Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah Gülen yeni yayınlanan sohbetinde İstanbul'un fethinin yıldönümünde fetihle ilgili ilginç yorumlarda bulundu. Gülen, "Allah'ın rızasına talip olmuş bir insan İstanbul'un fethine , Viyana'nın fethine, Belgrad'ın fethine gönlünü bağlıyorsa, birkaç adım geriye atmış, bir yönüyle komplekse girmiş, bir zillet gösteriyor demektir" dedi.

FETİHE GÖNÜL BAĞLAYAN KOMPLEKSLİ VE ZİLLET GÖSTERİYOR

İşte Gülen'in konuşmasında o bölüm:

"Bu açıdan da dünyayı, böyle gamsızlara, kasavetsizlere, dünyayı sadece dünyadan dolayı sevenlere, "din" derken bile esasen onu dünyaya karşı malzeme olarak kullananlara bırakmamak lazım. Onların talip olduğu şeylere zerre kadar talip olmadan… Zaten talip olması gereken şeye talip olanlar o türlü şeylere talebi kendileri için tezellül sayarlar. Allah'ın rızasına talip olmuş bir insan (maddî açıdan) İstanbul'un fethine gönlünü bağlıyorsa, birkaç adım geriye atmış, bir yönüyle komplekse girmiş, bir zillet gösteriyor demektir."

Nasıl bir münafık bu .....

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatirlatmalar için Allah razı olsun.ingilizce tercümede salafis yazıyor ve selefiler demek.gerçekte başka bir şey diyor ise Allah bilir.selefi cihad hareketi niye selefileri tekfir eder ?..son zamanlarda en merak edilen soru bu zaten.suriyede olsun ırakta olsun başka yerde olsun..neyse selefiler demiyordr belki o yüzden geçelim.kaideye biat etseydi alay etmezdiniz sözünüz bir zandır.bu videoyu izlerken ben ya da başkası,iside biatli olduklarını bilmiyor olabilir..hem zaten eleştiriler de videodaki hareketlere karşı.bu insanlarla alay edipte kazanacağım bir şey de yok zaten.

bu selefiler lafına taktınız yazdım ama şöyle diyeyim mısırda da selefiler seçime ggirdi aynı tür selefiler . adam boko haramın lideri hareketleri normal değil ama saygıyı gerektirecek çok özelliği var .

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
bu selefiler lafına taktınız yazdım ama şöyle diyeyim mısırda da selefiler seçime ggirdi aynı tür selefiler . adam boko haramın lideri hareketleri normal değil ama saygıyı gerektirecek çok özelliği var .
yok aslında takmadim."bak adam selefileri tekfir ediyor gördün müü ? " diye çabalamadım.iyi güzel.o selefiler olsun.

saygı duyulacak biri olduğuna beni ikna etmen bir şeyi değiştirmez sanki.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ScreenShot_20150601120106.png
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Edebi ve erdemi unutan, riya ve gösterişi tercih eden hâlimize tevbe edelim" dedi.

Benim beyin iptal oldu:confused:

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
imam sınıfının halkla bütünleşmemesi lazım bu kanaate vardım . zincirleme reaksiyon içine giriyorlar adam bi hata ediyor alttaki meeleyerek ne diyor bu adam diye zerre düşünmeden kabul ediyor sonra ne diyo bu deyince sen hocadan iyimi bilcen lafı ortaya atılıyor herifin nefsi azıyor inatçılık ediyor ve sair ve sair ve sair. Kendi sınıfları içerisind ekalıp topluma açılmasalar bu derece acaipleşebileceklerini sanmıyorum .

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok onun sitesi ama yanılmıyorsam soru cevap bölümünde bazen başkaları da cevap veriyor .....
gerçi balık başdan kokar ...
bu konuda ki yuvarlak cevaplarından belli gibiydi zaten bir de cevap onun adına verilmiş olsa bile durum tersi olsaydı bi açıklaması falan olurdu Allahualem

Üst Ana Sayfa Alt