Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

S Çevrimdışı

Sevde Binti Zema

Üye
İslam-TR Üyesi
Zikri, fikri ruhlara itminan veren gönuller Sultanı Rabbımız’e hamd yaratılış gayesi varlığın özu peygamberlık hakıkatının zubdesı Efendımız’e salatu selam edıyor herzaman vurduğumuz kapının tokmağına boyunlarımız bukuk kalblerımız buruk sınelerımız yanık bır kez daha dokunuyoruz……

Ey gece karanlığı gunduz aydınlığı Kamer nuru Şems zıyasıyla sular sırıltısı ağaçlar bır oyana bir buyana sallanışlarıyla kendısıne daıma secde eden yuceler yucesı Rabbımız!...

Ey sevgılı kullarından Nuh u boğulmaktan kurtaran Davud u zellesını mağfıret buyuran Yunus un tasasını gıderen Eyyub un derdıne derman olan Allahımız…
Ey dunyanın gunah ve ısyanlarına batmış olanları kurtaran ey helaka suruklenenlerı kurtuluşa erdıren Rahmetı sonsuz!…

Ey garıp ve yalnızların enıs u celısı kımsesızlerın kımsesı olan mevlamız!…

İşlerimizi sulh u salah ve felahla tanzım buyur ve bız acız kullarını işlerimizde muvaffak eyle!...

Ey Alıyy yuceler yucesı olan, Ey Azım ululuk mertebelerının en utsunu tutan, Ey Halım gunahkarları cezalandırımakta acele etmeyen, ey Kerım kerem sahıbı Yuce Yaratıcı…

Bizim ihtıyaclarımızı en ıyı bılen Sen ve onları gıdermeye en muktdır olan da Sensın…Zaten hıç bır iş Sana zor gelmez her şey Senın katında kolaylardan kolaydır…

Efendımız Hazreti Muhamed sav’e aile ferdlerıne ve butun ashabı guzıne salatu selam ederek bunları Senden dılenıyoruz…dualarımızı kabul buyur Rabbımız!...

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her şeyden evvel rahmeti sonsuz yüce Mevla’ya hamd ü senalarla yonelıyor iki cıhanın vesıle-i saadetı Efendımız e O nun pak ailesıne ve guzıne ashabına salatu selam edıyor ve Rabbımıze bır kez saha el açıp yalvarıyoruz…

Ey herkesi ve her şeyı şefkat ve merhametiyle kuşatan ve ey surçup duşenlerı bağışlayarak tökezleyenlere yenıden doğrulma fırsatları veren yuce Yaratıcı! Kendısınden yardım talep edılebılecek yegane zat Sensın ve ancak Sana tevekkul edılır.Sen;
Sana yonelıp dua edenlerın sesını mutlaka işitir. Çağrılarına icabet edersın; kapına sığınıp bır nıdada bulunanlara da elbette karşılık verırsın…

Rabbımız Senden butun varlığı kuşatan rahmet havuzuna bızı de almanı dılenıyoruz; işte kalblerımız de bu duygularla Senın ulu dergahına yonelmiş bır vazıyette.bıze merhametınle muamele et…surçmelerımızı bağışla…butun gunahlarımızı ve kusurlarımı yarlığa…omrumuzun gerı kalan kısmında da bıze sıhhat afıyet ver ve bızlerı dupduru ve katışıksız salıh ameller işlemeye muvaffak eyle!…

Dualarımızı kabul buyur ve ısteklerımızı gerı çevırme, ey kendısıne el açılanların en cömerdı ve ey lutufta bulunanların en hayırlısı!...

Efendımız Hazreti Muhammed’e aile efradına ve butun ashab-ı guzınıne salatu selam ederek bunları Senden dılenıyoruz dualarımızı kabul buyur Rabbımız!...

