Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hatay'a Konvoy

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
14 aralıkta avrupadan gelen konvoyla beraber istanbuldan önce ankara, konya oradan adana'ya geçilecek.. hatayda hatırı sayılır bir rakama ulaşılması hesefleniyor. İhh nın yaptığı bu organizasyona destek olmayı düşünüyorum.. sizlerin fikri nedir?

Detayli bilgi verir misin biraz daha.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sinira kadar buyuk bir arac konvoyu olacak 14 den itibaren istanbuldan cikilip yol uzerinden katilanlarla beraber muthis bir rakam olacagi kesinde sinira kadar oradan oteye zannetmiyorum zira idlip su anda bombalaniyor.oradan otesi ALLAH kerimdir.

Destekliyormusunuz sorusuna gelince elbette destekliyoruz orada bulunanlar bizim kardesimiz

F Çevrimdışı

fariszehrani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konvoyun muhaliflere destekci olacağı açıktır. Nitekim muhaliflerin halleri de bellidir. yani kimisi milliyetçilik, kimisi vatn millet, kimisi mal mül sevdası peşinde, birçok cihad bölgesinde savaş bittikten sonra olduğu gibi demokratik bir sistem kurulacak. Zaten T.c, Katar, Suud gibi ülkelerin desteği bu anlama geliyor yoksa başka bir gaye ile destekler mi bunlar? Yani sancak kapalı ve belli değil dolayısıyla körü körüne bir sancak altında bu tür risklere girmeye gerek yoktur...Allah en doğrusunu bilendir...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hilafeti kurana kadar kardesler durmayacaktir.
Sancakta bellidir.
Kendi garip dusundugunuz hayalleri mucahidlere ve o guzel sam halkina mal etme sayin faris
Olum uzere biat eden adamlar demokrasiyi kabul edermi
Onlara guzel bir lider gerek sadece.
ALLAH zulcelal onlari destekleyecektir.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Bizde konvoyda olacağız Allah'ın izniyle Allah subhanehu ve teala onun şeriatı üzerine olanların yardımcısı olsun amin ...

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yarın resmi açıklama yapılacak muhtemelen.. büyük rakamlarda olursa iştirak içeri girmek içinde zorlayacaklarını söylemiş başkanı..

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
O benzin parasini mucahidlere infak etsnler boyle konvoyla monvoyla olmaz buis ne bu devlete laf anlatilir nede bisi bide inaniomsnz iceri girebileceklerine inanmak bosa kulac sallamak olur yani konvoy nedir yaw ne amaci var

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Bu konvoyun muhaliflere destekci olacağı açıktır. Nitekim muhaliflerin halleri de bellidir. yani kimisi milliyetçilik, kimisi vatn millet, kimisi mal mül sevdası peşinde, birçok cihad bölgesinde savaş bittikten sonra olduğu gibi demokratik bir sistem kurulacak. Zaten T.c, Katar, Suud gibi ülkelerin desteği bu anlama geliyor yoksa başka bir gaye ile destekler mi bunlar? Yani sancak kapalı ve belli değil dolayısıyla körü körüne bir sancak altında bu tür risklere girmeye gerek yoktur...Allah en doğrusunu bilendir...
Susta müslümanlar dilinden emin olsunlar, nasıl böyle rahat sıcacık yataklarınızdan evlerinizden böyle şeyler söyleyebiliyorsunuz, haddinizi bilin, maşallah(!) hepsini saymışınız milliyetçi kavmıyetcı dünyaperest hiç müslüman yok hepsi kafir , sizin kafadakiler fitneden başka bi işe yaramaz hatta bunun dahada ilerisini Suriyedeki Filistindeki mazlumları toptan kafir kabul ettiği için yardım göndermeyen müslümanlar(!) duydum.. ALLAH(cc) ıslah eylesin

