Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hanımlar Lütfen Okuyun!

Y Çevrimdışı

yolcu78

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rahmet peygamberi (s.a.v) mümin bir kadının temel görevlerini ve kocası ile anlaşamadığı zaman yapacağı işi şöyle analtmıştır: Allaha inanan mümin bir kadının, kocasının evine onun istemediği kimseye izin verip içeri alması helal değildir.
Yine kocası istemediği halde ondan izinsiz dışarı çıkması, kocası hakkında olumsuz şeyler söyleyen bir kimseye itaat etmesi, kocasının yatağını terk etmesi,kocasını dövmesi de helal değildir.
Kadın kocası ile çekiştiğinde kocası kendisine bir taşkınlık ve haksızlık ederse, gelip kocasıyla barışsın ve onu razı etmeye çalışsın.Eğer kocası onun sözünü kabul eder ve barıişırsa ne güzel.Allah bu kadının özrünü kabul eder ve yüzünü ağartır. o gerekeni yapmış olur,kendisine bir günah yazılmaz.Fakat koca razı olmaz ve barışmazsa kadının yapacağı bir şey kalmamıştır. o Allah katında mazurdur;vebal kocaya aittir.
Lütfen hanımlar! Peygamberimizin nasihatlerine dikkat edelim. :crycry
 
F Çevrimdışı

FAKİRULLAH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun islam eğitimi almış bir insanın bunları bilmemesi mümkün değil zaten Allah uyanlardan etsin inş (amin)
 
Üst Ana Sayfa Alt