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanı yaratıp ona Kuranı talım eden ve kurallarının terakkısı için bazı zaman dılımlerıne değerler üstü değerler veren Cenab-ı Allah’a rahmetının tecellılerı adedınce hamd ve şükür İnsanlığın Efendısı Hazretı Muhammed Mustafa’ya ailesıne ve ashabına peygamberlığının semerelerı sayısınca salut u selam Rahman u Rahım’ın huzurunda bır kez daha boyunlarımızı bukuyor ellerımızı kaldırıyoruz…

Ey rahmetıyle butun mevcudatı kuşatan Rabbımız! Bize ve butun muslumanlara merhametınle muamelede bulun.Sana uzaklığın mahrumıyetını yaşatma…bizi salıh kullarından ayırma…halımıze acı da,bızı ne nefsımızle nede Sen’den uzaklaştıracak herhangı bır şeyle goz açıp kapayıncaya kadar bıle olsa baş başa bırakma…yardımcımız koruyanımız ol ve bızı nusretınle te’yıd buyur,buyur ki Sen koruyanların en guzelısın ve Sen’ın gucunu aşkın hıçbırşey yoktur…

Rabbımız! Onumuzden arkamızdan sağımızdan ve solumuzdan gelebılecek butun tehlıkelerden bızı muhafaza buyur…açığıyla-gızlısıyle, buyuguyle-kuçuğuyle her tulu şirkten ve şirk şaıbesınden emın eyle… Bızden yuz çevırme;çevırme ve bıze şefkat ve re’fetınle teveccuhte bulun…rızıkların en guzelı olan mağfıretınle bızı yarlığa ve ıyılık duşuncesıne kılıtlenmış salıh kullarından eyle!...

Mahlukatın en şereflısı ve mevcudatın Efendısı’ne hurmete zıyadesıyle lyık aıle halkına ve ashabı guzıne salatu selam ederek nıyazımızı Kabe-i Muazzamadan yukselen yakarışlar gıbı kabul etmenı dılıyoruz…Dualarımızı kabul buyur Rabbımız!...

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her şeyden evvel rahmeti sonsuz yüce Mevla’ya hamd ü senalarla yonelıyor iki cıhanın vesıle-i saadetı Efendımız e O nun pak ailesıne ve guzıne ashabına salatu selam edıyor ve Rabbımıze bır kez saha el açıp yalvarıyoruz…

Ey herkesi ve her şeyı şefkat ve merhametiyle kuşatan ve ey surçup duşenlerı bağışlayarak tökezleyenlere yenıden doğrulma fırsatları veren yuce Yaratıcı! Kendısınden yardım talep edılebılecek yegane zat Sensın ve ancak Sana tevekkul edılır.Sen;
Sana yonelıp dua edenlerın sesını mutlaka işitir. Çağrılarına icabet edersın; kapına sığınıp bır nıdada bulunanlara da elbette karşılık verırsın…

Rabbımız Senden butun varlığı kuşatan rahmet havuzuna bızı de almanı dılenıyoruz; işte kalblerımız de bu duygularla Senın ulu dergahına yonelmiş bır vazıyette.bıze merhametınle muamele et…surçmelerımızı bağışla…butun gunahlarımızı ve kusurlarımı yarlığa…omrumuzun gerı kalan kısmında da bıze sıhhat afıyet ver ve bızlerı dupduru ve katışıksız salıh ameller işlemeye muvaffak eyle!…

Dualarımızı kabul buyur ve ısteklerımızı gerı çevırme, ey kendısıne el açılanların en cömerdı ve ey lutufta bulunanların en hayırlısı!...

Efendımız Hazreti Muhammed’e aile efradına ve butun ashab-ı guzınıne salatu selam ederek bunları Senden dılenıyoruz dualarımızı kabul buyur Rabbımız!...

G Çevrimdışı

gaza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar herkes için dua edelim ister sevdiğimiz arklarımız olsun isterse sevmediğimiz arkadaşlarımız olsun çünkü kimin şu an hangi dertlerde olduğunu bilemeyiz herkes bi avuç duaya muhtaçtır

G Çevrimdışı

gaza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arklar hepinizin kandili mübarek olsun bugün dua etme günü dua etmeyi unutmayalım :güldüm

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Nurlarin Nûru

Ey Allah’im! Efendimiz Muhammed’e ve Efendimiz Muhammed’in âline öyle bir salât ve rahmet eyle ki; onunla bizi bütün korku ve âfetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarimizi yerine getir, bütün kötülüklerden temizle, katindaki derecelerin en yücesine yükselt, gerek hayatta ve gerekse öldükten sonra bütün hayirlarin en yüksek gayesine ulastir! Duâmizi kabul eyle, ey dualara cevap veren! Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Allah’im! Efendimiz Muhammed’e ve onun âline; gece gündüz degistikçe, sabah-aksam birbirini takip ettikçe, gece gündüz tekrarlandikça, Kutup yildizi ve onun arkadasi dogdukça salât eyle! Onun ruhuna ve Ehl-i Beytinin ruhlarina bizden mânevi hediyeler ve selâm ulastir! Ona ve onlara, mahser ve ebediyet gününe kadar çok çok rahmet ve bereket ihsan eyle! Bu salavâtlardan her birisi hürmetine bizi magfiret eyle, bize merhamet et ve bize lütufta bulun!

Allah’im! Senin nurlarinin deryâsi, sirlarinin kaynagi, inâyetinin pinari, hidâyetinin günesi, memleketinin semâsi, huzuruna götüren imami, mahlukatinin en hayirlisi, yaratilmislarin Sana en sevimlisi, kulun, sevgilin ve elçin, nebiler ve rasulleri kendisiyle sona erdirdigin ümmi peygamberin olan Efendimiz Muhammed’e, diger nebi ve resullere, onun bütün âl ve Ashabina, mukarreb meleklere, göklerin ve yerlerin ahâlisinden salih kullarina salât eyle! Allah’in rizasi onlarin ve bizim hepimizin üzerine olsun! Âmin. Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.

Allah’im! Sirlar semasinin günesi, nurlarin mazhari, celâl medarinin merkezi, cemal feleginin kutbu olan ebediyyete mensub latif Muhammed’in zâtina salât eyle! Allah’im! Onun Senin katindaki sirri ve Sana olan manevi yaklasmasi hürmetine korkumu emniyete çevir, hatalarimi sil, hüzün ve hirsimi gider, benim destekçim ol, beni benden alip Kendine götür, yaklastir, benligimden geçmeyi bana nasip et, beni nefsime meftun ve hislerimle perdelenmis kilma, bana her gizli sirri aç! Yâ Hayyu Yâ Kayyum! Yâ Hayyu Yâ Kayyum! Yâ Hayyu Yâ Kayyum!

Allah’im! En üstün rahmet, en mükemmel selam ve en güzel selametlerini, peygamberligin baslangici ve sonu, risalet semasinin günesi, en parlak nur, en temiz sir, kiyamet gününde Kevser havuzunun ve sefaatinin sahibi, melek ve insanlarin efendilerinin efendisi, Allah’in yaratiklara karsi delili, peygamberlerin sultani, Allah’in seçkin kullarinin rehberi, Âlemlerin Rabbinin Habibi, Efendimiz ve en sereflimiz olan Hz. Muhammed’e (Allah ona, bütün âl ve Ashabina salât ve selam eylesin) nasib eyle.

Allah’im! Kalblerin tabibi ve ilaci, bedenlerin âfiyet ve sifâsi, gözlerin nuru ve isigi olan Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina salât ve selam eyle.

Allah’im! Sayende içinden çikilmaz islerin çözüme kavustugu, sikintilarin dagildigi, ihtiyaçlarin yerine getirildigi isteklerin elde edildigi, iman ile dünyadan göçme maksadina erildigi ve onun serefli yüzü suyu hürmetine buluttan yagmur indirmesi için Allah’a yalvarildigi Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina, her göz açip kapamada ve her nefeste Sence bilinen nesneler sayisinca en mükemmel bir salât ve eksiksiz bir selam eyle. Allah’im! Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina, Allah’in mülkü var olmaya devam edildigi müddetçe ve Allah’in ilmindeki nesneler sayisinca ebedi salât ve selam eyle.

Allah’im! Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina, ezelden ebede kadar ve Allah’in ilmindeki varliklar sayisinca salât ve selam eyle.

Allah’im! Ümmi, kadri yüce ve serefi büyük peygamberin olan Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina salât ve selam eyle.

Ey nurlarin nuru! Ey kullarina karsi sonsuz lütuf ve ihsan sahibi olan Latîf! Ey kullarinin hatalarini örten Settar! Peygamberlerin kandili, evliyalarin yildizi, asfiyâlarin ay ve semsi, cin ve insanlarin günesi, Dogu ve Bat’inin isigi olan Efendimiz Muhammed’e salât eylemeni, vücudumuzu irfan gögüne çikarmani, görünen varligimizi ihsan makaminda sabit tutmani Senden niyaz ediyoruz. Duamizi kabul buyur. Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.

Allah’im! Nuru bütün yaratiklardan önce varolan, ortaya çikisi âlemler için rahmet olan, Efendimiz Muhammed’e, gelip geçmis, henüz gelmemis, iyi olup saadete ermis, kötü olup azabi haketmis yaratiklar adedince ve her sayiyi asacak, her siniri tasacak, sonsuz, nihayetsiz, bitip tükenmeyen bir salât ve rahmet eyle. Bu bizzat Senin ona yaptigin ve varliginin devam ettigi ebediyyet müddetince kesilmeyen bir salât olsun.

