Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Kalp Katılığından,

Gafletten, Başkalarına Yük Olmaktan,

Aşağılıktan, Aşağılanmaktan,

Miskinlikten, Cehaletten ve Faydasız Bilgiden,

Ürpermeyen Gönülden, Doyma Bilmeyen Nefisten,

Kabul Edilmeyen Duadan, Nimetlerinin Zeval Bulmasından,

Lütuflarının Değişip Başkalaşmasından,

Ansızın Bastıran Azabından, Gelip Çatan Gazabından

SANA SIĞINIYORUM

Sen’den Her Zaman, Yalvaran Diller, Haşyetle Ürperen Gönüller İstiyoruz.

Tövbelerimizi Kabul Buyur,

Bizi Günahlardan Arındır,

Dua ve İsteklerimize Cevaplar Lütfeyle !!

Delil Ve Bürhanlarımızı Hedefine Yönlendir,

Kalplerimizin Ufkunu Aç,

Dilimizi Doğruluğa Bağla ve Gönül Kirlerimizi Temizle!

ALLAH’ım, Senden Her İşimizde Sebat, Kur’an Yolunda Kararlılık

ve Nimetlerine Karşı Da Duyarlılık Hissi Bekliyoruz.

Kapına Yönelenleri Boş Çevirme,

İtaatte Bulunanlara Bol Bol Karşılık Ver,

Sana Baş Kaldıranlara da Doğru Yolu Göster;

Muzdariplerin Dualarını İcabetle Taçlandır,

Sıkıntıda Bulunanları Lütfunla Şad Eyle,

Hasta Ruhlara Hususi Muamelede Bulun,

Küfür ve İlhad İçinde Bocalayanlara da Nurunu Göster;

Göster de Kalmasın Hiçbir Yanda Muzlim Nokta....!!

Ya Rab!

Önümüzde Şu Upuzun Hayat Yolculuğunda,

Bizi Kendi İdrak ve İhsaslarımızın Darlığıyla Baş başa Bırakma;

Akıllarımızı İnhiraf Ve Sürçmelerden,

Nefislerimizi Cismaniliğin Baskılarından,

Gönüllerimizi de Heva ve Heveslerin Öldürücü Oklarından Sıyanet Eyle..

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Allah’ım! kalbimi, dilimi, gözümü, kulağımı, sağımı, solumu, üzerimi, altımı, önümü, arkamı ve nefesimi nûrlandır. Bana nûrunu artır yâ Rabbi! Allah’ım! Efendime, dayanağıma ve güven kaynağıma merhamet et ve sev. Varlığımın ruhanî yeri, günümün ve yarınımın kaynağına merhamet et. Mevlâna Celâleddin ki, Allah, bize onu yararlı kıldı. Allah ecdâdına, evlatlarına, geçmişine, sevenlerine ve gönüldaşlarına mahşer gününe kadar Kur’an ile dolu aydınlık müyesser kılsın. Yâ erhame’r-râhimîn! Rahmet senindir. Hamd, âlemlerin Rabbinedir...
Âmîn... Âmîn... Âmîn...

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ın kullarından bırı ,Ya Rabbı sultanlıgının azametıne zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur ,dedı.
ıkı melek bu sozun sevabını yazmakta oyle muskul duruma dustuler kı,ne yapacaklarını bılemedıler.Bunun uzerıne Allah ın (cc)huzuruna çıkarak :'Ey bızım Rabbımız bır kul oyle bır soz soyledı kı ,onu nasıl degerlendırecegımızı bılemıyoruz'dedıler.Kulunun ne dedıgını en ıyı bılen Allah Teala :
Kulum ne dedı?buyurdu Melekler cevaben :
Sultanlıgının azametıne ,zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur .dedı dedıler.
Allah u Teala buna karsılık Meleklere:
Kulumun soyledıgı gıbı yazınız.Benım huzuruma geldıgınde onun mukafatını ben verecegım ,buyurdu.

