Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Halep’te 5 Türk şehid oldu

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahmetseyyaf.jpg

Esad güçleri ile Mücahidler arasında çetin çatışmaların yaşandığı Halep’ten şehadet haberi geldi.

Hem Suriye’deki direniş için hem de Esad güçleri için önemli bir yere sahip olan Halep şehri dünyanın dört bir yanından gelen yiğitleri bağrına basmaya devam ediyor.

Dün gece Esad’ın ordusunun güçlü olduğu Halep’in bir bölgesine aralarında Türklerin de bulunduğu mücahidler zalim Esad ordusuna baskın gerçekleştirdiler.

Geceyi orada geçiren Mücahidler sabah namazlarını kılıp operasyona çıkmak üzere evden dışarı çıktıklarında evin etrafını sarmış olan Esad’ın Ukrayna’dan özel olarak getirttiği paralı askerlerden oluşan keskin nişancı timleri ve tanklar bu kardeşlerimize ateş etmeye başladılar.

Keskin nişancı atışı sonrasında kalbinden ve başından isabet alan Türk Grubunun Emiri Yalovalı Ahmet Zorlu kardeşimiz ve beraberindeki 4 Türk şehadete ulaştılar. 2 Mücahidin de ağır yaralı olarak geri çekildikleri bildirildi.

Allahu teala’dan İslam uğrunda memleketlerini terk edip Allah yolunda Suriye’deki kardeşlerinin yardımına koşan bu yiğitleri katında makbul olan şehidlerden kılmasını ve ailelerine sabır vermesini diliyoruz.

Küresel Bülten

PMPpjDG.jpg

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu teala’dan İslam uğrunda memleketlerini terk edip Allah yolunda Suriye’deki kardeşlerinin yardımına koşan bu yiğitleri katında makbul olan şehidlerden kılmasını ve ailelerine sabır vermesini diliyoruz.

Ahmed seyyaf isimini kullanmamanızı rica ediyorum..zira bu ismi kızkardeşim kullanıyo..yani Ahmed abinin eşi...karişıklık olmasın inşh

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AHZAB 23. Müminler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.
ALLAH c.c şerefimiz olan MÜCAHİD'lerin sayısını arttırsın...

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
Maşallah Rabbim şehadetlerini kabul etsin amin

- - - Updated - - -

Maşallah Rabbim şehadetlerini kabul etsin amin

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
cihad kavramını ve cihadın üzerine bina edildiği stratejik yapıyı görmezden gelip her ''cihad'' lafına kanıp sonuçta abd ye yarayacak olan bir savaşın samimi ama firasetsiz tarafları bu kardeşlerimiz maalesef. Keşke suriyede değil , çeçenyada ya da afganistanda vurulup düşselerdi..suriye şüpheli bir bölge üzüldüm buna tüm samimiyetimle söylüyorum
Çeçenistanda savaşıyoruz ABD hesabına çalışıyor diyorsunuz.ABD-Rusya çekişmesi analizi
Afganistanda savaşıyoruz ABD hesabına çalışıyor diyorsunuz.ABD-Rusya çekişmesi analizi
Suriyede savaşıyoruz ABD hesabına çalışıyor diyorsunuz.ABD-İran çekişmesi analizi

Taman bazı sıkıntılar,çekişmeler var.Hatta bir ahi de gitti Suriyeye geri döndü .Etrafada yok efendim bizi eğiten komutan Amerika pasaportu kullanıyor onu gördüm ondan geri döndüm diyor.Bu tür insanların tek sorunu iman zayıflığı.Müslüman akıllı olacak Abd-İngiltere-Fıransa'yı kafaya alabiliyorsa alacak.Suud-Katar-..nereden faydalanıyorsa kendi çıkarı için faydalanacak.İş bittimi bunlara tekmeyi de atmayı bilecek.Afganistanda ABD desteği alındı ama Rusya çıkarılınca ABD'ye de tekme atıldı.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
he ya o kardeşler aptal , gerizekalı basiret sahibi değiller bi siz akıllısınız kafanız çalışıyorda abd ye hizmet ettiklerini çarçabuk anladınız , yazık size wallahi yazık acaba Rasulullah döneminde olsaydınız ne derdiniz sahabeye babaları evlatlardan ayırıyor mu derdiniz

