Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HARAMLARIN EN BÜYÜĞÜ Abdullah b. Mes'ud (r.a)'den şöyle rivayet edilmiştir: Bir kere Rasulullah (s.a.s)'e:«Ya Rasulallah! Allah indinde hangi haram en büyüktür?» diye sordum. Rasulullah (s.a.s):«Allah seni yarattığı halde O'na eş koşmandır» buyurdu. Ben:«Hakikaten bu büyük haramdır» dedim. «Sonra hangi haram büyüktür?» diye sordum. Rasulullah (s.a.s):«Seninle beraber yemek yemesinden korkarak çocuğunu öldürmendir» buyurdu. «Bundan sonra hangisi büyüktür?» dedim. Rasulullah (s.a.s):«Komşunun hanımı ile zina etmendir» buyurdu. (Buhari-Müslim)
HADİSTEN NE İSTİFADE EDERİZ
1-
Haramların en büyüğü ve Allah tarafından asla affedilmeyen şey; sadece Allah'ın hakkı olan ibadet türlerinden birini, insanları ve diğer tüm varlıkları yoktan varetmesine rağmen Allah'tan başkasına yapmaktır. Böyle yapan kimse, Allah'a şirk koşmuş ve cehennem azabını haketmiş olur.2 - Rızkın Allah'tan olduğu inancı islam akaidinin temellerindendir. Kim, mahlukattan bir şeyin rızkı artırmaya veya azaltmaya gücü olduğuna inanırsa veya rızkın azalmasından korkup artacağına inanarak çocuğunu öldürürse islam dairesinden çıkmış olur. Her müslüman bilmelidir ki, rızık ancak Allah'tandır.3 - Zina etmek, islam'ın yasakladığı büyük haramlardandır. Müslüman olan komşunun hanımıyla zina etmek ise daha şiddetlidir. Zira böyle bir halde hem haram olan zina işlemiş, hem de Rasulullah'ın birçok sözlerinde önemini vurguladığı komşu hakkı çiğnenmiş ve müslüman komşunun hakkına tecavüz edilmiş olur.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
image.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Bedenlerimizin bombaların enkazlarının altında kalması bizi acıtmaz, bizi asıl acıtan ruhlarımızın günahlar enkazının altında kalmasıdır!

Günahların yığıldığı bir enkazın altında kalan kalb, Allah'ın zikrine tepkisiz kalır ve işlenen günahlardan rahatsız ve pişman olmaz!

Twitter

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1)Bu hüda-par adayları için oy toplayan sakallı ve çarşaflılar!
seçimi kazansalar laikliği koruyacaklarına şerefleri üzerine yemin edecekler.

2)Laikliği korumaya yemin etmek küfür değil midir? Açın akaid kitaplarında yemin babını okuyun. Tağutlara, putlara yeminin hükmü nedir?!

3)İçinizden kardeşlerinizi helak etmek için mi oy topluyorsunuz? 20 yıl boyunca 2011'e kadar oy vermek şirktir diyen siz değil miydiniz?

4) Adana F tipi zindanda müebbet yemiş Hizbullahçı abiler vardı.20 yıldır yatıyorlar.Meclise girmek küfür demişlerdi bana. Şimdi ne değişti?

5) Vallahi tevhid dini değişmedi, demokrasi de değişmedi. Ama sizler değiştiniz ve oy vermeye başladınız. sonra da parti kurdunuz.

6) Bir hareket oy vermeye önce şirk, sonra haram deyip,şimdi kapı kapı oy toplamaya başlamışsa, yarın vacib demeye başlayacaksınız demektir!

7) Bir tanenizde "haklısın kardeş dün öyle diyorduk bugün böyle diyoruz" deme cesareti yok!
Batışınızı izliyor ve üzülüyoruz, hepsi bu...

8) ''Gerçek şu ki; gözler kör olmaz, ancak sinelerdeki kalpler kör olur'' (Hacc 46)

@Mirac_Karaaslan

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Politikacıların birbirleri hakkında söyledikleri;
-Doğru ise GIYBETÇİ'dirler,
-Yalan ise MÜFTERİ'dirler,
-Şaka ise ŞEREFSİZ'dirler.
(Murad Oduncu)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Şeyh Azzam rh bu sözleri ne kadar da doğru! Beşyüz kişinin birleşmesini bırakın, 5 kişi bir araya gelip Kuran-Sünnet adı altında birleşmiyoruz, gerçekten çok acı bir durum... Ve bu Yüzden bir türlü ilerleyemiyoruz. Zaten bidatler başını alıp gitmiş, hocalar insanlara Islam diye hurafeler anlatıp duruyor, bizim ise " hoca" ünvanımız olmadığı için kaale alınmıyoruz... Allah svt bizleri bu durumlardan kurtarsın..........La ilâhe illallah sözü altında birleştirsin. Âmin

Son düzenleme:
hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu evrende Allah’tan başka kanun koyucu yoktur. Hâkimiyet Sadece
Allah’ındır. en üstün dava İslam davası en hakiki yol İslam yoludur..Sizler
Aramızda olan Tevhid davasına tabi olmadıkça ,size karşı mücadelemiz devam edecektir……
Kişiyi Ancak Tevhid ve Rasûlulah'a İman Cehennemden Kurtarır.......

Üst Ana Sayfa Alt