Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
6Mf4T8h.png

hilafet devleti diye bahsettiği dewle cemaatidir. çok ilginç bi vaka

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kongo Cumhuriyeti hükümeti, güvenlik önlemleri kapsamında kamuya açık alanlarda yüzü tamamen örten peçe takılmasına yasak getirdi.
Kongo İçişleri Bakanı Zephirin Mboulou, yüzün tamamını örten peçenin takılmasının kişisel seçim olduğunu, kişilerin EVLERİNDE PEÇE TAKABİLECEĞİNİ ancak güvenlik için kamuya açık alanlarda bunun yasaklandığını belirtti." :kötü::ssrtcbya::acpsnr:

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi

:D iyi ki IŞİD'e biat etmiş. ALLAH akıl, fikir, şifa versin. Güldürdü beni :D

Harbiden sorun var gibi.. :)

ne zaman canım sıkılsa açıp izliyorum zamu sayyarrrr şekau şekau şekau kau kau kaka kau :D

adam ülkücü :) kurt gibi uluyor. ocaktasın yavru kurt :D

solundaki ucuz yırtmış kafaya sıkabilirdi !

Subhanallah bu nedir böyle vallahi ben utandım izlerken
Devle bunların biatını kabul etmiş mi?

Etti diye biliyorum akhi.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır. (Hucurât Suresi, 13)

Kültür farkı. Öyle zannediyorumki bizlerinde bazı hal ve hareketleri onlara garip geliyordur ama umarım onlar -sizin onlarla dalga geçtiğiniz gibi- bizlerle dalga gçmiyorlardır.

Taassup'tan Allah'a sığınırım.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır. (Hucurât Suresi, 13)

Kültür farkı. Öyle zannediyorumki bizlerinde bazı hal ve hareketleri onlara garip geliyordur ama umarım onlar -sizin onlarla dalga geçtiğiniz gibi- bizlerle dalga gçmiyorlardır.

Ahi hal ve hareketi birak sözlerde sorun var. Konusmanin iceriginde yani.

Tassub ile ne alakası var anlamadım?

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

bak sonradan onu da düşündüm çünkü diğer videoları da izledim.ama kendi adıyla -shekau- kurşun sıkma(keleş) taklidi yapmak yöresel değil o adamın kendine olan taassubu,Allah bilir.videonun başında tekfir ettiği. 'salafis ' selefiler herhalde.Kim bu tekfir ettiği selefiler ?

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

kardes mesajımi dalga geçmek gibi algıladıysan silerim ama ne taassubu varmış ama içini doldur ki yanlış anlama olmasin ayrıca bunun kesin kültür farkı olduğunu nerden biliyorsun video benim gözümde bi garip yani

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak sonradan onu da düşündüm çünkü diğer videoları da izledim.ama kendi adıyla -shekau- kurşun sıkma(keleş) taklidi yapmak yöresel değil o adamın kendine olan taassubu,Allah bilir.videonun başında tekfir ettiği. 'salafis ' selefiler herhalde.Kim bu tekfir ettiği selefiler ?

bence selefileri tekfir etmiyor. altyazıda selefi olarak geçebilir. selefiden baska bisey diyor.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence selefileri tekfir etmiyor. altyazıda selefi olarak geçebilir. selefiden baska bisey diyor.

YEN IZALA NİJERYADA HEM SİİLAHLI HEMDE SİYASİ MÜCADELE VERMİŞ BİR GRUP . SİLAHLI MÜCADELE SEBEBIYLE SELEFI OLARAK ANILMAKTALAR .ANCAK TALIBAN GİBİ DIYOBENDILER VE MISIR IHVANLARI GIBI SIYASI ÇALIŞMALARI VAR YAZIYOROKUDĞUM YERLERDE KISACA .

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
Ahi hal ve hareketi birak sözlerde sorun var. Konusmanin iceriginde yani.

