Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O0ygk4.jpg

nRJnAN.jpg

brL3lm.jpg

BryYML.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Aynen doğru. Misal bir konuda zamanında eski alimler çalışmış eser vermiş. Şuan dil sorunundan dolayı okunamıyor. Bu sebeple ya baştan şuanki dilimize göre yeni eser yazılıyor ya da tercüme ediliyor. Ki tercüme aslında daha çok zaman alabilir.

Bu dediğim tek harflerle alakalı değil. Sonuçta 70-80 yıl önceki Türkçe'yi bile anlamıyoruz. Dilimizi yabancı kelimelerden arındırma adına yapılan çalışmalardan dolayı. Mesela bu sebeple tabib kelimesi atılmış yerine batı kökenli (ingilizce) doktor kelimesi getirilmiştir. Yani bu mu dilimizi yabancı kelimelerden arındırmak ! O da Türk kökenli değil o da. Arap düşmanlığı her taraftan kokuyor bunlarda. Arap kültürü örfü dili vs olmasın da ne olursa olsun mantığıdır bu.

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum gönderi paylaşamıyorum nerden paylaşılıyor bir konu var halid muhammed er raşidin yazı çok güzel paylaşmak istiyorum ama beceremedim anlatabilecek varmı acaba ? Allah razı olsun

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt