Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

HATALARI BAĞIŞLAMA CAHİLLERE UYMAMAK

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aişe (Allah Ondan razı olsun)’dan rivayet edildigine göre

Bir gün Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem)’e Ey Allahın peygamberi Uhud gününden daha siddetli bir gün yasadın mı? diye sordum. Söyle cevap verdi. “Evet senin kavminden çok kötülük gördüm. Onlardan gördügüm sıkıntının en siddetlisi Akabe gününde idi. O gün ben Taifli Abdü Külalin oglu ibni Abdu Ya’lile sıgınmak istemistim de beni kabul etmemisti. Bende geri dönmüs, derin üzüntüler içinde dalgın dalgın yürüyüp gidiyordum. Karn’üs Sealîbe varıncaya kadar kendime gelemedim. Orada basımı kaldırıp baktıgımda bir bulutun beni gölgeledigini gördüm. Dikkatlice bakınca bulutun içinde Cebrail’i gördüm. Cebrail bana seslenerek Allah kavminin sana ne söyledigini ve seni himayeyi nasıl reddettigini duymustur. Onlara diledigini yapabilmem için sana daglar melegini göndermistir. Bunun üzerine daglar melegi bana seslenerek selam verdi. Sonra da: “Ey Muhammed kavminin sana ne dedigini Allah isitti. Ben daglar melegiyim ne emredersen yapmam için Allah beni sana gönderdi. Ne yapmamı istiyorsun? Dilersen Ahsabeyn denilen su iki dagı onların basına kapatıvereyim dedi. o zaman ben “Hayır Allah’ın onların soylarından sadece Allah’a ibadet edecek ve ona hiçbir sey ortak kosmayacak kimseler çıkaracagını ümit ederim dedim.”

(Buhâri Bed’ul halk 7, Müslim cihad 111)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun akhim

Üst Ana Sayfa Alt