Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların dünyadaki konumları efendilik değil, öğretmenlik mertebesidir.

|Şehid(İnşaAllah) İmam Hasan El-Benna|

Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kul, yaptığı bir şeyi kaderinde yazılı olduğu için yapıyor değil; o şeyi yapacağı için Allah kaderine onu yazmıştır. Bu sebepledir ki, yaptıkları kötü ameller konusunda kaderlerini gerekçe olarak ileri süren müşriklerin bu iddiaları Kur'an'da reddedilmektedir.

("Allah'a, ortak koşanlar; "Allah dileseydi ne biz, ne de atalarımız O'ndan başka hiçbir şeye tapmazdık ve O'nsuz hiçbir şeyi haram kılmazdık." dediler. Onlardan öncekiler de böyle yapmıştı. Peygamberlere düşen; yalnız açıkça tebliğ etmek değil mi?" 16. Nahl/35)

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Hasan (radiyAllahu anhu)’ya denildi ki:
“İnsanlar La ilahe ill'Allah diyen kimsenin Cennete gireceğini söylüyorlar. Ne dersin?”
Hasan (radiyAllahu anhu):
Vehb bin Munebbih’e “ La ilahe ill'Allah Cennetin anahtarı değil midir? diye soran kimseye o şöyle cevap verir:

“Evet. Fakat, her anahtarın dişleri vardır. Eğer dişli anahtar getirirsen kapı sana açılır. Anahtarın dişleri yoksa açılmaz.”
(Buhari, Cenaiz: 1)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“ … Abisa b. Rabia’dan dedi ki : ben Ömer ibnu’l Hattab’ı haceru’l esvedi öperken ve bu arada da şunları söylerken duydum : ben senin ne fayda ve nede zarar veremeyen bir taş olduğunu çok iyi biliyorum.eğer resulullah s.a.v’i öperken görmemiş olsaydım, ben de seni öpmezdim. “

BUHARİ : 4.C.1536.S - MÜSLİM : 4.C.1270.N - MUCEMUS SAĞİR : 1.116

“ … Ali ra’dan,şöyle buyurdular : eğer din, şahsi yorum ve görüşle olmuş olsaydı - bana göre - mestlerin altına mesh etmek, üstüne mesh etmekten daha iyi olurdu.Ama ben peygamber s.a.v’i mestleri üzerine mesh ederken gördüm. “

EBU DAVUD : 1 / 162.N

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
İman dille söylenip geçilen bir söz değildir.Sıkıntılara,zorluklara ve sıkıntılarla dolu bu kelimeyi,ilahi mükellefiyetler doğrultusunda sabırla taşımaktır...Seyyid Kutup

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan Basri (Allah ondan razı olsun) şu tembihi çokça yapardı:

””Gençler yönünüzü ahrete çevirin.Ahireti çokça isteyin.Biz ahireti isteyenin ahiretle beraber dünyayı elde ettiğini çokça gördük.Ama dünyayı isteyenin dünyayla beraber ahireti elde ettiğini görmedik.””(Beyhaki)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
401413_567904656577615_557981091_n.jpg

401413_567904656577615_557981091_n.jpg

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkat Et Ey Obama! Bu Gencler Sizin Hayati Sevdiginiz Gibi ÖLÜMÜ SEVIYORLAR!

[Sehid Osama Bin Laden]

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilal bin Sa’d şöyle demiştir:””Sakın açık hallerinde Allah’ın dostu,gizli hallerinde de Allah’ın düşmanı olma.””(İbn Ebi’d-Dünya/Kitabu’l-İhlas ve’n-Nihayet 23.)

Cüneyd Bağdadi şöyle demiştir:””İhlas,Allah ile kul arasında sırdır.Melek bilmez ki bunu yazsın.Şeytan bilmez ki onu bozsun.Arzu bilmez ki ona meyletsin.”” (İbn Kayyım el-Cevziyye/Medaricus-Salikin 2/83) SubhanAllah SubhanAllah…

Sehl’e:
-Nefse en ağır gelen şey nedir ? diye soruldu. O :
-İhlas,çünkü nefsin ondan alacağı hiçbir fayda yoktur,diye cevap verdi. (İbn Kayyım el-Cevziyye/Medaricus-Salikin 2/83)

Alimler karşılaştıkları zaman birbirlerine şu sözleri nasihat ederlerdi :
“”Kim gizli hallerini düzeltirse ,Allah da onun açık hallerini düzeltir.Kim Allah ile kendisi arasında bulunan şeyleri düzeltip ıslah ederse,Allah da onunla insanlar arasında bulunan şeyleri düzeltip ıslah eder.Kimin de hedefi ve gayreti ahret olursa ,Allah dünyalık işlerinde ona yeter.””.(İbn Ebi’d-Dünya/Kitabu’l-İhlas ve’n-Nihayet 22.) Gerçekten öyle değil mi ???

K Çevrimdışı

karadayı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kul olmak çağ dışıyken ​soyunmak çağdaşlık din kardeşliğini bıraktık biz ecnebiyle kaynaştık sünnet sakal yobazlık top sakalsa medeni unuttun sen ey vefasız ehli sünnet dedeni m. akif ersoy

Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Medine Vesikası ile; (yaklaşık) 4500 müşrik ve 4000 yahudiye karşı; 1500 Müslüman, Hicretin ilk yılından itibaren İslam düzeniyle yaşamaya başladı.
Şüphesiz; Allah'ın kanunlarının uygulanması yolunda demokrasiye ihtiyaç yoktur!

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Ahmed Bin Hanbel (r.hm) Şöyle Der:

Eğer sen kendi devrinin insanlarının İslamını bilmek istiyorsan, onların mescid kapılarındaki çokluğuna ve Hac zamanı ''LEBBEYK'' diyen seslerinin gürültüsüne bakma! Sen onlarin Şeriat düşmanlarıyla olan munasebetlerine bak!

(El-Edebi Şeria)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan Basri şöyle demiştir: ""Heyhat!! Heyhat!! insanları geleceğe dair düşleri helak etti.Söz var amel yok ....Bilgi var sabr yok....İman var yakin yok..... "Vakit geçmeden önce bir an evvel yapılması gerekenleri yapın...Gafletle geçen günlerden sakının...Günahkar birinin "Ya Rab !! Beni ne olur dünyaya yine gönder..." deyip kendisine "Artık çok geç ...deneceği gün gelmeden önce yapılacakları yapın,sakınılacaklardan sakının....(İbnul Cevzi ,et-Tebsıra,1,177)

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genel evlerinden vergi alan bir devletin maaşını ödediği imamın arkasında namaz kılıyoruz !..

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Genel evlerinden vergi alan bir devletin maaşını ödediği imamın arkasında namaz kılıyoruz !..

Hocam eğer imamın aldığı maaşin haram hükmü oldugu çıkarma niyetiniz varsa, daha başka afet, feci sonuçlar doğurucak farkındaysanız..sizin düşünceniz nedir bilmemde ..

Üst Ana Sayfa Alt