şu resme bakın hele çocuğun çaresizliğine ve yüreğindeki hüzne bakın , bakınki eğer vicdan varsa bir anlık hüzünlenin wallahi kardeşinin eline diken battığında içi yanması tavsiye edilen bir ümmetiz biz sizin içiniz yanmıyorsa dışınız yanacak

644417_173542406127326_646979832_n.jpg

A Çevrimdışı

Aolis

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah her şeye kafi değil midir? Durmuşlarda seni ondan başkalarıyla korkutuyorlar..Her kimi Allah şaşırtırsa, artık ona hidayet edecek yoktur. Her kime de Allah hidayet verdiyse onu da şaşırtacak yoktur..Allah intikam sahibi çok güçlü değil midir? Zumer 35 36 37

Her zaman yok Amerikanın yok Rusyanın yok siyonistlerin vırtların zırtların ekmeğine yağ suruyorsunuz.. Siz oralarda ölüp gidiyorsunuz şehid olduğunuzu sanıyorsunuz bu kafirler ne kadar da güzel çalışıyorlar diyen insanlara ne güzel bir cevaptır bu ayet? Afganistan da mücadele eden mücahidlere dediniz bunları elhamdulillah artık kafirler orayı terk etmek zorunda kaldılar..Şimdi de Suriyede aynı şeyler söyleniyor.. Sizler sanıyormusunuz ki mücahidlerin ellerindeki silahları kafirler dagıtıyor.. Onlar ellerindeki silahların %90nını belki daha fazşasını savaşarak ganimet olarak elde ediyor.. Allah her şeye gücü yeten degilmidir? Allah nurunu tamamlamayacakmıdır? Neden orada temiz niyetleriyle şehid olan insanların yolundan gidenleri, onların ailelerini kardeşlerini akrabalarının kafasında şüpheler yaratacak, üzüntülerine üzüntüler katacak fitneler çıkartırsınız yazık değilmidir?Velevki kafir devletlerin belli amelleri olsun orada katledilen masum müslümanların intikamını kim alacak, kim bu zulme son verecek biz müslümanlar değilde kafirler mi verecek? Lütfen biraz daha irdeleyin biraz daha düşünün vallahi çok üzülüyorum..

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne diyor bu misafir denen ahmak.sen ne diyosun arkadas adami hasta etme.bu gencler bu kardesler cok mu aptal cok mu enayi de iki lafa kanip can veriyorlar.agzini toplayacaksin.dilin kemigi yok amenna.sen ne anlarsin be iste islamiyet senin gibi kurani hesabina ceken adamlarin eline kalmis.ben ne deyim senin gibi adamlara

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ha bu fotodaki kardesler salak ahmaklardi.sen de evinde otur netin basinda elinden geleni yap öylemi.birak yahu birak adami zorlama.ulan onlar erkek erkek sen ne diyorsun be.almayin su misafir denen adamlari bunlar sacmalamaktan baska halt yemezler

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne diyor bu misafir denen ahmak.sen ne diyosun arkadas adami hasta etme.bu gencler bu kardesler cok mu aptal cok mu enayi de iki lafa kanip can veriyorlar.agzini toplayacaksin.dilin kemigi yok amenna.sen ne anlarsin be iste islamiyet senin gibi kurani hesabina ceken adamlarin eline kalmis.ben ne deyim senin gibi adamlara
Kardeş, Allah(s.v.t) mükafatını versin. Ancak bu misafir kardeşe fazla yüklenme istersen, çünkü yüce Kur'an'ı okumamış ve bazı hadisleri de okumamış olabilir. Ben bu kişileri suçlamıyorum ve bunlara Kur'an'la ve Hadislerle cevap veriyorum. Zira benim babam bile bu kardeşlerle aynı akideyi paylaşıyor ve gerçekleri görmüyor. Ne kadar babama söylesemde bu tağut zihniyetiyle konuşmaya devam ediyor. Ancak ben Allah(s.v.t)'a hamd olsun ki yenilmem. Çünkü ben Allah'ın sözlerini ve onun kulu ve resulü Muhammed (a.s.v)'ın sözleriyle babama ve kardeşlere cevap veriyorum. Vesselam.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
misafir isen umduğunu değil bulduğunla yetin ... onlarca alim varki suriyeye gidilmesi gerektiğini savunur , ama senin ilmin bunları kuşatamaz şehid fehmeddinin sözünü hatırlatırım cihadsız alim bel'amdır. sen birdaha gözden geçir selefi salihin akidesini , nasıl öğrendiysen artık

Üst Ana Sayfa Alt