Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hatay'a Konvoy

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konvoyun muhaliflere destekci olacağı açıktır. Nitekim muhaliflerin halleri de bellidir. yani kimisi milliyetçilik, kimisi vatn millet, kimisi mal mül sevdası peşinde, birçok cihad bölgesinde savaş bittikten sonra olduğu gibi demokratik bir sistem kurulacak. Zaten T.c, Katar, Suud gibi ülkelerin desteği bu anlama geliyor yoksa başka bir gaye ile destekler mi bunlar? Yani sancak kapalı ve belli değil dolayısıyla körü körüne bir sancak altında bu tür risklere girmeye gerek yoktur...Allah en doğrusunu bilendir...

bırakalım ölsünler'in tercümesi gibi olmuş

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
web-harita.jpg

CzU-NDtXgAA7jwb.jpg

CzU-PbSXcAAytHf.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Mervah akhi Sivas'ı göremedim :/
Herhalde Kayseri'de buluşacağız

Bide gidecek akhiler varmı, belki orda görüşebilirz : )
Daha önce Sivasta ikamet etmiş birisi olarak Sivasın olmaması benim de dikkatimi çekti, dediğin gibi muhtemelen Sivastan katılacak olanların katılış noktası Kayseri olacaktır. Ankaradan tanıdığım gidecek olan kardeşler var, ben çocuğu günlük okul için servise bıraktığım için gidemiyorum, çocuğun okul durumu olmasaydı benim de gitme niyetim vardı. İşyerinden 3-5 gün izin alacaktım, Halepteki müslümanlar için hiç bir şey yapamıyoruz, bari 3-5 günümüzü onlar için feda ederdik.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar imkani olan mutlaka gitsin ve yaninda götürebildigi kadar kisiyle gitsin. En son istanbulda yapilan eylemden sonra iceride nefes alindi Allahin izniyle. Bu tür organizasyonlar disaridan bos gibi görünsede gündemi ciddi sekilde rahatsiz etmekte, kafirlerin rahatsizligi da müminlerin rahatlamasina vesile olmakta.

Unutayin öyle bir günde yasiyoruz ki, reklam ve gündem cogu kez kursundan daha etkili olabilmekte.

Bu mesajimdan sonra buraya olumsuz mesaj yapanlar süresiz uzaklastirilacaktir.

Gün elestirme günü degil gün karinca misali de olsa taraf belirleme kardeslerimize destek cikma günüdür.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar imkani olan mutlaka gitsin ve yaninda götürebildigi kadar kisiyle gitsin. En son istanbulda yapilan eylemden sonra iceride nefes alindi Allahin izniyle. Bu tür organizasyonlar disaridan bos gibi görünsede gündemi ciddi sekilde rahatsiz etmekte, kafirlerin rahatsizligi da müminlerin rahatlamasina vesile olmakta.

Unutayin öyle bir günde yasiyoruz ki, reklam ve gündem cogu kez kursundan daha etkili olabilmekte.

Bu mesajimdan sonra buraya olumsuz mesaj yapanlar süresiz uzaklastirilacaktir.

Gün elestirme günü degil gün karinca misali de olsa taraf belirleme kardeslerimize destek cikma günüdür.

2014 yılında üç beş çapulcu Kobani için yürüyüşler yapmıştı ve en sonunda da kamuoyu baskısı nedeniyle Kobani'ye koridor açılmıştı.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Sakarya'ya gelen bazı abiler ile oturup biraz istişare ettik. Hepsinin niyeti Allah'a hamd olsun O'nun rızasını kazanmaktı. Öyle ki Konya'da konuşmacının İhsan Şenocak olduğunu dahi bilmiyorlardı. Evet kardeşler İHH bazında düşünecek olursak şahsen şüphelerim olsada bu programda bulunmak gerekir. Zira kuşatmada ki kardeşlerin moralini yüksek tutacak bir eylem. Bu eylem her ne kadar müslümanların gazını(affen) alacak bir eylemde olsa diğer yüzü ve sebebiyle katılmanın Müslümanlara fayda getireceğini umduğum bir eylem. Rabbim ümmete faydalı kılsın, yola çıkanları muhafaza etsin, bu eylemi Halep'e faydalı kılsın, katılanlara niyetlerine göre sevaplar yazsın, bizlerede dirilmeyi, iman etmeyi, tekrar iman etmeyi ve imandan şaşmadan hak yolda koşmayı nasip etsin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su anda ensar muhacir kardeslerine kavusuyor birer birer ihh ekipleri konvoyla ulasan ilk kafile icin yaralari sarmaya basladi.
Diger giden yardim konvoylarla daha guzel olacak insaallah hele kardeslerimiz bize ulassin.sonrasinda mekkeden medineye gocup sonra mekkeyi yeniden feth ettiren ALLAH a hamdolsun.