Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
321749_10150384585273630_710498629_8235913_2089268720_o.jpg

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yönetim:
Uygunsuz resim kaldırıldı. Üye ikaz edildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sözde Kurancı bir kafir prof Salih kul kıssasını Kurandan çıkarmak lazım diyor .... :acpsnr:

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Video'yu bitürlü koyamadım. Youtube'a Ilhami Güler yazın bulursunuz yukarda bahsettiğim zırvasını. Ekleyen de olursa iyi olur.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes gerrcekten şok oldum ..
Bu halıdıyye kolundakıler kadar sapkın ve sapkınlıgına baglı bır topluluk görmedım
Sekız senedır benım başımda
Hatta cocuklugumdan berı icındeydım
Wallahı ömrumu yedıler hatta yetmedı kemıklerıme kadar kemırdıler
Sekız senedır benı çewırmek ıcın bın türlu yol yaptılar O kadar sapıklarkı
Aman Yarabbı..kurtar benı anlamıyorlar anlıyorum ama vazgecmıyorlar
Kaç kurtul başka care yok dıle kolay tam sekız senedır benı yedıler ..pskolojımı bozdular bunlar anlamaz
Rabbim sana yardım etsin Sümeyye kardeşim, Rabbim seni onların şerrinden korusun.Senin 8 yılını tasavvufçular almış, benim ömrümden 8 yılımı da Risale-i Nurcular aldı.(2000-2008). Risalecilerden önce de nakşinin halidiyesinin iskenderpaşa koluna takılmıştık, ama nakşiler arasında sapıklığı en az olan ve tevhide en yakın olan bu İskenderpaşa Cemaati yani Esad Coşan Grubu diyebilirim.Sen halidiyenin hangi koluna takılmıştın? Şimdi Menzil veya İsmailağa deme bana??? Bu ikisinden birini söylersen direk bende şok etkisi yapacak...

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cocuklugumdn berı ıcındeydım kendı ıstegımle degıldı aılemın zoruyla despotlukla ..Onlar nefret ettıgım kadar kımseden etmedım .sekız senedır yanı ben ıslama gırınce bu sapıklar aılemı aılemı üstume kışkırttı Sultan baba dedıklerı Dınde sapıtmıs bu mahkugun oglu hüseyın baba dedıklerı oglu hakkımda hertürlu emrı verdırttı ..
Esad cosanın ınancları halıdıyyeden cok uzak ..hatta ıyıler bıle..Ayrıca ben takılmadım ne cahıllıyyemde nede sonrasında ..Bırgun etrafımda kılere haber gönderdım kuran okumak sohbet dınlemek ıstıyorum hazır da toplanıyorlarmıs gıttım bırde baktım
Fetullahcılarda abla olmusum .. Al dedıler bu fetullah hocanın kıtaplarını okuyucaksın ..hayır ..! Osman Alı Omer Hamza Ben sahabe okuyacam..
Hızmet adına acacaksın .hayır !
Carsaf gıyılır .
Sonra ıslama gırdım..
En son dedıklerı suydu ; Bızı mahser gunu kurtaracaklar hızmet ettık bu dawa ıcın yaptık AMA SENI ASLA KURTARMAYACAKLAR ..☺

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cocuklugumdn berı ıcındeydım kendı ıstegımle degıldı aılemın zoruyla despotlukla ..Onlar nefret ettıgım kadar kımseden etmedım .sekız senedır yanı ben ıslama gırınce bu sapıklar aılemı aılemı üstume kışkırttı Sultan baba dedıklerı Dınde sapıtmıs bu mahkugun oglu hüseyın baba dedıklerı oglu hakkımda hertürlu emrı verdırttı ..
Esad cosanın ınancları halıdıyyeden cok uzak ..hatta ıyıler bıle..Ayrıca ben takılmadım ne cahıllıyyemde nede sonrasında ..Bırgun etrafımda kılere haber gönderdım kuran okumak sohbet dınlemek ıstıyorum hazır da toplanıyorlarmıs gıttım bırde baktım
Fetullahcılarda abla olmusum .. Al dedıler bu fetullah hocanın kıtaplarını okuyucaksın ..hayır ..! Osman Alı Omer Hamza Ben sahabe okuyacam..
Hızmet adına acacaksın .hayır !
Carsaf gıyılır .
Sonra ıslama gırdım..
En son dedıklerı suydu ; Bızı mahser gunu kurtaracaklar hızmet ettık bu dawa ıcın yaptık AMA SENI ASLA KURTARMAYACAKLAR ..☺
Haaaa, sen şu Sultan Baba dedikleri İhsan Tamgüney ismindeki sapığı ve bel'am'ı diyorsun.O herif sapıklığı içinde geberdi gitti.Şimdi de yerine Hüseyin Tamgüney dedikleri oğlu geçti, şu senin arkandan her türlü tuzakları çeviren adam.Bunları az çok duymuşumdur ben; genelde bunların Ankara'da faaliyetleri Sincan taraflarında.Orada onların çocuklar için medrese tarzı yerleri de var diye biliyorum kaçak göcek.Bu cemaatin genç kızları da genelde Hacı Bayram Camii gibi camilerde cuma çıkışı millete dergi veya yiyecek filan satmaya çalışırlar cemaatlerine hayır olsun diye.Bu Hüseyin Tamgüney denilen eleman 2010'da Gazzeye giden İHH'nin Mavi Marmaya Gemisinde de bulunmuştu ama demekki herşey Mavi Marmarada bulunmak değilmiş.Önce ahirette sana yaptığı zülümlerin hesabını versin bakalım, postta oturmak nefislerine hoş geliyor, o oturduğu tarikat postunun hesabını versin bakalım mahşerde.Haaa, Bi de saptırdığı onbinlerce müridinin hesabını...