Tassub ile ne alakası var anlamadım?

kardes mesajımi dalga geçmek gibi algıladıysan silerim ama ne taassubu varmış ama içini doldur ki yanlış anlama olmasin ayrıca bunun kesin kültür farkı olduğunu nerden biliyorsun video benim gözümde bi garip yani

YEN IZALA NİJERYADA HEM SİİLAHLI HEMDE SİYASİ MÜCADELE VERMİŞ BİR GRUP . SİLAHLI MÜCADELE SEBEBIYLE SELEFI OLARAK ANILMAKTALAR .ANCAK TALIBAN GİBİ DIYOBENDILER VE MISIR IHVANLARI GIBI SIYASI ÇALIŞMALARI VAR YAZIYOROKUDĞUM YERLERDE KISACA .

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış) tır. Allah’a isyandan sakının. Allah yaptıklarınızı hakkıyle bilmektedir. (Mâide Suresi, 8)

Selefi Cihad Hareketi neden Selefileri tekfir etsin? Burada aslolan onların hal, hareket ve konuşma usluplarıyla dalga geçmeçmeniz. @omermuslim Hocam samimiyetine inanıyorum, mahfuz ve masum değiliz hiç birimiz. Bu örgüt El-Kaide'ye biat etseydi öyle sanıyorum ki bu alaycı tavırlar o zaman sergilenmezdi. İnşeallah alaycı mesajları kaldırın, bende mesajımı kaldırayım.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış) tır. Allah’a isyandan sakının. Allah yaptıklarınızı hakkıyle bilmektedir. (Mâide Suresi, 8)

Selefi Cihad Hareketi neden Selefileri tekfir etsin? Burada aslolan onların hal, hareket ve konuşma usluplarıyla dalga geçmeçmeniz. @omermuslim Hocam samimiyetine inanıyorum, mahfuz ve masum değiliz hiç birimiz. Bu örgüt El-Kaide'ye biat etseydi öyle sanıyorum ki bu alaycı tavırlar o zaman sergilenmezdi. İnşeallah alaycı mesajları kaldırın, bende mesajımı kaldırayım.

Vallahi ben bu videoyu 5 ay önce gördüm,izleyince subhanallah dedim ne yapıyor bu adam, müslüman ağırbaşlı olur, vakar sahibi olur bu nedir ya birde tekfir etmesi yok mu?Bu taife Kaideye biat etmek istese bile Kaide kabul etmez,hakkı ayakta tutun emrini bize hatırlattınya bende sana hatırlatıyorum, bunlar gibi önüne geleni tekfir edenin biatınıda ancak işid gibi tekfirde aşırıya gidenler kabul eder,hakkı ayakta tut vede söylesene Kaide bunların biatını kabul eder mi?... İşte hakkı ayakta tutmak budur aşırıcıyı(boko haram) aşırıcı(işid) ile ilişkilendirmek...Ehli sünnet(kaide) ile değil...Allah(s.v.t) işide,boko haram vs aşırıya kaçan kimselere hakkı görüp tabi olmayı nasip etsin allahumme amin...

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Abi keleş fırlatmak dünyada hiç bir yerde normal değildir. Bu vatandaşın başka videolarda da delice hareketleri var.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

Hatirlatmalar için Allah razı olsun.ingilizce tercümede salafis yazıyor ve selefiler demek.gerçekte başka bir şey diyor ise Allah bilir.selefi cihad hareketi niye selefileri tekfir eder ?..son zamanlarda en merak edilen soru bu zaten.suriyede olsun ırakta olsun başka yerde olsun..neyse selefiler demiyordr belki o yüzden geçelim.kaideye biat etseydi alay etmezdiniz sözünüz bir zandır.bu videoyu izlerken ben ya da başkası,iside biatli olduklarını bilmiyor olabilir..hem zaten eleştiriler de videodaki hareketlere karşı.bu insanlarla alay edipte kazanacağım bir şey de yok zaten.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi

@ENSAR @ebu isa @eş Şebâb el Muîdd Daha öncede belirttiğim gibi burada aslolan onların hal, hareket ve konuşma usluplarıyla dalga geçmeçmeniz. Dahada uzatmayalım İnşeallah. Bu konuşma tartışmaya dönüşürse heriki tarafada yarar sağlamaz -sanıyorum. Allah Razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt