Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim yurttaki güvenlikçiler de gece uyuyorlar bir de horluyorlar :D

birbaşka bekciyle daha garibini yaşadım
kardeş dedim geç yatıyoruz ezan okununca beni uyandır
tamam uyandırırım dedi
sabah kalkdımki güneş doğmuş
gittim bunun yanına neden beni uyandırmadın diye sordum
cevaba bak : uyandırmak için geldim, baktımki derin derin uyuyorsun, günahdır diye uyandırmadım dedi :)
ne diyeceğimi şaşırdım

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
ben de çok araştırdım. Hala da sembollerinin kullanıldığı yerleri takip ederim.
Son zamanlarda biçok kişinin illuminatiyi araştırması ise bana garip geldi. Bunlar yüzyıllardır aynı şekilde hareket ediyorlarmış diye anlatılıyor.
O zaman neden son dönemde gündemde ! . Ben kendimce , Sonra şu kanıya vardım.

Her olayın altında ABD bu işin içindedir düşüncesi ile , ABD (ya da emperyalizm / bilmem hangi oluşum vs vs ) ilah lığının proagandası yapılıyor.
Büyük olayların hangisinde bu iş ABD nin işi diye konuşulmadı ki?
Örnekler;
Gölcük depremi,
Japon depremi ve sonrasında teunami,
ikiz kuleleri ABD yıktı,
Kaideyi ABD kurdu,
İŞİD i ABD kurdu,
Google Erath ile biz bile bu kadarını görebiliyorsak ABD herşeyimizi izliyordur,
Dinlemeler ABD nin işi, zaten o herkesi dinliyor,
uzar gider liste. Bunların içinde ABD nin parmağı olanlar da var. Bunu kabül ediyorum. Ama vurgu yaptığım konu başka.
Her şeye Gücü yeten Sıfatı ABD ye veriliyor. Ve herkes bunun sözcülüğünü yapıyor. Bu ilahlık değil de nedir.

Bu bakışla ben İlluminati olayını aynı listeye koydum kendimce. Yani ortada bi oluşum vardır büyük ihtimalle. Evet.
Etkinler , Evet. Ama herşeyi de bu illuminaticiler planlıyor ve uyguluyor diye br düşünceye karşıyım.
Onların yaptıkları; olan olayları kendileri yapmış gibi göstererek, İlahlaştırılmalarıdır.

Hz İbrahim di sanırım.
Nemruta'a "Benim Rabbim hayatı veren ve istediğinde geri alandır" dediğinde, Nemrut;
"Ben de yaşatır ve öldürürüm demişti. Ben seni istediğim zaman öldürürürüm. Ama şimdi öldürmüyorum. Bak işte seni yaşamın benim kararıma bağlı" demişti. (aklımda kaldığı haliyle yazdım. Hatalar olabilir)
Fark göremiyorum

İşte mükemmel bakış açısı diye ben buna derim allah zekanı artırsın İnşaAllah.Herşeyi bitiren cümle bu ***Onların yaptıkları; olan olayları kendileri yapmış gibi göstererek, İlahlaştırılmalarıdır.*** işte bütün marifetleride bu zaten algıyı yönetip herşeyi kendilerine bağlamak son dönemlerde artmasının sebebide budur.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi

Allah affetsin bu yalanlarla banada akşama kadar bulaşık yıkatmışlardı bi keresinde.Bi Keresinde de nar bahçesinde güneşin alnında çalıştırıp yemek nerde diye sorduğumda da gurban çorba var çorba demişlerdi şerefsizler üç kuruşa bile değil bedavaya çalıştırıyolar.Kendileri 1 trilyon çocuklarıda 200 300 bin tl lik arabalarla ciplerle geziyolar.Çocuklarının bitanesini bi kere camide görmedim ordayken habire cipi yıkayıp parlatıp geziyodu lavuk bide bir kasıntı anlatamam desen 7 köyün ağasıdır lavuk.Namaza gelmez çok önemli dinin direği dedikleri hatmeye gelmez sanki Haşa cennetten yer ayırtmış babası ona.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
DAVUTOĞLUNA BAŞBAKANLIK RESULULLAH TARAFINDAN VERİLMİŞTİR ( HAŞA)

O değilde bu cübbeli tayfasının hepsi aynı fabrikanın ürünü MAL gibiler giyim,tarz,konuşma uslüb falan aynı cübbesiz şeytanın kopyaları gibiler yahu birtaneside bir lafına muhalefet etsin adam yarın çık haşa bunlara deseki bundan sonra namazı size 50 rekat yapıyorum tamam der kılar bu ahmaklar biride çıkıp ulan sen kimsin ki yapıyosun demez.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD Türkiye Büyükelçiliği'nin resmi facebook hesabı : "Biz PKK ve YPG'ye silah desteği sağlamadık"

https://www.facebook.com/usdos.turk...13422634015/10154265802874016/?type=3&theater

"ABD hükümeti, YPG veya PKK’ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta. bizler, PKK’nın terör saldırılarını ve türkiye’de gerçekleştirdiği menfur şiddet eylemlerini tekrar tekrar kınadık."

Trump daha başa geçmeden ciddiyet kaybolmuş.

Ayrıca yazan türkçeyi bilmiyor olmalı, "k" harfi "ke" şeklinde okunur.
Pkk'ye
Pkk'nin

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Döner gelirse senindir !!! Biz lahmacun söyledik..

Üst Ana Sayfa Alt