Fethullahçılar mı; Tabi canım, onlarda ne çarşafı ne peçesi....Onlara takıldım mı tesettür anlayışın tam takır şıkır şıkır olacak, öyle bir tesettür anlayışın olacak ki; baktım mı bütün erkeklerin dikkatlerini çekmeli.Eşarplar rengarenk olacak; Neee, deve hörgücü gibi mi dedin? Fethullahçıların o hadisler umrunda olmaz, onlar için HİZMET(HEZİMET) adına herşey caizdir.Hizmet adına; gerektiğinde namazlar da kazaya bırakılabilir, başörtüsü de açılır, zorlanılan yerlerde içki de içilir(Nasıl olsa Hocaefendi Hazretleri(!) son nefeste onları kurtaracak ve mahşerde onlara şefaat edecek yaaa.) Gerektiğinde kadınlarla tokalaşılabilir, onların her sohbetine Peygamber gelir, Hatta 500 ERKEKLE ZİNA EDEN VE BUNU ÖVÜNEREK AJANDASINA YAZAN AJDA PEKKANIN BİLE BULUNDUĞU ORTAM OLAN TÜRKÇE OLİMPİYATLARINA PEYGAMBERİMİZİ GETİRİRLER(!) SALLA SALLA UYDUR, NASILSA ONLARA İNANACAK SAF VE MİLYONLAR ÇOK.Bakalım Fethullah Efendi; bırak saptırdığı müridlerini, mahşerde bakalım kendisini kurtarabilecek mi? Rabbim hepimizi sırat-ı müstakiminden ayırmasın.Hidayete erdikten sonra kalplerimizi kendi yolundan kaydırmasın.Amin.

Vallaha daha önce hatırlıyorsun uhtim; sana daha önce Kuran ve Sünnet yolunda gidebileceğin bazı sohbetler tavsiye etmiştim.Senin de dediğin gibi orada peçenden dolayı birtakım yüz ekşitmeleri filan olmuş.Öyle bir durum olacağını tahmin etmiyordum orada, neyse olan olmuş artık.Geçmişi bırakalım artık inşallah.Ben yine bi bakıyım da; senin gidebileceğin güzel bi ders ortamı olursa, ben yine tavsiye ederim inşallah.Aklımda olsun inşallah, bakarak oluyum.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sunu cok ıyı anladım kımseden faıde yok
Ne gurup ne cemaat hem kımseye ınanmıyorum
Kendımı kurtarabılırsem ne ala..

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sunu cok ıyı anladım kımseden faıde yok
Ne gurup ne cemaat hem kımseye ınanmıyorum
Kendımı kurtarabılırsem ne ala..
Aynen öyle; Kimsenin kimseye faydasının olmadığı o günden korkmak ve o gün için hazırlık yapmamız gerekiyor.Zaten Rabbimiz de bizi o güne hazırlık yapmamız için uyarıyor ve bizi o günden sakındırıyor.Hatta der ya bir yerde Allah(s.w.t.); O gün ne mal, ne evlatlar, ne eş...Ancak ve ancak kalb-i selim fayda verecek o gün, yani selim bir kalple Allah'a kavuşanlar müstesna...
Kendimizi ve eşimizi ve çocuklarımızı yani kendimizi ve ailemizi kurtarabilirsek bizden iyisi yok diye düşünüyorum.Yani benim kendi görüşüm bu.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
83. “Ey Rabbim! Bana hikmet (ve olgunluk) ver ve beni iyiler (zümresin)e kat.” [bk. 26/21]

84. “Bana, (benden) sonra gelecek (ümmet)ler arasında ’iyilikle yâd edilmeyi’ nasip eyle.”