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam miting yapar.. ekmek gönder derler, ekmek gönderir silah parası gönder derler.. yanlış anlamayın.. yıllardır suriyedeki bir tane mücahitten veya komutandan bunları işitmedim.. Onlar kamuoyu baskısı ile sınırlardan geçen yardımın kolaylaştığının, gçnderilen yiyecekler ile ailelerinin doyduğunun farkında.. Bunu genelde bilgisayar başına geçtiğimde görüyorum. orada yiyecek vs. Çok diyenler hangi bölgesinden bahsediyor bilemiyorum.. yıllardır insani yardım amacı ile gittiğimiz hiç bir bölgede ben buna şahit olmadım.. sadece ekmek için 5 saat boyunca soğukta ve kuyrukta bekleyen kadınlar bunu hobi olsun diye yapıyorsa iş değişir.
Konvoya gelince, ne faydası olabilir diye sorulmuş.. Sevsenizde sevmesenizde türkiyeden yüklü miktarda yardımlar giriyor suriyeye.. kamuoyu baskısı bunda etkili, hem sınırların açık kalmasında hemde yardımların devam etmesinde.. türkiyenin gündeminde tutmak için çalışmalar yapılması gerekiyor. Geçen ay suriye tarafına gönderilecek un kalmamıştı. Halep olaylarından sonra sadece bulunduğumuz ilçeden 6 tır gönderilecek bu hafta.. buda birşeydir. İnşaallah bu kişilerin arasından daha çok çaba harcayan insanlarda çıkacaktır..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hareketı planlayan ıstırak eden destek veren kardeslerımı ALLAH hayırla mukafatlandırsın.

İnsanların ısteklerı bıtmez Susda dılınden emın olsunlar sozu muthıs..

Beklersın neden kalkmadın olur kalkarsın neden gıtmedın olur gıdersın neden soyle boyle en son ölürsün neden öldün olur :)

Gayemız ınsanları mutlu etmek degıl ALLAH zulcelalın rızasını kazanıp ona guzel bır sekılde kul olmak.
Kalkan kendıne gerıde kalan kendıne Kımse kımseye bu konuda zarar veremez.
Ölenler serıat ıcın ayaga kalktıkları ıcın tevhıdın hakım olması ıcın Ve ALLAH ıcın oldugu ıcın ınsaallah sehıtler ve cennete yuruyorlar.
Vallahı onlarda cennete gıtmıyorsa kım gıdecek.

ISlam aramızda hakım oldugundan bu yana hatta ılk ınsanlıktan bu tarz zulumlerı hep yasadık yasamaya devam edıyoruz.
Ama sonunda bır muhammed sallallahu aleyhı ve sellem bır ıbrahım a.s yada onun ızınde olanlar cıkar kardeslerını kurtarır bu zulmden.

Kardeslerımızın cektıgı zulmlere hepımız sahıdız.Bu bıtecek elbette paramparca da olsak kazanan bızız bı ıznıllah yolumuz ömrumuz attıgımız adım ALLAH rızası ıcın oldugu muddetce kazanan o kullar olacaktır.
Vallahı goruyorum herseylerı paramparca olmus ınsanları ne dıyorlar.
Hasbunallahı ve nımel vekıl hasbunallahı ve nımel vekıl.
Ey rabbımız sen verdın sen aldın.
BIZ BURAYI TERKETMIYORUZ.
Bu ıs show ısı degıl evet bılıyorum hepımıze garıp gelıyor cunku ne yapacagımızı bılmıyoruz.
Kımse bılemıyor onun ıcın ZIKIR EHLINE IHTIYAC VARDIR.
O ZINDANLARDAKI alımlerımız bı cıksalar bı ıznıllah hersey degısecek.
Cunku gercekten toplumun alımlere ıhtıyacı var
Kafırler bunu cok ıyı bıldıgı ıcın ISLAM ALEMINE NE KADAR yararlı kımse varsa bır sekılde ortadan kaldırmıslardır.
Osmanlı hakım olmadan once toprakları kendı fıtnelerıyle doldurdukları gıbı ınsanların pesınden gıdecegı bır kımse bırakmayana kadar ugrastılar oldumu. Bır nevı oldu
CUNKU ALIMLERIN SESLERINI KESTILER.
Bilmiyorum ALLAH zulcelal hepımızı tum hak ehlını esaretten kurtarsın.
amin

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HALEP KONVOYU HAREKET BİLGİSİ....

