Sen affedicisin affetmeyi seversin Ümmet-i Muhammed'i ve beni affeyle.

Amin

Öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım. Amin

ALLAH' ın öfkesi çok korkunçtur. O' nu bir kızdırdın mı... Düşünmesi bile korkunç !

Hiçbir şey O' na denk değildir
İhlas suresi (4)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Genelde şunu duyarız: hacc meşakkatlidir!

Doğrudur.

Ama bundan daha meşakkat isteyen bişey daha varsa o da hacdan sonra o maneviyatı yitirmeden diri tutarak İnşaAllah affedildiğimiz günahlara geri dönmemek...

“Rabbimiz bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma. Bize katından bir rahmet bağışla. Şüphesiz ki bağışı bol olan ancak Sensin”

Dualarınıza talibim...

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Ey ezeli ve ebedi olan Allah’ım!

Ey bütün sesleri işiten Allah’ım!

Sen Semî’sin!

Bütün sesleri işiten yalnız Sensin Rabbim!

Yürek sözlerimizi işit!

“Semî’Allahu limen hamideh”

“Allah, kendisine hamd edeni işitti”

Derken her namazımızda,

Kalbimizden gelen şahitliğimizi Sen kabul eyle Allah’ım!

“ Öyleyse, şeytana kulluk etmekten sakınanlara ve Allah’a yönelenlere müjde var. Ey Muhammed! Sözü dinleyip de en güzeline uyan kullarımı müjdele. Bunlar, Allah’ın kendilerine hidayet ettiği kimselerdir; temiz akıl sahipleri de bunlardır” (Zümer suresi 17–18. Ayet)

Sözün en güzelini işitip, ona uyanlardan eyle bizi Rabbim!

Bizi hidayete eriştir!

Temiz akıl sahibi kıl bizi!

“Kuran okunduğu zaman onu dinleyin ve susun ki rahmet olunasınız” (A’raf 204. Ayet)

Kuran’ı bütün ruhuyla dinleyenlerden eyle bizi Allah’ım!

Ey Semî olan Rabbim!

Ey her şeyi İşiten ve Bilen Rabbim!

Göklerden bir armağan olarak indirdiğin Sözleri kalbiyle duyanlardan eyle bizi!

“Hayyalel felah”

“Haydi kurtuluşa” çağrısını kalbinde duyanlardan eyle bizi Allah’ım!

“Şüphesiz Allah, hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir.” (Bakara, 181)

Ya Semî! Ya Semî! Ya Basîr!

Sen ki hakkıyla İşiten ve hakkıyla Bilensin Allah’ım!

Semî İsm-i Şerifinle dua ediyorum sana;

Hakikati kalbimizle işitmemizi nasip et bize!

Bize basîret ver!

Bize feraset ver!

İşitecek kulak ve bilecek akıl ver bize Rabbim!

Ve görecek bir kalp ver hepimize!

“…Dinleyin, itaat edin ve kendi iyiliğiniz için Allah yolunda mal sarf edin” (Teğabün Suresi 16. Ayet)

Dinleyenlerden, itaat edenlerden ve Senin yolunda mal sarf edenlerden eyle bizi Rabbim!

Sen ki yegâne İşiten ve Bilensin Rabbim!

Senin işitmen tüm sesleri kuşatmıştır;

Mahlûkatın sesi Sana karışık gelmez;

Birbirine benzeyen sesler Seni aldatmaz;

Seslerden birini işitmen, başka sesi işitmekten Seni alıkoymaz.

Ve isteyenlerin çokluğu Seni bıktırmaz!

Sen Semî’sin Rabbim!

Sen Basîrsin!

Her şeyi Duyan ve Gören yalnız Sensin!

“… Şüphesiz Rabbim duay-ı Semîdir” (İbrahim Suresi 39. Ayet)

Ey bütün duaları İşiten Allah’ım

Ey dualara icabet eden Allah’ım!

Her türlü kötülükten Sana sığındık Rabbim!

Bütün şerlerden bizi muhafaza buyur!

Ey zulmet geceleri, aydınlık sabahlara çeviren Rabbim!

Ey bütün feryatları İşiten Rabbim!

Bizi zulmette bırakma!

Sen ki gül goncasının seher vaktindeki narin nefesini duyansın Rabbim!

Dua çiçeklerinin uykuya daldığı gecenin sessizliğinde;

Bütün mahlûkatın sesini duyansın Sen!

Dalgaların hazin iç çekişleriyle birleşsin nefesim bugün.

Kevser ırmaklarının şarkısını duyayım bugün!

Bugün gök kubbenin gözyaşları yanaklarımdan aksın sessizce.

Sen Semî’sin Rabbim”

Sen Basîr’sin!

Kalbimin derinliklerindeki sevgimi Sana sunuyorum şimdi;

Ve susuyorum!

“ALLAH’TA ONLARA ŞÖYLE BUYURMUŞTU: ‘KORKMAYIN; BEN SİZİNLE BERABERİM; İŞİTİR VE GÖRÜRÜM”
(Tâhâ Suresi 46. Ayet)

Velhamdulillahi Rabbil Alemin Amin Amin Amin..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Abdullah b. Ömer'in (ra) duası:
"Allah'ım! Beni bugün dağıtacağın her hayırdan, indireceğin her hidayet nurundan, yazacağın her rahmetten, vereceğin her rızıktan, defedeceğin her zarardan, kaldıracağın her beladan ve önleyeceğin her fitneden en fazla nasiplenen kullarından eyle!"

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Şu derinliğe bakar mısınız...

Bir bedeviye "Güzel dua edebilir misin?" denince "Evet!" dedi. "Hadi et bakalım" denince o şöyle dua etti:
"Allah'ım biz senden istemediğimiz halde bize İslam'ı bahşettin, biz senden cenneti istediğimiz halde onu bizden mahrum etme!"

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Bekir el-Müzeni dostları için şöyle dua ederdi

Allahu Teala hem bizleri hem sizleri, tenha yerlerde tek başına kalıp günah işleme imkânına kavuştuğu halde, Allah'ın kendisini gördüğünü anlayarak günahı terketmek suretiyle zühde erenlerden eylesin.

Cami'ul U'lum ve'l Hikem 2/391.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
“Allahım! Senden görünür görünmez her yerde Senden korkmayı, öfkeli ve sakin olduğu halde hak sözü söylemeyi, fakir ve zengin iken itidalli olmayı istiyorum.

Senden bitmeyen nimetler istiyorum. Senden bitmeyen mutluluk istiyorum.
Senden ölüm sonrasında iyi yaşam istiyorum.”

Üst Ana Sayfa Alt