Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27 Mayıs darbesini yapan 38 kişilik Milli Birlik Komitesi’nin üyesi Orhan Erkanlı, 1972’de yayınlanan “Anılar-Sorunlar-Sorumlular” isimli eserinde emekli bir amirale atfedilen şu cümleyi aktarıyordu:
“Geri kalmış ülkeler kendi ordularının işgali altındadır.”

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27 Mayıs darbesini yapan 38 kişilik Milli Birlik Komitesi’nin üyesi Orhan Erkanlı, 1972’de yayınlanan “Anılar-Sorunlar-Sorumlular” isimli eserinde emekli bir amirale atfedilen şu cümleyi aktarıyordu:
“Geri kalmış ülkeler kendi ordularının işgali altındadır.”

bu cümleyi bugün 2. defa duyuyorum.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konferanstandır
smiley_wink.gif

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nettenmi izledin?
Ben pek hoşnut kalmadım . şiilik iran falan drumlarındaki tavrı garip geldi . Yavan geldi bugünki konferansı. bilmiyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D

Sonuçta evet haklısın. Gayretini takdir ediyorum. Çok kontrollüydü.
Ben onu kızınca seviyorum. Coşunca iyi oluyo :p

T Çevrimdışı

takva1

Guest
İbn teymiyyenin /rahimehullah/ 4 temel karakteri vardı ; İLİM, AMEL,KILIÇ, VE KALEMDİR ...

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Farzedin mesleğiniz "çaycılık" bir şirkette çalışıyorsunuz.misyonunuz ise sadece patrona ve konukları geldikçe/oldukça çay yapmak.Sonra ne oluyorsa birgün patron sizden çay istiyor amma siz keyfi davranıp "Çaycılıkta zorlama yoktur"diyorsunuz patrona ve "canım istediği zaman çay yapmak istese sana da getiririm patron"diyorsunuz.5 dakka sonra...Kapı önündesiniz!Ama nasıl olur ne hakla kovar beni deyip feryad figan ederken şirket çalışanlarından biri "ya kardeşim kimse seni zorladı mi ille de çaycı olacaksın diye madem patrona çay vermeyeceksin istediği zaman ne diye çaycı olmayı kabul ettin ?? " diyor.Çaycı birazda densizlik ettiğini düşünüp patrondan özür dilese de nafile işinden olmuştur kul bu kolay affeder mi?
Efendim gelelim bizim meselemize "DINDE ZORLAMA YOKTUR"kaidesi örnek hikayede geçtiği gibidir.yani bir insan bir dini seçmek konusunda İSLAM kurallarına göre özgürdür.Ancak Islamı seçtikten sonra o dinin bütün gereklerini yerine getirmek mecburiyetindedir.Yapmazsa artık konu ile alakalı ceza neyi gerektiriyorsa infaz edilir. zina,faiz,hırsızlık,içki içmek gibi suçları işleyenlerin zaten cezaları vardır.Ama iş ibadeti yapmama boyutunda olursa Îslam kaidelerine göre yine cezası vardır.Namazı kılmamak zekatı vermemek vesaire ibadetleri yapmamanın cezası vardır.Zaten dinimiz zorla kimseyi müslüman yapma çabasında değil ki şayet öyle yapsa münafık insanlar türer ortalıkta ki bu da dinimizce en şerli ve adi insanların türemesine neden olur.
Sonuç olarak bir insan "Din Seçme Özgürlüğüne sahiptir".
Ancak İslam'ı seçtiğinde gereklerini yerine getirip getirmeme noktasında özgür değildir.Islamı seçen zaten gereklerini Allah rızası için yerine getireceğinden nefsine pekte ağır gelmez.Gelmemesi lazım.Îslam teslimiyettir.SELAM ve DUA ile.(alıntı-t.davet)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Seyyid Kutup şöyle demiştir ;

"Üzerine La ilahe illallah bayrağı dikilmeyen hiçbir toprak parçası Allah adına kurtarılmış değildir."

(Yoldaki İşaretler, 30)

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
“Ey Muhammed bin Laden! Senin bu oğlun İmam Mehdi’nin ordusunu hazırlayacak ve dinini korumak uğruna Horasan bölgesine hicret edecek. Ey Usame! Seninle birlikte cihad edenlere mübarek olsun! Senden ayrılan ve sana karşı savaşanlarsa perişan olmuş ve hayal kırıklığına uğramışlardır

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
--Kasem olsun ki, canlar feda olsun ki,
Tevhid Sancağını doğudan batıya dikeceğiz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄► ●●●coban6842●●●●●●◄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Son Sözlerim:hakkı savunun gerisini önemsemeyin.

Zalime karşı hakkı söylemek izzettir, müjdedir.

Bu dünya ve ahretin yoludur.
İster köle olarak öl! İster hür olarak!Allah’ım dinine zafer kazandırmak için uğraşanlara apaçık bir fetih ihsan eyle. Onlara sabır, istikamet ve yakin nasip eyle.Allah’ım bu ümmete; itaat ehlinin izzetli kılındığı, isyan ehlinin zelil kılındığı, iyiliğin emredildiği ve kötülükten alıkonan bir kurtuluş yolu nasip et.Allah’ım bize dünyada ve ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru. Allah’ım zayıflarımızı güçlendir. Parçalanmışlığımızı düzelt, toparla.Allah’ım yerli ve uluslararası zulüm önderlerinin hakkından sen gelirsin, Kafirler kavmine karşı bize yardım et. Son duamız elhamdulillahi rabbilalemin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Amerika, filolarını İslam topraklarına birçok hedefini gerçekleştirmek için getirdi. Bunların arasında; İslam topraklarının servetlerini, hazinelerini ve hayırlarını aşırı arzulaması ve İslam kelimesini yükseltmek için cihada çağıran; tırmanan İslami dalga kendisini korkuttuktan sonra ümmetin prensiplerini değiştirmek istemesi yer alıyor. Ayrıca gömülü kin, tarihi düşmanlık, Tevrat’taki kehanetlerden besin alan; genel olarak Müslümanlara özel olarak da Irak ve ehline karşı duyulan dini tutuculuk yer alıyor. Özellikle Irak çünkü onların kehanetlerine göre Irak şer, zina ülkesi ve İsrailoğullarına birinci düşman ülkedir. Bu nedenle kehanetleri; Irak'ın adamlarını öldürmeyi kadınlarına da tecavüz etmeyi emrediyor'.
Zerkavi Amerika’nın Irak’ı işgalinin hedeflerini açıklamaya, bu işgalin İsrail’in güvenliğini sağlamakla ilgisinin olduğunu söyleyerek devam ediyor ki; bu güvenliğin sağlanması İsrail’i tehdit etmesi mümkün tüm tehlikelerin ortadan kaldırılması yoluyla olmaktadır.'

Zerkavi (El-Kaide'nin İkinci Kuşağı: Zerkavi & El-Kaide'nin 20 Yıllık Planı)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
‘Ölçülerimiz ve hükümlerimiz Kur’an’dandır. Amerikalı Müslüman sevgili kardeşimizdir. Kafir Arap ise onunla aynı rahmi bile paylaşsak kanlı düşmanımızdır.’
zerkavi

Üst Ana Sayfa Alt