Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Osmanlıda da böyle bir deyim varmıymış? :) yoksa yeni bir çalışmamı?

Emin Barin' in yazmis olduğu meşhur bir levha var.
Gogulatirsan vuku bulan hikaye üzerine yazilma sebebini,
Biraz argo bir cumle ama hikayesi guzel,komik aslinda. Kurduğu o cumle ile hayatlari kurtuluyor.

Bu lehva uzerine mi oncesi var miydi bilmem de tarih dergisinde nazire şeklinde, hatta padişah/ paşalarinda birbirlerine gonderdikleri bu şekil levhalar var.
Yukardaki latife üzerine yapılmış ama tarihi icinde benzerleri mevcut.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

:)
Hizli okuyamam, hizli goz atarim.)
Hızlı yazarim ama bazi kısımlarda ne yazmisim böyle dediğim olur,
Hizli yurumem icin hava sıcaklığının düşük olmasi gerekir, dondum deyu atom karinca gibi tabanvay yaparim ama hava sıcaklığı 21 derece ustu ve dahi 3o oldu mi kaplumbağa olabilirim.
Hizli yemek ise yemege gore değişir açlığı bastirmak icin ayaküstü elma da gevelerim, çay koyup aağır ağır kahvalti da ederim.

Benden bir sey olmuyor yine.)

Ama tabi şu gerçek, bir işi hakkiyla bitirip diğerine başlamak, omur kisa zaman değerli hakkiyla kullanmak lazim.

Eyvallah can kardeşim.:)

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Suriye'de rejime karşı savaşan Hristiyan savaşçılar:

wpid-http3a2f2f40-media_-tumblr-com2ftumblr_maloufnonn1qad8qko1_1280.jpg

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sayıları pek fazla değildir, belki de sadece fotoğraftakıler ve kameranın arkasındakinden ibarettir.(En sağdaki kameranın tuşuna basıp koşup poz vermiş gibi duruyor aslında.)
aqhi gece gece güldürdün beni ya :ssrtcbya:
olsun Hristiyan da olsalar adamlar taraflarını belli etmişler, mazlumun safında yer almışlar helal olsun...
not: no comment yazmaya üşenip bunları yazdım
:):)

Üst Ana Sayfa Alt