Kendisine, hak ile batil birbirinden hikmetle ayiran Furkan-i Hakimin Ars-i Azamdan ve Rahman-i Rahimden indirildigi, Mirac ve “Ne göz sasti, ne de baska bir seye bakti” âyetinin sahibi olan Efendimiz Muhammed’e salât ve selâm olsun, ey Allah’in Resûlü! Ezel sabahindan mahser gününe kadar Muhammed’in gönül çekici varligina salavât olsun.

Hz. Peygamber’in gül yüzüne zaman zaman salavât getirmek, ölünceye kadar bana farz-i ayn olsun. Milyon salât, milyon selam sana olsun ey Allah’in vahyinin emiri!

Allah’im! Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashabina agaçlarin yapraklari, denizlerin dalgalari ve yagmurlarin damlalari sayisinca salât, selam ve bereketler ihsan eyle! Allah’tan baska hiçbir Ilah bulunmadigina ve Hz. Muhammed’in Allah’in resulu olduguna sehadet ederim.

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her şeyden evvel, rahmeti sonsuz yüce Mevlâ'ya hamd ü senâlarla yöneliyor, iki cihanın vesile-i saadeti Efendimiz'e, O'nun pak ailesine ve güzîde ashabına salât ü selam ediyor ve Rabbimize bir kez daha el açıp yalvarıyoruz:

Ey herkesi ve her şeyi şefkat ve merhametiyle kuşatan ve ey sürçüp düşenleri bağışlayarak tökezleyenlere yeniden doğrulma fırsatları veren yüce Yaratıcı! Kendisinden yardım talep edilebilecek yegâne zat Sensin ve ancak Sana tevekkül edilir. Sen, Sana yönelip dua edenlerin sesini mutlaka işitir, çağrılarına icabet edersin; kapına sığınıp bir nidâda bulunanlara da elbette karşılık verirsin.

Rabbimiz, Senden bütün varlığı kuşatan rahmet havuzuna bizi de almanı dileniyoruz; işte kalblerimiz de bu duygularla Senin ulu dergahına yönelmiş bir vaziyette. Bize merhametinle muamele et.. sürçmelerimizi bağışla.. bütün günahlarımızı ve kusurlarımı yarlığa.. ömrümüzün geri kalan kısmında da bize sıhhat, afiyet ver ve bizleri dupduru ve katışıksız salih ameller işlemeye muvaffak eyle!

Dualarımızı kabul buyur ve isteklerimizi geri çevirme, ey kendisine el açılanların en cömerdi ve ey lütufta bulunanların en hayırlısı!

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne olur Allah’ım !
Günah işlerken alma canımı..,
Tevbe ederken al..,
Veya bir hayır işlerken,senin rızan için..

Allah’ım !
İnan zor,çok zor bu savaş..,
Şeytan zeki,nefsim ahmak,ben yavaş..
Öyle bir an geliyor ki ,
Deniz bitti,umut karaya vurdu diyorum..,
Rahmetin yetişiyor imdada..,oluyor bana yoldaş..
**
Ah bir kuvvetlendirebilsem imanımı..,
Nefs’imi istediğim kalıba bir sokabilsem..
Yazıkki imanla küfür atbaşı gidiyor..

Finiş çizgisine çok kalmadı biliyorum..
İpi göğüslediğimde,
İman olsun o göğsün içinde..

Ne olur Allah’ım !
Kafir olarak alma beni huzuruna..,
Yak gerekirse şu günahkar bedenimi..
Yıllarca cehenneminde..,
Ama son nefeste imanla al canımı,ne olur Allah’ım !..

Merhamet et şu günahkar kuluna,
Canım feda kitabının ,Habibinin yoluna..
Biliyorum günahkarım,isyankarım ben ama,
Rahmetinin büyüklüğü umudum,
Beni nefs’imin ve şeytanın eline bırakma Allah’ım !..

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Amin... Amin.. Amin...
Allah Razı olsun...

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
matb41jm5fg7fs6.jpg

A Çevrimdışı

Asibirtutku

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’ım, Muhammed ve ecline salat eyle ve

benim imanımı en kamil iman, yakinimi en üstün yakin kıl; niyetimi niyetlerin,

amelimi amellerin en güzeline ulaştır.

