Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adsız.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Babasının''Mustafam dayan Mustafam'' nidalarında Halepli Mustafanın ayağı kesildi.

O çığlıkları bir babası duydu birde doktoru...Ümmet yine
duymadı.

Rabbim bizlere faziletlilerin bilincini şuurunu nasip et.

Ammar bin Yâsir (r.a), arkadaşları kendisini beklerken onların yanlarına geldi.

Ey Emir! Geciktin, dediler. O da:

Dikkat edin, ben size bir hadis anlatacağım: Öncekilerden sizin bir kardeşiniz vardı ki O Musa (a.s)’dır. O:

Ey Rabbim! Sana en sevgili olan kulunu bana bildir, dedi. ALLAH:

Niçin? diye sorunca:

Senden dolayı onu seveyim, diye cevap verdi. ALLAH:

Yakında yeryüzünün bir tarafında bana ibadet eden bir adam senin karşına çıkacak. Onun bir kardeşi yeryüzünün

diğer tarafındadır; kendisini tanımadığı halde onu işitir. Ona bir bela isabet edince, sanki kendisine isabet etmiş gibi

olur. Ona bir diken batsa sanki kendisine batmış gibi olur. Onu, ancak benim için sever. İşte bu, kullarımdan bana en

sevgili olanıdır, buyurdu. Sonra Musa (a.s):

Ey Rabbim! İnsanları yarattın sonra onlardan bazılarını ateşe koydun? dedi. Bunun üzerine ALLAH:

Ey Musa! Bir ekin ek, diye vahyetti. Musa (a.s) ekin ekti, suladı, ona özen gösterdi. Nihayet hasat edip harman etti. ALLAH:

Ekinin ne oldu ey Musa? diye sordu. O da:

Kaldırdım, cevabını verdi. ALLAH:

Ondan geriye ne bıraktın? diye sordu.

Hiçbir işe yaramayan kısmını bıraktım, cevabını verdi. ALLAH da:

Elbette Ben de ateşe kendisinde hiçbir hayır olmayan, hiçbir işe yaramayan kimseleri atacağım, buyurdu.” (Kitabu’z-Zühd ve’r-Rekaik/Abdullah ibni Mübarek 351.)

10930095_1555401488056870_8427835923621283765_n.jpg
19587_1555401361390216_9108398880502694243_n.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burası MYAMMAR mülteci kampı;buda çaresiz bir ANA (Buda bir kadın)

10603354_1555634038033615_8015704667822325363_n.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Babasının''Mustafam dayan Mustafam'' nidalarında Halepli Mustafanın ayağı kesildi.

duymadı.

Dikkat edin, ben size bir hadis anlatacağım: Öncekilerden sizin bir kardeşiniz vardı ki O Musa (a.s)’dır. O:

Niçin? diye sorunca:

Yakında yeryüzünün bir tarafında bana ibadet eden bir adam senin karşına çıkacak. Onun bir kardeşi yeryüzünün

diğer tarafındadır; kendisini tanımadığı halde onu işitir. Ona bir bela isabet edince, sanki kendisine isabet etmiş gibi

olur. Ona bir diken batsa sanki kendisine batmış gibi olur. Onu, ancak benim için sever. İşte bu, kullarımdan bana en

Ey Rabbim! İnsanları yarattın sonra onlardan bazılarını ateşe koydun? dedi. Bunun üzerine ALLAH:

Ey Musa! Bir ekin ek, diye vahyetti. Musa (a.s) ekin ekti, suladı, ona özen gösterdi. Nihayet hasat edip harman etti. ALLAH:

Elbette Ben de ateşe kendisinde hiçbir hayır olmayan, hiçbir işe yaramayan kimseleri atacağım, buyurdu.” (Kitabu’z-Zühd ve’r-Rekaik/Abdullah ibni Mübarek 351.)

Ekli dosyayı görüntüle 10973 Ekli dosyayı görüntüle 10975
Burası MYAMMAR mülteci kampı;buda çaresiz bir ANA (Buda bir kadın)

Ekli dosyayı görüntüle 10983
Dayanılacak gibi değil bu resimler/ olaylar! Ümmet olarak nasıl bu hale geldik, artık en kötü en dayanılmaz manzaralar bile bizi etkilemez oldu.. Bütün bu olaylara Şahit olup hala yemek yiyip su içip gezip tozup gülebiliyoruz...ne kadar duyarsız ve vurdumduymaz olduk.. En vahşet olaylar bile normal günlük olaylar haline geldi, basitleşti...

O bacağı kesilen çocuğun babası, o Açlıktan kemikleri tek tek sayılan çocuğun annesinin durumuna düşürmesin Rabbim bizleri.. Imtihanı kaybetmekten çok korkuyorum...Sadece gözümden birkaç damla yaş süzülüyor.......Yazamıyorum.........

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Malesef öyle kardeşim.Diyecek bir cümle yok.Tefekkür tefekkür tefekkür.

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Off ya çok kötü oldum Allah yardım etsin

duymadı.

Niçin? diye sorunca:

Ekli dosyayı görüntüle 10973 Ekli dosyayı görüntüle 10975

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ÇANAKKALE DE İMAN İLE KÜFRÜN SAVAŞININ ŞİDDETİNİ GÖSTEREN BİR KARE. İKİ MERMİ HAVA DA ÇARPIŞMIŞ. ALLAHU EKBER

11162082_382185045308003_3104473412670960738_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt