Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hanımından Şikayetçi Olan Erkeklere

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eşinin itaatsizliğinden veya sana karşı görevlerini hakkıyla yerine getirmediğinden şikâyet mi ediyorsun? O zaman şu birkaç satırı dikkatle oku.

Eğer sen, müşterilerine ya da arkadaşlarına gösterdiğin HOŞGÖRÜ ve GÜLER YÜZLÜLÜĞÜN % 10’nu eşine gösterirsen, seni temin ederiz ki eşin dünyanın en itaatkâr kadını olur. Bu durumda sen de dünyanın en bahtiyar adamı olursun.

İnanmıyor ve 'asla olmaz' mı diyorsun?

Sadece denemeni tavsiye ederiz...

jnR6yn.jpg

-ArzusuCennetOlanlar-

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen oyle...

Kisa bi mesele anlatayim:D

-Lokantaya gidiyorsun bir masaya oturuyorsun hemen garson geliyor. Hosgeldiniz buyrun ne arzu edersiniz diyor

:'Evde hanim tlfla ariyor isteki herifi ... zaten hanim kafasinda ne yapacagini belirlemis ama yinede iste is olsun diye herifin gorusunu alalim diye ariyor

-Lokantada sen kendi arzuna gore bi seyler seciyorsun.Garson not edip gidiyor

:Is zaten herifi yormus tam bi yemek ismi soylerken hanimn
hatirlatiryor pazarda almayip unuttugu seyleri dahasinda daha cok sinir stres...

-Neyse lokantada garson yemekleri masaya getirdikten sonra cekip gidiyor sakin bi kafayla basliyorsun yemeye...

:Eve gelen herif yemek icin masaya oturdugu zaman hanim basliyor cocuklardi,yok misafirlikteydik, yok dugun zamaniydi... Soyle boyle soylemistin yapmistinn diye 5000 kelime hacimli kotasinin 1700 nu sofrada harciyor...kafa erorr????

-Lokantada yemegini yedikten sonra kasaya giden adama once afiyet olsun deniliyor eline kolanya dokulup tekrar bekleriz deyip ugurlaniyorrrr..

:Evde sofra basinda yemek mi yoksa laf mi yiyen herif yarin olsada ise gitsek diye hayiflaniyor...Tabi ki kolanya ve afiyet olsun yok :D

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ömer halifedir, devlet başkanıdır. Adamın birisi, bazı davranışlarından dolayı rahatsız olduğu hanımını şikayet etmek üzere gelir, halifenin huzuruna çıkmak ister. Kapının önüne oturur ve Hz. Ömer’in çıkmasını bekler.
Derken içeriden bir gürültü kopar. Hazret-i Ömer’in hanımı, koca halifeye bağırıp çağırmaktadır, fakat Hz. Ömer ağzını açıp da hanımına tek kelime bile söylememektedir.
Bu hali gören kapıdaki adam boynunu bükerek, “Bütün hiddetine ve izzetine rağmen, üstelik de Mü’minlerin Emîri iken Ömer’in hali böyle olursa, benim halim nice olur?” diyerek kalkıp gitmeye yeltenirken Hz. Ömer dışarı çıkar. Adamın arkasından, “Hayrola, derdin neydi?” diye seslenir.
Karşısında birden bire Hz. Ömer’i gören adam der ki: “Ey Mü’minlerin Emîri! Hanımımın kötü huylarını ve bana karşı haddini aşıp ileri gittiğini size şikâyet etmek üzere gelmiştim. Fakat hanımınızın size karşı olmadık sözler söylediğini duyunca vazgeçip geri döndüm ve kendi kendime dedim ki: ‘Mü’minlerin Emîri hanımıyla böyle olunca, benim derdime nasıl deva bulacak?”

Bu sözleri dinleyen Hz. Ömer, adama şunları söyler:
“Kardeşim, eşimin benim üzerimdeki hakları sebebiyle ona tahammül etmeye çalışıyorum. Zira o benim hem aşçım, hem fırıncım, hem çamaşırcım, hem de çocuklarımın süt annesidir. Halbuki o bütün bunları yapmak zorunda değildir. Üstelik gönlümün harama meyletmesine engel olan da odur. Bu sebeple onun yaptıklarına katlanıyorum.”
Adamcağız, “Ya Mü’minlerin Emîri!” der, “Benim eşim de aynen öyle.”
Bunun üzerine Hz. Ömer şu güzel dersi verir ve gönderir:
“Haydi kardeşim, eşine katlanmaya bak! Hayat dediğin göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.”

Bence bu olay tüm müslümanlara örnek olacak bir olaydır.
Rabbim bizleri onların yolunda yürüyen neferler eylesin. Allahumme Amin..

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen oyle...

-Lokantaya gidiyorsun bir masaya oturuyorsun hemen garson geliyor. Hosgeldiniz buyrun ne arzu edersiniz diyor

:'Evde hanim tlfla ariyor isteki herifi ... zaten hanim kafasinda ne yapacagini belirlemis ama yinede iste is olsun diye herifin gorusunu alalim diye ariyor

hatirlatiryor pazarda almayip unuttugu seyleri dahasinda daha cok sinir stres...

-Neyse lokantada garson yemekleri masaya getirdikten sonra cekip gidiyor sakin bi kafayla basliyorsun yemeye...

:Eve gelen herif yemek icin masaya oturdugu zaman hanim basliyor cocuklardi,yok misafirlikteydik, yok dugun zamaniydi... Soyle boyle soylemistin yapmistinn diye 5000 kelime hacimli kotasinin 1700 nu sofrada harciyor...kafa erorr????

-Lokantada yemegini yedikten sonra kasaya giden adama once afiyet olsun deniliyor eline kolanya dokulup tekrar bekleriz deyip ugurlaniyorrrr..

:Evde sofra basinda yemek mi yoksa laf mi yiyen herif yarin olsada ise gitsek diye hayiflaniyor...Tabi ki kolanya ve afiyet olsun yok :D
Allah iyiliğini versin Akhi beni baya güldürdün. Garson senin çocuklarına bakmıyor, çamaşırlarını yıkamıyor , evi temizlemiyor, bulaşıkları yıkamıyor v.s. bırakta az buçuk dırdır olsun :komik::komik::komik: (sakın kılıbık olduğum kanısına varmayın azıcık kılıbık olabilmek için neler vermezdim)

Şaka bir yana mutluluğun formulünü yazıyorum kağıt kalem alın bekarlar : Evlenmeden gözünüzü kulağınızı dört değil sekiz açın evlendikten sonra kulakların hepsini tıkayın gözünüzünde biri açık olsa yeter :D

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah iyiliğini versin Akhi beni baya güldürdün. Garson senin çocuklarına bakmıyor, çamaşırlarını yıkamıyor , evi temizlemiyor, bulaşıkları yıkamıyor v.s. bırakta az buçuk dırdır olsun :komik::komik::komik: (sakın kılıbık olduğum kanısına varmayın azıcık kılıbık olabilmek için neler vermezdim)

Şaka bir yana mutluluğun formulünü yazıyorum kağıt kalem alın bekarlar : Evlenmeden gözünüzü kulağınızı dört değil sekiz açın evlendikten sonra kulakların hepsini tıkayın gözünüzünde biri açık olsa yeter :D
:eyv:evliligin devamini saglayan temel felsefesi:eek:kyrm:kilibiliktir.:D
Eslerden herhangi birisi bu esasi kabul ettigi zaman evliligin bir omur boyu surmesi yuksek bir ihtimaldir.
(Islamda bayan itaatkar erkek ise hurmetkar olmalidir)

N Çevrimdışı

Nur selemee

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen oyle...

N Çevrimdışı

Nur selemee

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Saygıyı sevgiyi anlayışı Güleryüzu hep kadınlardan bekliyoruz kadında akşama kadar evde yoruluyor kimseyi görmeyen sadece akşam kocasını bekelyen kadınlarda var onlarda eşleri gelince dertlesmek isteyebilirler .sadece erkekleri mutlu etme tabusunu yıkın artık .tüm güzellikler karşılıklı sevgi ve saygı ile olablir

N Çevrimdışı

Nur selemee

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Saygıyı sevgiyi anlayışı Güleryüzu hep kadınlardan bekliyoruz kadında akşama kadar evde yoruluyor kimseyi görmeyen sadece akşam kocasını bekelyen kadınlarda var onlarda eşleri gelince dertlesmek isteyebilirler .sadece erkekleri mutlu etme tabusunu yıkın artık .tüm güzellikler karşılıklı sevgi ve saygı ile olablir
Hacım bu nasıl bir dertleşme…beyninin etini yiyerek bir dertleşme varmıymış!!!dertleşme demeyelim de “dertlendirme” desek daha isabetli olur (y)

N Çevrimdışı

Nur selemee

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdiden bunu dırdır olrak görüyorsanız evlenmeyin kardeşim müslümanların başıni da yakmayın türlü hayallerle evinize varan kadınlara güzel söz ile muamele etmek peygamber dusturudur .emanetine sahip çıkamayacak olanlar bu yola girmesin en baştan bu olmazsa öteki ,olmazsa öbürü sizin tabirle dırdır bile olsa çekeceksin evllik hergunu gullikgulistanlik bir olay değil iyi günüde kötü günüde var önemli olan kadını fitratindan uzaklastirmadan evin içinde idare edebilmek

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Şimdiden bunu dırdır olrak görüyorsanız evlenmeyin kardeşim müslümanların başıni da yakmayın türlü hayallerle evinize varan kadınlara güzel söz ile muamele etmek peygamber dusturudur .emanetine sahip çıkamayacak olanlar bu yola girmesin en baştan bu olmazsa öteki ,olmazsa öbürü sizin tabirle dırdır bile olsa çekeceksin evllik hergunu gullikgulistanlik bir olay değil iyi günüde kötü günüde var önemli olan kadını fitratindan uzaklastirmadan evin içinde idare edebilmek

Ya aslina bakarsan aile icine pek karişilmaz.
Kari koca kendilerince bir dil bulurlar nihayetinde. Dert mert der de işin latifesidir o bence.