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Awesome ' Alıntı:
ALLAH ın kullarından bırı ,Ya Rabbı sultanlıgının azametıne zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur ,dedı.
ıkı melek bu sozun sevabını yazmakta oyle muskul duruma dustuler kı,ne yapacaklarını bılemedıler.Bunun uzerıne ALLAH ın (cc)huzuruna çıkarak :'Ey bızım Rabbımız bır kul oyle bır soz soyledı kı ,onu nasıl degerlendırecegımızı bılemıyoruz'dedıler.Kulunun ne dedıgını en ıyı bılen ALLAH Teala :
Sultanlıgının azametıne ,zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur .dedı dedıler.
ALLAH u Teala buna karsılık Meleklere:
Kulumun soyledıgı gıbı yazınız.Benım huzuruma geldıgınde onun mukafatını ben verecegım ,buyurdu.

Ya Rabbı sultanlıgının azametıne zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur
Allah c.c. razı olsun canım yaaa :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Awesome ' Alıntı:
ALLAH ın kullarından bırı ,Ya Rabbı sultanlıgının azametıne zatının celalıne layık olan hamd sana mahsustur ,dedı.
ıkı melek bu sozun sevabını yazmakta oyle muskul duruma dustuler kı,ne yapacaklarını bılemedıler.Bunun uzerıne ALLAH ın (cc)huzuruna çıkarak :'Ey bızım Rabbımız bır kul oyle bır soz soyledı kı ,onu nasıl degerlendırecegımızı bılemıyoruz'dedıler.Kulunun ne dedıgını en ıyı bılen ALLAH Teala :
ALLAH u Teala buna karsılık Meleklere:

o yürek ne güzel demiş öle Rabbim cümlemize nasip buyurur inşallah...
ALLAH c.c Razı olsun emeğinizden.

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım
Günahlarımı,
bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı,
haddimi aşarak işlediğim kusurlarımı,
benden daha iyi bildiğim suçlarımı bağışla!
Allah'ım!
Ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı,
yanlışlıkla ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle!
Bütün bu kusurların bende bulunduğunu itiraf ederim.
Allah'ım!
Şimdiye kadar yaptığım,
bundan sonra yapacağım,
ölçüsüz bir şekilde işlediğim,
ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle!
Öne geçirende Sen,
geride bırakanda Sensin.
Senin gücün her şeye yeter.

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : ALLAH'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: ALLAH birdir, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer ALLAH'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: ALLAH bir, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan ALLAH'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle... dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, ALLAH birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Designed by....:HaLiD BiN VeLiD :yale​

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH’ım,
bize, sana itaat etmek muvaffakiyetini,
isyandan uzaklaşmayı,
niyetin doğruluğunu
ve ihtiramları korunması gereken kimseleri tanımayı ihsan et;
bize hidayete erişmek ve ona sabit kalmakla ikramda bulun;
dillerimizi doğruluk ve hikmetle güçlendir;
kalplerimizi ilim ve marifetle doldur;
karınlarımızı haramdan ve şüpheli şeylerden arıt;
ellerimizi zulüm ve tecavüzden alıkoy;
gözlerimizi kötülüklerden ve hıyanetten koru;
kulaklarımızı boş söz ve gıybete kapat.

AMIN...

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Ey Rabbim...
Semaya dogru actim ellerimi,ya Rab sen affeyle beni...
O kücük güvercin gibi yanip tutusayim bir tek senin askindan...
Ben de, o masum güvercin gibi zikredeyim her daim ismini...
Icimi öyle askinla yak ki Rabbim...
Senin icin akittigim gözyaslarim, sana gözlerimi feda etsin...
Senin ugrunda kör etsin de, dünyadaki o gaflet ve nefislik seyler gözlerim görmesin...
Öyle bir ugultu ver ki, hic bir kötü söz duymasin bu kulaklarim...
Sadece kendin zikrimi hissedeyim de huzura erenlerden olayim...
Dilimi öyle bir lal et ki, her türlü küfür ve isyandan uzak etsin beni...
Senin ismini ben kalbimle de zikrederim, ya Rabbi...
Yeter ki sen lal et dilimi...
Aminn... Aminnn...