1-KONVOY 14 ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ İSTANBULDAN BASIN AÇIKLAMASIYLA HAREKET EDECEKTİR..HAREKET YERİ KAZLIÇEŞMEDİR.HAREKET SAATİ 11:00 DIR.

2-İSTANBULDAN HAREKET EDEN KONVOY KOCAELINDEN GEÇİP SAKARYAYA ULAŞACAKTIR.BATI MARMARA İLLERİ (ÇANAKKALE,BURSA,YALOVA) SAKARYADA KONVOYA DAHİL OLACAKTIR.SAKARYADA MİTİNG YAPILACAKTIR.ÇARŞAMBA AKŞAMI SAKARYADA KONAKLAMA YAPILACAKTIR.PERŞEMBE SABAH SAKARYADAN ANKARAYA HAREKET EDİLECEKTİR.ANKARAYA TOPLU GİRİŞ YAPILMASI DURUMUNDA TÜM KATILIMCILARLA RUSYA ELÇİLİĞI VE BM ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR. ANKARAYA TOPLU GİRİŞ OLMAMASI DURUMUNDA ANKARADAKİ KATILIMCILAR ELÇİLİK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPIP BEKLEYEN KONVOYA KATILACAKLARDIR.KONVOY KONYAYA DOĞRU HAREKET EDECEKTİR.

3-PERŞEMBE ANKARADAN HAREKET EDEN KONVOY PERŞEMBE AKŞAMI KONYAYA VARACAKTIR.KONYA GELEN ANA KONVOYA EV SAHİPLİĞİ YAPIP MİTİNG TERTİP EDECEKTİR.MİTİNGTEN SONRA KONYADA KONAKLAMA YAPILACAKTIR.(ANTALYA -ISPARTA-AFYON-BURDUR-KARAMAN)KONYADAKİ MİTİNGDE HAZIR BULUNACAKLAR VE KONYADA KONAKLAYACAKLARDIR.

4-AKSARAY-NİĞDE-NEVŞEHİR-KIRŞEHİR KONVOYLARI PERŞEMBE AKŞAMI KONYA İLE EŞ ZAMANLI KAYSERİDE YAPILACAK OLAN MİTİNGE KATILACAKLARDIR.

5-KONYADA TOPLANAN ANA KONVOY CUMA GÜNÜ CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINA HAREKET EDERKEN KAYSERİDE TOPLANAN KONVOY CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINA DOĞRU HAREKET EDECEKLERDİR TÜM TÜRKIYEDEN GELEN KONVOYLAR OSMANİYEDE BULUŞUP CİLVEGÖZÜNE TOPLU BİRŞEKİLDE HAREKET EDECEKLERDİR.

6-CUMARTESİ CİLVEGÖZÜNDE TÜM KATILIMCILARIN KATILIMIYLA MITİNG PROGRAMI DÜZENLENECEKTİR...

7-ANA KONVOY KONYADA KONAKLAYACAĞI İÇİN KONYANIN ÇOK CİDDİ BİR HAZIRLIK İÇİNDE OLMASI GEREKMEKTE.GELEN ARAÇLARA PARK YERİ GÖSTERMEKTEN TUTUN GELEN KATILIMCILARA ÇAY ÇORBA İKRAMINA KADAR MİTİNG PROGRAMININ AYARLANMASINDAN TUTUN KATILIMCILARIN KONAKLAMA YERLERİNIN AYARLANMASINA KADAR HERŞEY TEK TEK DÜSÜNÜLÜP IMKANLAR İNSANLAR SEFERBER EDİLMELİ ZİRA BU BİR SEFERBERLİKTİR TÜM TÜRKIYENIN HAREKETLENDİĞİ HAREKETE GEÇTİĞİ...

8- HAZIRLIKLARIMIZ İNCE DÜŞÜNÜLÜP SUREKLİ İRTİBAT HALİNDE OLMALIYIZ

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Dönüş hakkında bilgisi olan var mı? Eğer program hafta içine taşmazsa katılmayı düşünüyorum inşaallah.