Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hadis Sitesi Önerileriniz Nelerdir?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

Hadisleri Arapçalarıyla bulabileceğim(Türkçe veya İngilizce) site ya da kitap var mı?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
sunnah.com sitesi var Arapça-İngilizce, çok kullanışlı. Kütüb-i Tis'a ve bazı meşhur kitapları içeriyor. Bu sayfanın Türkçe uyarlaması yapılmalı.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de sunnah.com benzeri bir hadis Sitesi arıyorum Türkçe kaynak araştırması için. Şimdiye kadar ihtiyaç olmamıştı İngilizce kullandığım için ve Türkçe böyle bir derleme bulamadığım için hayrete düştüm. Bilen varsa lütfen link atsın.

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de sunnah.com benzeri bir hadis Sitesi arıyorum Türkçe kaynak araştırması için. Şimdiye kadar ihtiyaç olmamıştı İngilizce kullandığım için ve Türkçe böyle bir derleme bulamadığım için hayrete düştüm. Bilen varsa lütfen link atsın.
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Tam olarak nasıl bir site istiyorsunuz hadislerin içindeki kelimelere göre hadisleri arayabileceğiniz mi?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaynak araması yapmak için. Misal; Buhari, Rikak 52. Yani Buhari’nin Rikak kitabındaki 52. Hadisi arayacağım.

Tam olarak nasıl bir site istiyorsunuz hadislerin içindeki kelimelere göre hadisleri arayabileceğiniz mi?
Kaynak araması yapmak için. Misal; Buhari, Rikak 52. Yani Buhari’nin Rikak kitabındaki 52. Hadisi arayacağım.

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Bildiğim bir site var ama reklamını da yapmak istemiyorum çünkü aynı zamanda sitede Hakikât Kitabevi'nin kitapları vs. de var, ama sizin dediğiniz gibi hadis arayabiliyorsunuz Türkçe-Arapça olarak. Hadisler dışında bir şey okumayın bence.
Arapça
Türkçe

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bildiğim bir site var ama reklamını da yapmak istemiyorum çünkü aynı zamanda sitede Hakikât Kitabevi'nin kitapları vs. de var, ama sizin dediğiniz gibi hadis arayabiliyorsunuz Türkçe-Arapça olarak. Hadisler dışında bir şey okumayın bence.
Arapça
Türkçe
Tamamdır gözlerimi kaparım :D Allah razı olsun bacım.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Selamun Aleyküm

Hadisleri Arapçalarıyla bulabileceğim(Türkçe veya İngilizce) site ya da kitap var mı?
Archive de aradın hadis kitapları vardır belki ama Türkçe ne kadar güvenli bilmem çeviri amaçlı ama arapça istersen arattır bulursun belki mesala ebu Hanife nin müsnedini arapça istersen arattır belki çıkar PDF ama

K Çevrimdışı

kuranbulbulu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu forumu yeni keşfettim, çok harikaymış. Yeni mekanımı buldum.
Ayrıca hadis sitesi değil ama hadislerde çelişki aramanın doğru olmadığını anlatan bir site önerebilirim:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu forumu yeni keşfettim, çok harikaymış. Yeni mekanımı buldum.
Ayrıca hadis sitesi değil ama hadislerde çelişki aramanın doğru olmadığını anlatan bir site önerebilirim:
Şu gönderdiğin link o kadar çöp ki. Hata veya cahiliyetle değil kasti olarak islami çerçevede gözüküp hadis ilmini itibarsızlaştırma adına hazırlanmış bir Metin. Sen bu siteyi öneriyorsan senden de şüphe ederim.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Başka site yok mu? Kitap halinde değil de kelime araması yapılabilen?

Türkçe aramanın yanında bir de özellikle Arapça arama ile hadisin Türkçe tercümesine ulaşılması faydalı olur.

Üst Ana Sayfa Alt