Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Inkarcılarına Karşı Sadece Bir Örnek...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Hamd Rasûl’un hamisi olan Allah (celle ve izz)’e olsun. Salâtların en üstünü ve en temizi imamımız, efendimiz, âmirimiz, komutanımız Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem)’in üzerine olsun. Ona dil uzatanların günleri kara olsun. Cehennemde azapları kat kat olsun. Allahumme Amin!!!

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Ey ALLAHIM! Yeryüzünde senin peygamberlerine hakaret eden kafirleri cezasız bırakma ve onları Müslümanların elleriyle azaplandır. Allahümme amin.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakup Kaplan Allah ın Kitabı hakkında ne diyorsun? Sence değiştirilmiş olabilirmi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
carli hebdo taifesi

süresiz ban....

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha şükür size artık cevap veremez, BANLANDI HERHALDE!

Bunların niyetlerinin samimi olmadığı zaten belli ciddiye bile alınmaması lazım ama kalplerde şüphe oluşmaması için konunun açıklanması lazım.Aslında kendileri hadisleri inkar ederek sadece Kuran yeter diyorlar ama düşünmüyorlarmı ki o hadisleri bizlere aktaranlarla Kuranı aktaranlar aynı kişiler (sahabeler) Hadis inkarcılarının asıl amacı Kuran ı kendi hevalarına göre yorumlayıp kendi nefislerine uyan bir din anlayışı oluşturmak.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Allah'ım ben de bu insanlar gibi okuyarak öğrenerek( çünkü bilgisiz değiller bu hadis inkârcıları araştıran kimseler) sapıtabilirdim Allah korusun. Ya Rabbi böyle olmadığım için sana Hamd olsun. Fazla bir ilmim yok ama Rasulunü (sav) sevenlerdenim. Elhamdulillah!

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
carli hebdo taifesi

süresiz ban....
Vee merakla bekledigimiz an işte :) Kardeşler meyvesi çok olan ağacı taşlarlar derler, bizide hergün birisi taşlıyor yahu :D
Yeterki çürüyen ya da yere düşen meyvelerden olmayalım, olgunlaşmaya devam edelim inşeallah, Rabbim bizim ayaklarımızı kaydırmasın, amin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Vee merakla bekledigimiz an işte :) Kardeşler meyvesi çok olan ağacı taşlarlar derler, bizide hergün birisi taşlıyor yahu :D
Yeterki çürüyen ya da yere düşen meyvelerden olmayalım, olgunlaşmaya devam edelim inşeallah, Rabbim bizim ayaklarımızı kaydırmasın, amin
KARDEŞ yarın inşaAllah yeni biri dadanmaz siteye..

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Başka bir konuda da söyledim burada da söyleyim işin en kötüsü mu hadisi inkar edip küfre varacak boyutlara gelen kimselerin kaynağını iyi tespit etmek lazım. Birinci kaynağı şüphesiz Şia sevici 'hoca' taifesi bir diğeri de 'Hadis zayıfmış, sahihmiş siz buna bakmayın. Hocalarınız ne derseniz inanın, aklınız yetmez sizin.' şeklinde beyanda bulunan 'hoca' kılıklı sihirbazlar, bel'amlar. Allah bütün insanlara hidayet versin, hidayete ulaşanları da ayaklarını kaydıracak amellerden korusun. Amin.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeytan zart diye osurur!
hadis

şimdi bu sözün hak hadis olup olmadığını bulmak için zaman harcamaya değermi?

musluman böyle gereksiz şeylerle uğraşırımı?

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Namaz için ezan okunduğu zaman, şeytan ezanı duymamak için arkasını dönüp yellenerek kaçar. Ezan bitince tekrar geri gelir. Namaz için kamet edilince yine arkasını dönüp kaçar. Kamet bittiğinde yine gelir ve kişi ile nefsi arasına sokulur ve ona: Filân şeyi hatırla, filân şeyi hatırla diyerek, namazdan önce aklında olmayan şeyleri hatırlatır da, neticede insan kaç rek’at namaz kıldığını bilemez olur.”
(Buhârî, Ezân 4, Amel fis’–salât 18, Sehv 6, Bed’ü’l–halk 11; Müslim, Salât 19, Mesâcid 83. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Salât 31; Nesâî, Ezân 20, 30.)

"Zart diye osurur." çevirisinin kaynağı arapçadaki Yelenmek kelimesine denk gelen "Darut" kelimesinden ötürüdür.Hadiste bazılarının büyük harflerle yazıp gisterdiği gibi "ZART" diye bir ifade anladığımız manada yoktur.

"Ölümden kaçmaya çalışan kimse, ödenecek borcu olan bir tilki gibidir ki, toprak ondan bu borcu talep ettiğinde o kaçmaya çalışır. Nihayet yorulur,bitkin düşer ve inine sığınır. Toprak yine ona, “Ey tilki, borcum!” der. Tekrar kalkar ve yellenerek kaçmaya çalışır. Şeytanın bu hâli, boynu öne iyice düşüp de canı çıkıncaya kadar devam eder."(Taberani)

"Şayet varlıkları gördüğünüzü sanırsanız, hemen ezan okumaya başlayın. Zira Şeytan ezan sesini duyunca arkasına bakmadan yellene yellene kaçar"(Kenzul Ummal)

Aşağıdaki kaynakta bunun arapçada mizahi bir deyim olarak kullanıldığına dair açıklama mevcuttur.
http://ucmaz.home.uludag.edu.tr/PDF/ilh/2011-20(1)/M4.pdf

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞ yarın inşaAllah yeni biri dadanmaz siteye..
Dadanmalarinda sorun yok ...
Ama adamlarda tartisma uslubu yok ... Birde islerine gelmeyene cevap vermiyorlar ...
Yoksa baktim paylastigi carpitilmis birkac hadisin bu sitede aciklamalari var ..
Düsündüm tek tek linkini paylassam mi diye ama adam durmadan kacamak dövüsüyor ...
Sonra vazgectim ... ardindan da ban yedi zaten :)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
bu adam hiç bir soruya dogru dürüst cevap vermedi, veremezdide..
forumu takip ettigini biliyom, bu mesajimi okuyacaginida biliyom:cool:
bu olay bana bisey hatirlatti:hmmm::D GEL GEL:kptmya:

sadece mizah:D

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Yanlış girmişim hocam düzelttim şimdi. Gecenin 1'inde yanlış girdim.:)

yani sunumu demek istedin: onlara karsi sempati duymayalim ve kalbimizin bugzu azalmasi
dogrumu anladim : )

ama merak etme bende geç saatlerde saçmalarim.. suan burda saat 00:00

Üst Ana Sayfa Alt