Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sünnilerle şialar hristiyanlarla yahudilerin ehlikitap adı altında birleşmeleri kadar birbirine yakındır.

Ebu mus'ab elzerkawi

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nice küçük amel niyetle büyür,nice büyük amel niyetle küçülür.

Abdullah ibni mübarek

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriat mücadelesi değil de demokrasi için mücadele edenler, demokrasiniz zina suçuna recmi mi uygulattırıyor yoksa suç olmaktan bile mi çıkarıyor, demokrasiniz hırsızın elini mi kesiyor yoksa böle çağdışı bir uygulama olabilir mi deyip 2 ay hapis ile mi cezalandırıyor..müslümanız diyebiliyorsanız hala "Allahın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir" (maide-44 ) ayetini hatırlatayım..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Yalnız kalan bir zalim Allah’ı düşünürdü
Dur gevşeme. Zulüm, Allah’tan hariç!
Ah o gemide ben de olsaydım eğer
Mızrağı sallardım Aştot’a kadar
Belki gider çirkin bir faşiste değer
Belki de bir masumun tam kafasına.
Ama savaş böyleymiş bazen siviller
Ölebilirlermiş devlet uğruna.
90’lar bitti artık onlar var ve hey
Siz devlete inanan bütün reziller
Cehennemde karşıma çıktığınızda
Öyle bir yumruk patlatacağım ki tam burnunuza
Hayatınız Gazze şeridi gibi geçerken gözünüzden
Anlayacaksınız Allah ne demek
Ahlak ne demek
Ve rüya…
Bu sözlerimi cennet ehline aynen ilet sevgilim:
Devletin bekasının da Allah belasını versin
Malboranın da!

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İştahını cennete sakla..

“Âdem oğlu, midesinden/karnından daha şerli/fena bir kap doldurmamıştır. Belini doğrultacak birkaç lokmacık ona yeter. Yok, birkaç lokma ile yetinmeyecekse (nefsinin galebesiyle) ille de midesini dolduracaksa hiç olmazsa onu üçe ayırsın: (Karnının) Üçte birini yemeğe, üçte birini içeceğine/suya, üçte birini de nefesine (ayırsın; üçte birden fazlasına yemek koymasın).” (Tirmizî, Zühd 47, hadis no: 2381; İbn Mâce, Et’ıme 50, hadis no: 3349)

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar her şeyden önce birer davetçi olduklarını ve hedeflerinin "fetihten sonra insanların grup grup Allah'ın dinine girmeleri" olduğunu unutmaktadırlar. Her davetçinin ilk hedefinin islama karşı olanları islama çekmek olduğunu bilmesi gerekir. İlk hedef onların küfrünü ilan edip kafir diye damgalamak değildir. Hasımlardan büyük zatların kalblerini kazanmak, onlara tabi olan kimselerin de kalblerini kazanmak demektir. Müslümanların, islama kalbleri yanaştırmak ve islamı sevdirmekle; islamdan taviz vererek bazı çıkarlar için yağcılık yapmayı birbirinden ayırmaları gerekmektedir.
Münir Muhammed Gadban/Nebevi Hareket Metodu

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ey genc erkekler !
Heves ve arzularınızı Allah'ın dini ve İslam topraklarının işgal altından kurtulması için erteleyin.

Ey genç kadınlar!
Sizlerde cihada uzak duran erkeklerle evlenmemeye itina gösteriniz.
Çünkü bir müslüman erkeğe cihad şeref kazandırır.

// Abdullah Azzam //

Nebevi Hayat

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Şâfiî, hicret diyarının imamı İmam Malik’in huzurunda oturup ona bir şeyler okudu. İmam Malik onun aklına, parlak zekâsına ve mükemmel anlayışına hayran oldu ve ona şöyle dedi:“Allah teâlâ’nın senin kalbine bir nur bıraktığını görüyorum.Sakın o nuru masiyetin karanlığıyla söndürme.”

İmam Şâfiî der ki:

Veki’e hafızamın zayıfladığını şikâyet etmiştim
Bana tavsiye etti masiyetleri terk etmemi

İlmin bir lütuf olduğunu söyledi
Allah’ın lütfu asiye gelmez dedi

(Abdullah b. Abdulhamid el-Eseri,İman,s.391)

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Hocamız İbn Hacer rahîmehullâh, şöyle demiştir:

“Kâfirlerin ve zalimlerin bulunduğu yerden uzaklaşmak gerekir. Zîrâ onların arasında ikamet etmek nefsi tehlikeye atmak demektir. Tabi ki bu, onlara yardım edilmediği ve onların amellerine rıza gösterilmediği takdirde böyledir. Onlara yardım edildiği veya amellerine rıza gösterildiği takdirde onlardan ( yani kâfirlerden) olunur.”

|İbn Hacer, Fethu’l-Bari: 13/61|

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...Zorlukların aşılması ve dağlar gibi büyük görünen şeylerin küçülmesi ancak bu ruh ve akideyle mümkündür. Bu ruhta ölüm sevgisi, Allah’ın rızasına ve cennete rağbet, önemsiz ve değersiz şeyleri küçük görme ve dünyaya değer vermeme de gizlidir. Bu ruha sahip olduğumuz ve elde ettiğimiz zaman, küfrün ve zalimlerin varlığından eser bırakmayacak kasırgalar haline dönüşürüz.

alıntı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11 eylül hakkında:
"Bu darbenin ikinci hedefi; Yahudi Anglosakson Protestan ittifakın ayakları altında ezilmiş bu dünyaya yeni hayırlı bir liderliği ilân etmekti. Görüşümüze göre şunu diyoruz ki; bu beşeriyeti yönetmek ve zulmün, sapkınlığın ve kahrın karanlıklarından çıkarmak, bu lanetli ittifak tarafından yapılan saldırılardan kurtarmak için istenen sıfatlara sahip kişiler, sadece ihlas sahibi Müslümanlardır. Ümmetimiz ve yeryüzündeki zayıf insanlar, şeytani şerli ittifaktan korkmayan insanlar olduğunu gördüklerinde bu yeni gelenlerin, yeryüzündeki zayıfların yaşadıkları sefil hayatın hatlarını değiştirecek sağlam, üzerinde çalışılmış planlarının olduğunu da gördüklerinde işte o zaman, şer, zulüm ve saldırı güçlerine karşı koyan o yeni gelenler, bu dünyanın en hayırlı liderleri olacaklar."

"Bizim bu konuda özümsediğimiz şuurumuz; Rebi'i Bin Amir’in sözüdür;
Fars Komutanı Rüstem ile Kadisiye Savaşı’ndan önce karşılaştığında Rüstem kendisine şöyle sorar:
-Ya Rebi'i neden geldiniz?
Şöyle cevap verir:
(Bizi Allah, kullarını kullara kulluktan çıkarıp kulların rabbine ibadet ettirmek, dinlerin adaletsizliğinden İslamın adaletine taşımak, dünyanın darlığından dünya ve ahiret rahatlığına kavuşturmak için gönderdi.)"

EL kaidenin 20 yıllık planı

S Çevrimdışı

sabranyanefsi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi yapıcısının acıktığı zaman yediği helvadan bir puttur.

bir mücahidin videosunda izledim söz bana ait değil

Üst Ana Sayfa Alt