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry :crycry amin

ya Rabbi yaratan yaşatan yöneten ve gözeten SENSİN
ilmi ameli bize öğret öğrettiklerinle yaşamak nasip et...

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
duakenyaxo7.jpg

Ya Rab! Beni hakka perde ve engel değil, bir vesile kıl.
Muhabbetin gönlümüzde hız olsun,
Güttüğümüz Hakk'a veren iz olsun,
Önümüzde uçurumlar düz olsun,
Yolumuzda dikenleri güller et!
Dalaletle bırakıp da insanı,
Yapma arzın en korkulu hayvanı;
Unutturma doğruluğu vicdanı
Bizi sana lâyık olan kullar et!

A Çevrimdışı

Asibirtutku

Üye
İslam-TR Üyesi
Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena, kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed’e, tertemiz, pırıl pırıl hane halkına, mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!

Rabbimiz! Sen’in fikr ü zikrinden uzaklaştıracak ne kadar meşguliyet varsa onların hepsinden bizi uzak tut.. bu acz ü fakr içindeki kullarını hiçkimseye muhtaç olmayacağımız, başka hiçbir kapının önünde el açmak sefaletine düşmeyeceğimiz ölçüde fevkaladeden lütuflarınla zenginleştir; zenginleştir Ya Rab, zira hakîkî veren yalnız Sen’sin, biz ise Sen’in kapının önünde bir “nigâh-ı âşina” bekleyip duran kapıkullarıyız.

Rabbimiz! Sinelerimize inşirah salmanı, yolumuzu, peygamberan-ı izamın, sıddıkların, şehitlerin ve salihlerin yolu eylemini istirham ediyoruz. Sen her şeye gücü yeten, her istediğini gerçekleştiren ve yakarışlara mukabelede bulunmak şanına çok yakışan yegane Zat’sın; ne olur, bizim dualarımıza da icabet eyle ve sağımızdan-solumuzdan, önümüzden-arkamızdan, üstümüzden-altımızdan gelebilecek bütün tehlikelerden ve Sen’in azabına uğramaktan; aynı zamanda bunların hasıl edeceği korku, gam ve kederden de sıyanet buyur!

Ey isteyenlere cevap veren ve dua dua yalvaranların dualarını kabul buyuran Yüceler Yücesi Rab! Bizim niyazlarımızı da kabul buyur.. kinle, nefretle oturup kalkan ve hep düşmanlık duygularıyla köpüren imansız ve amansızlara karşı yardımcımız ol.. bir de üzerimize sekine yağdır, yağdır ki, Sen’den başka kimseye karşı hiçbir korkumuz, hiçkimseden de en küçük bir beklentimiz kalmasın!...

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Amin..

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hilyemm_byfenertvbismilah0mk5dz.gif

Rabbim!...
Geldiğim, geleceğim, eğildiğim, ağladığım, yok olduğum, varlığında var olduğum tek
kapı ,tek yol SENSİN…
Varlığınla beni var et
Dualarımı kabul eyle
Tevbelerimi kabul et
Pişman olup, tekrar pişmanlıklarını yaşamayacak kullarından eyle beni
Kapındır; gideceğim tek kapı
Sevgindir; koyacağım kalbime en güzel sevgi…
ALLAHım!
Kalbimin kapısının kilidi, senin ismin olsun,
SENİ SEVİYORUM demeyi ve SANA ŞÜKRETMEYİ unutturma dudaklarıma...
Elimin, dilimin, gözümün, kalbimin, düsüncelerimin kirlerini arindir Allahim ...
Çoğalan acılarımı sil yüreğimden
Günahlarım çok, ellerim boş geliyorum sana hergün
Ölüme yaklaşan adımlarımı senin yoluna düşür…
Sadece senin yoluna…
Sadece senin…/COLOR]

Üst Ana Sayfa Alt