Allah’ım, lütfunla niyetimi halis kıl; katındakine (rahmetine) yakinimi doğrult;

kudretinle bozulan durumumu düzelt.

Allah’ım, Muhammed ve ecline salat eyle ve beni meşgul edecek sorunların çözümünde bana yet;

yarın hesabını soracağın şeylerle uğraştır beni;

günlerimi yaratılışımın amacı olan ibadetle geçirmemi sağla; beni zenginleştir;

rızkımı bol eyle; rızkı beklemekle beni imtihan etme; beni aziz kıl; kibre duçar eyleme;

sana kul olmaya muvaffak eyle;

kulluğumu, ibadetimi ucb (kendinden ve yaptığından hoşlanmak) ile fasit etme;

benim elimle insanlara hayır ulaştır; minnet edip de onu batıl etmeme engel ol;

yüce huyları bana ihsan et ve övünmekten beni koru.

Allah’ım, Muhammed ve ecline salat eyle ve

beni insanların gözünde bir derece yükselttiğinde kendi gözümde bir derece düşür;

bana insanlar arasında açık bir izzet verdiğinde kendi yanımda aynı ölçüde gizli bir zillet ver.

Allah’ım, ömrümü affınla sona erdir; emelimi rahmetini ummaya yönelik kıl;

rızana ulaşma yollarını benim için kolaylaştır ve bütün hallerimde amelimi güzelleştir.

Allah’ım, Muhammed ve ecline, ondan önce yaratıklarından herhangi birine ettiğin ve

ondan sonra herhangi birine edeceğin en üstün salat ile salat eyle.

Dünyada bize güzellik ver, ahirette de güzellik ver ve

rahmetinle beni cehennem azabından koru.

AMİN..

B Çevrimdışı

_Beyyine_

Üye
İslam-TR Üyesi
"ALLAH'im,sen affedisin ve affetmeyi de seversin bizi Leyle-i Kadr ve Ramazan-i serif hurmetine affeyle
Bize kadir gecesinin sevabini lûtfeyle,kadir gecesini hakkiyla ihyâ edenlerden ve bir omru de Leyle-i Kadir ve Ramazan-i serif gibi dolu yasamayi bizlere nasip eyle"

B Çevrimdışı

_Beyyine_

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbım !

Bize affı sevdir ! Bizi birbirimize karşı refîk kıl,

yumuşak huylu kıl, tatlı sözlü kıl, nezâket sahibi kıl !

Bizim iki günümüzü birbirine eşit kılma !

Her verdiğin yeni günü rızâna uygun değerlendirmemizi nasip kıl !

Boş vakitlerimizi âhiret hesabına hayırla doldurmamızı kolaylaştır !

Kusurlarımızı affet ! Günahlarımızı bağışla !
Bizi rahmetinden uzaklaştırma

Ey Rabbim!

Senin rızan için birleşen kalplerimizi sevginle doldur

Senin rızan için bir olan gönüllerimizi aşkın ile kuşat

Senin rızan için yaşayıp ,Senin rızan ile ölmeyi

bize nasip et...

Rabbim bu mübarek gün hürmetine tüm dualarımızı
kabul eylesin inşAllah..

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Allahım!
Senin af ve mağfiretinin dairesi, bizi bela ve musibetlerden uzak
tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Allahım!
Gazabından bizi emin kıl Rabbim.

Allahım!
Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

Allahım!
Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Allahım!
Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme Allahım!

Allahım!
Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız.
Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım!

Allahım!
İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol göster Allahım!

Allahım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allahım!

Allahım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım!
Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle...

Aminnn...Aminnn...Aminnn...

B Çevrimdışı

_Beyyine_

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'im
bizi hidayete eren ve baskalarinida erdirmeye çalisan,
delalete saptirmayanlardan eyle.
Bizi dusmanlarina dusman,dostlarina dost eyle.

E Çevrimdışı

Eslemsena

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey herkes unuttuğunda bizi anan rabbimiz..
Yüzümüzü,
elimizi,
bakışımızı,
dokunuşumuzu veren rabbimiz,bizi seni unutanların arasından çıkar.
Bizi bizsiz bıraksanda sensiz bırakma..
Allah'ım gönlümüzde olanları hakkımızda hayırlı eyle,hakkımızda hayırlı olanlara gönlümüzü razı eyle ..!!!

Üst Ana Sayfa Alt