Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Allah svt. siz ve sizin durumunuzda olan bütün Gençlerin yardımcısı olsun. Bu zamanda işiniz zor çünkü herkes bir yarış gibi görüyor düğün derneği! Ama ilk baştan tavrınızı koymazsanız, gevşek durursanız da ileride birçok konuda taviz vermeniz kaçınılmaz olacaktır. Allah cc bu yolda yardımcınız olsun kardeşim

Amin, Allah razı olsun dua için. Ben de, kız da kararlıyız bakalım elhamdülillah. İnşa Allah bundan sonra da böyle olur.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu ailelere anlatamıyorsun ki! Şuan evlenme aşamasındayım ancak ne kadar masraf yapacağımızı varın siz tahmin edin. Ben sıfır masrafla bu iş olsun demiyorum. Bunda ölçülü olmaktan bahsediyorum. Bir de "Herkes böyle yapıyor", "Elalem sonra ne der" mevzusu varki aman aman...
Abi okadar masrafa girilir mi? Söyle sabah namazının iki rekat sünnetini kılsinlar : )

"Sabah namazının iki rek`at sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır."

Müslim, Müsâfirîn 96

:)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Abi okadar masrafa girilir mi? Söyle sabah namazının iki rekat sünnetini kılsinlar : )

"Sabah namazının iki rek`at sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır."

Müslim, Müsâfirîn 96

:)

Diyorum ya bize kalsa başımızı sokacağımız yer yeter :) ama ailelerin gelenek haline gelmiş yanlış uygulamaları var. Şaka bir yana trajik bir durum. Herkesin durumu iyi olmayabilir sonuçta. Düşünsene itikadı zayıf olan bir genç için af buyur zina etmek evlenmekten daha ucuz!

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyorum ya bize kalsa başımızı sokacağımız yer yeter :) ama ailelerin gelenek haline gelmiş yanlış uygulamaları var. Şaka bir yana trajik bir durum. Herkesin durumu iyi olmayabilir sonuçta. Düşünsene itikadı zayıf olan bir genç için af buyur zina etmek evlenmekten daha ucuz!
Allah yardımcın olsun akhi ve hayırlı bir evlilik nasip etsin.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
"Peygamber sav görüş belirtmek için değil, SON SÖZÜ söylemek için geldi. O (sav) teklif sunmaz, yaşlı bir hocaefendi gibi nasihat etmez, bizim hayatımızla ilgili son sözü söyledi ve gitti". ( Nureddin Yıldız)
Onun (sav)'in söz ve emirlerine böyle bu bakış açısından bakanlardan olmak dilerim Rabbimden cc, önce kendi nefsim ve sonra da bütün Ümmeti Muhammed için..

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
إذا استغنى الناس بالدنيا فاستغن أنت بالله، وإذا فرحوا بالدنيا فافرح أنت بالله، وإذا أنِسُوا بأحبابهم فاجعل أنسك بالله.

Ibn teymiyye rahimehullah

(Tercume edemiyecek kadar arapcam yok ama biraz olsun anladim...Tercume edecek olan akhi warsa guzel olur)

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Helal Haram tanımıyorsa insan Allahını Rab bilmiyorsa insan iman deryasına dalmamışsa insan KEFENE SARMAYIN BEZE YAZIKTIR, YÜZÜNE BAKMAYIN GÖZE YAZIKTIR...!
(Not: sofiden alıntıdır yılbaşı özelcilere gelsin :)

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Bütün insanlar ölüdür, âlimler bundan müstesnâdır. Bütün âlimler uykudadır, ilmiyle âmil olanlar bunun dışındadır. İlmiyle amel edenlerin de aldanma ihtimâli vardır, ancak ihlâslılar müstesnâdır. İhlâslılar da (dünyada her an) büyük bir tehlike ile karşı karşıyadırlar..."

(Soz imam Shafii'ye [rh] ait diye biliyorum, yanilabilirim)

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
29p4ui0.jpg

2emea74.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Şeyh Zevahiri, hikmetli bir konuşmasında şunu diyor:

“Ümmete hayırlı bir örneklik sunan, örnekliğinde söz ve eylemlerin birbiriyle örtüştüğü on kişi olmamız, ümmetin kendisinden ve davranışlarından nefret edip kaçtığı on binler olmamızdan çok daha iyidir!

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hikmet !!! Abdurrahman bin Mehdi anlatıyor:'' Mekke'de Süfyanı Sevri ile beraber oturuyorduk.Birden yerinden sıçradı ve : gündüz vazifesini yapıyor,geçip gidiyor !,biz ise boş oturuyoruz ! dedi.

Üst Ana Sayfa Alt