85. “Beni Na’îm cennetinin vârislerinden kıl.”

86. “Babamı da bağışla. Çünkü o sapmışlardandır.” [krş. 9/113-114]

87. “(İnsanların dirilip) kabirlerden kaldırılacakları gün, beni utandırma!”

88. “O gün ne mal ne de oğullar fayda verir.”

89. “Ancak Allah’a (imanlı) temiz ve sağlam bir kalple gelenler hariçtir.”
(Şuara 83-89)

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sokakda gözleme satan kadınlara dedımkı ; Dızın kocanız yokmu .?ewınız yok mu ?? Hangı kıtaptan aldın hükumu ..
Dedı ; Bız cıhad edıyoruz..!
Hangı cıhad sokaklarda ..?
Ooo..kadınlarıda Şerlı Aman Allahım
Korkunclar

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sokakda gözleme satan kadınlara dedımkı ; Dızın kocanız yokmu .?ewınız yok mu ?? Hangı kıtaptan aldın hükumu ..
Dedı ; Bız cıhad edıyoruz..!
Hangı cıhad sokaklarda ..?
Ooo..kadınlarıda Şerlı Aman Allahım
Korkunclar
Bigün yaşadığım bi hadiseyi anlatıyım bari, madem bu Sultanbabacılardan konu açıldı.
Yine böyle bi Cuma namazı çıkışıydı sanırım Hacı Bayram Camiinde, ama Cumayı Hacı Bayramda değil; Müslümanların kıldığı camide kılıp, cuma namazı çıkışı kılınacak olan cenaze namazına hacı bayrama gelmiştim sanırım, olay bundan ya 2-3 sene ya da 3-4 sene önceydi, şimdi tam zamanını kestiremiyorum. Tabi insanlar cuma ve cenaze çıkışı akın akın camiden dağılıyorlar.Bu Sultanbabacıların siyah giyinmiş muhtemelen 18-20 yaşlarında olan 2 genç kızı millete özellikle de erkeklere gözleme, seyyide takvimi ve seyyide dergisi filan satmaya çalışıyorlar.Bu cemaatin kızlarına epeyce bi zamandır laf sokmak aklımdaydı; Dedim heralda o gün bugündür.Gidiyim şunlara lafı sokuyum, belki tebliğ olur, belki hidayetlerine vesile oluruz.Yani konuşacağım kelimelere kadar hazırlamıştım beynimde.Hatta onların vereceği cevaplara karşı vereceğim karşı cevapları bile hazırlamıştım.Aynı Sümeyye senin dediğin gibi diyecektim; Sizin eviniz yok mu, gidin evinizde oturun, sizin burada sokakta yol ortasında erkeklere bir şeyler satmanız caiz değil gibisinden filan...Tam genç kızlara yaklaştım, kendimi onlarla konuşmaya aşırı şartlandırmıştım, şöyle bi 10-15 metre kalmıştı, son anda vazgeçtim konuşmaktan.Niye? Bi kere bunlar kadın, konuşmam pek caiz olmayacaktı, ikincisi; Bunlarla konuştuğumu gören birisi bu genç kızlara asıldığımı veya onlara sulandığımı filan zannedebilecekti.Üçüncüsü de; Laftan anlamıyacaklardı.Çünkü beyinlerini tarikat şeyhlerine kiraya vermişlerdi.Dedim kendi kendime; boşver git buradan, uzaklaş şunların olduğu yerden.Hakkaten de uzaklaştım ve gittim de...Dedim senin islami bir kimliğim ve kişiliğin var.Seni tanıyan birisi senin bu genç kızlarla konuştuğunu görse seni tanıyanlara hiç bir şey açıklayamazsın.Kimse senin o faaliyeti tebliğ amacıyla yaptığını bilmezki.Yani yapacağım bunlara 1-2 dakika güzellikle nasihat etmekti.İslama ve müslümanlara zarar gelmesin diye o amacımdan da vazgeçtim açıkçası...

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sofilerden İnciler
( Maturidi doğum Tarihi: 333
Eş'ari mu'tezile'yi bırakması: 300)
Screenshot_2016-04-27-20-22-51.png

Üst Ana Sayfa Alt