Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hayret, Mustafa Islamoğlu Bu Kez Doğru Bir Şey Söyledi !!!

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
biri rabıta hakkında soru sorunca o da cevap vermiş. bozuk saatin günde iki kez doğruyu göstermesi gibi olmuş tabi.
Hocam Üç Muhammed adlı kitabınızı okuyorum daha başlangıçta bir konuya takıldım. Rabıta 19.sayfasındaki Hz. Ebubekir kıssası ve rabıta hakkındaki fikirlerinizi rica edecektim.Ben süleyman efendi cemaatinde kalmış şu anda gidip gelmekteyim.Rabıta yaparken çok güzel peygamber dualarıyla bezenmiş ihlası şerif hatimleri var ama rabıta almadım çok düşündüm almayı sizin yazınızı okuyunca yine kafamda bu konuda soru işaretleri oluştu.Üç yıldır evliyim sizi de bu sürede tanıdım bana ve aileme fazlasıyla faydalı oldunuz Allah razı olsun.Öğretmen kardeşinizden midyattan sevgi saygılar.
islamoğlu'nun cevabı...

Aziz Kardeşim,
Rabıta konusunu hususi olarak kaynağından bilmek istiyorsanız, bu konuda eski bir Nakşi Şeyhi olan Ferit Aydın hocanın yazdığı Rabıta ve Nakşibendilik kitabını mutlaka okumalısınız. Dilinin keskinliğine bakmayın, siz hakikate talip olun ve doğrusunu öğrenin. Süleyman Efendi merhum bu dine çok büyük hizmet etmiş bir üstadımızdır. Onun cemaatinde de alınacak çok güzellikler mevcuttur. Siz de o güzellikleri alırsınız olur biter.Vesselam.

gerçi süleymancılara övgüyü de ihmal etmemiş...e vahdetçi adam ne de olsa.:muhaha

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siz onun doğrularına rastlamamışsınızdır ya da görmek istememişsinizdir.bu ilk değil...

Üst Ana Sayfa Alt