Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam eğer imamın aldığı maaşin haram hükmü oldugu çıkarma niyetiniz varsa, daha başka afet, feci sonuçlar doğurucak farkındaysanız..sizin düşünceniz nedir bilmemde ..
Hayır hayır ! Yanlış anlaşılma olmasın. Ben bu vakaya şaşırarak yazdım o yazıyı. Vallahi hiçbir art niyetim yok.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Cihaddan korunma yolları;

• Nefsinizi ilah edinin.
  • Dünyayı çok sevin.
  • Ölümden korkun.
  • Ahiret hesabınız olmasın.
  • Küçük cihad deyin.
  • Mal biriktirme yarışına girin.
  • Kadere iman etmeyin.
  • Dünyadaki tüm zevkleri tatmaya bakın.
  • Cihad ayet ve hadislerini okumayın.
  • Zulüm görüntülerini izleyip canınızı sıkmayın...

"utanmadan Allahtan cennet isteyin!"

Feyzullah Birışık

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbni Kayyım şöyle diyor:
"Bir gün fecr namazının kılınması sonrası İbni Teymiye’nin zikir için oturduğuna şahid oldum. Öyle ki fecr namazından, gündüzün yarısına kadar zikir yaptı. Zikirini bitirince bana baktı ve şöyle dedi:
"İşte bu, benim gıdamdır. Eğer bunu yapmazsam kuvvetim gider." (Elvabil Ettayyib s: 83-84)

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullahın ve Esbabının yolunda olmayanı havada uçar görsem, yine doğruluğunu kabul etmem. (İmam Şafii )

Y Çevrimdışı

yatağanlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sevap işleyip böbürlenen veya kendini beğenin halinden, günahlarını düşünüp boynunu bükenin hali daha güzeldir. Unutma! kibir, ucup gibi şeylerin dinimizde yeri yoktur.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
“Nasıl olabilir ki! Size karşı üstünlük sağlarlarsa hakkınızda hiçbir yemin ve hiçbir ahid gözetmezler. Dilleriyle sizi hoşnut etmeye çalışırlar. Kalpleri ise isteksizdir. Onların çoğu fasık kimselerdir.” (9 Tevbe/8)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyhulislam İbn Teymiyye rahimehullah şöyle der:

“Kul, gücünün yettiği cihâdı terk ettiği zaman, bu onun kalbindeki Allah ve Peygamber sevgisinin zayıflığının delili olur.”

{Mecmûu’l-Fetâvâ, 10/193}

Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Müflis şu adama derler ki; dünyada yaptığı bütün ibadet ve taatın sevabı ile Kıyamet gününde Allah'ın huzuruna gelir. Bu adam dünyada birçok hayır, ibadet yapmış olmakla birlikte başkalarına zulmetmiş, kiminin gönlünü kırmış, şuna buna eliyle ve diliyle eziyet etmiş... İşte bu hak sahiplerinin hepsi o adamın çevresine toplanacaklar, haklarını isteyecekler: "Bana dünyada iken şöyle yaptı, hakkımı al ya Rab!" diye davacı olacaklar. Allah onun hayır ve iyiliklerinden hasıl olan sevapları bunlara taksim edecek, fakat borcu yine kapanmayacak. Nihayet onların günahlarını bunun üzerine yükleyecek, Cehennem'e gönderecek. İşte asıl müflis böyle bir adamdır. "(Müslim, Birr, 60; Tirmizi, Kıyame, 2)​

H Çevrimdışı

HamzaSadiq

Üye
İslam-TR Üyesi
"Bu İslam-i Cemaatlar sandığından daha güçlü. Bazen %10’luk kesim %90’lık kesimden daha etkili olabiliyor. Onları İrak’ta görmedin mi? İrak’ta Amerika’yı kim yendi sanıyorsun? El-Kaide ve İrak İslam Devleti Amerika’yı İrak’ta yenilgiye uğratmadı mı? 150.000 Amerikan askeri, el-Maliki’nin Cemaati; İhtilal Kuvvetleriyle beraber gelmişti. Ve tüm Arap devletlerine rağmen Amerika’nın sürünerek İrak’tan çekilmesini sağladı El-Kaide ve İrak İslam Devleti.
Şimdi Nusret Cephesini yenebileceklerini mi sanıyorlar?"

(Abdulbari Etwan)

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çocuklarınıza süt ile beraber Kur'andan Öğütler verin.!
Boyları büyürken ,
Kalpleri ve bakış açıları da
Büyüsün..
Şehid Ömer Muhtar

H Çevrimdışı

HamzaSadiq

Üye
İslam-TR Üyesi
Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

Sakın beni -Hristiyanların İsa’yı aşırı övdükleri gibi- aşırı övmeyin. Ben ancak Allah’ın kuluyum. Onun için bana ‘Allah’ın kulu ve Resulü’ deyin.”

( Tirmizi, Şemail, 293)

H Çevrimdışı

HamzaSadiq

Üye
İslam-TR Üyesi
"Haberiniz olsun Allah'ın malı pahalıdır.
Haberiniz olsun Allah'ın malı cennettir."

[Tirmizî, Kıyâmet 19, (2452).]

Üst Ana Sayfa Alt